wawainfo.pl > Polecamy > Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:30

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

Ubezpieczenie noworodka
Materiały Partnera

Wielu rodziców rozgląda się za ubezpieczeniem, które będzie obowiązywało już od chwili narodzin dziecka. Najlepszym wyborem jest polisa, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Powinna ona zapewniać opiekę medyczną i rehabilitację dla noworodka oraz chronić finansowo w przypadku śmierci rodzica, do której doszło wyniku niespodziewanego zdarzenia. Jak wybrać najlepszą polisę z dostępnych na rynku?

Co powinno zawierać ubezpieczenie noworodka?

Ubezpieczenie NNW zapewniające opiekę i wsparcie finansowe można wykupić indywidualnie lub otrzymać w zakładzie pracy w ramach polisy grupowej. Zakres polisy indywidualnej jest szerszy. Obejmuje ona przede wszystkim dodatkową opiekę, np. dostarczanie leków oraz wizyty domowe, badania specjalistyczne, pokrycie kosztów leczenia, pomoc psychologiczną, pomoc w opiece nad dzieckiem po wypadku oraz finansowanie rehabilitacji i konsultacji specjalistycznych. Dodatkowo polisa umożliwia szybkie uzyskanie informacji po wypadku, zapewnia dostęp do transportu między domem a placówką medyczną i uzyskanie zwrotu kosztów wycieczki odwołanej ze względu na wypadek dziecka. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj - https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-noworodka/172.html.

Jakie ubezpieczenie noworodka wybrać?

Ubezpieczenie NNW można wykupić od chwili narodzin dziecka, na ogół podpisuje się ją na rok. Najlepiej wybrać wariant, który funkcjonuje przez cały tydzień i całą dobę, w każdym kraju. Polisa rodzinna również może obejmować noworodka. Obejmuje ona bliskich ubezpieczonego i zapewnia im wsparcie finansowe w przypadku jego śmierci. Możliwy jest także wybór polisy posagowej – to inwestycja w przyszłość dziecka. Po zakończeniu umowy wypłacana jest określona kwota, którą można przeznaczyć np. na wynajem mieszkania lub opłacenie studiów. Takie ubezpieczenie chroni w przypadku śmierci rodzica. W wersji rozszerzonej może też zapewnić dodatkową opiekę medyczną. Dla dzieci, które borykają się z problemami zdrowotnymi, zalecana jest polisa zdrowotna. Jednak nie ma przeszkód, by zainteresowali się nią rodzice, których dzieci są zdrowe. Dzięki niej możliwe są prywatne wizyty lekarskie bez ponoszenia kosztów (opłata zawarta jest w składce miesięcznej) oraz krótsze terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty. By zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia dobrze jest sprawdzić OWU - ogólne warunki ubezpieczenia. Wybór najlepszej polisy może ułatwić strona taka jak https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.

Podsumowanie

Troska o dziecko jest naturalnym odruchem każdego rodzica. By czuć się spokojnie i bezpiecznie, warto zainwestować w ubezpieczenie dla noworodka. Polisa NNW jest na ogół niedroga, a zapewnia korzyści takie jak wsparcie finansowe i opieka. Oprócz niej warto zainteresować się polisą posagową lub zdrowotną. W razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczenie pozwoli oszczędzić wielu nerwów i zadba o kwestie, o których trudno jest samodzielnie myśleć w sytuacji kryzysowej.

Tekst zewnętrzny

Tagi: