wawainfo.pl

Materiały Partnera

Ubezpieczenie noworodka – jak wybrać polisę?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

redakcja info

Wielu rodziców rozgląda się za ubezpieczeniem, które będzie obowiązywało już od chwili narodzin dziecka. Najlepszym wyborem jest polisa, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Powinna ona zapewniać opiekę medyczną i rehabilitację dla noworodka oraz chronić finansowo w przypadku śmierci rodzica, do której doszło wyniku niespodziewanego zdarzenia. Jak wybrać najlepszą polisę z dostępnych na rynku?

Co powinno zawierać ubezpieczenie noworodka?

Ubezpieczenie NNW zapewniające opiekę i wsparcie finansowe można wykupić indywidualnie lub otrzymać w zakładzie pracy w ramach polisy grupowej. Zakres polisy indywidualnej jest szerszy. Obejmuje ona przede wszystkim dodatkową opiekę, np. dostarczanie leków oraz wizyty domowe, badania specjalistyczne, pokrycie kosztów leczenia, pomoc psychologiczną, pomoc w opiece nad dzieckiem po wypadku oraz finansowanie rehabilitacji i konsultacji specjalistycznych. Dodatkowo polisa umożliwia szybkie uzyskanie informacji po wypadku, zapewnia dostęp do transportu między domem a placówką medyczną i uzyskanie zwrotu kosztów wycieczki odwołanej ze względu na wypadek dziecka. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj - https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-noworodka/172.html .

Jakie ubezpieczenie noworodka wybrać?

Ubezpieczenie NNW można wykupić od chwili narodzin dziecka, na ogół podpisuje się ją na rok. Najlepiej wybrać wariant, który funkcjonuje przez cały tydzień i całą dobę, w każdym kraju. Polisa rodzinna również może obejmować noworodka. Obejmuje ona bliskich ubezpieczonego i zapewnia im wsparcie finansowe w przypadku jego śmierci. Możliwy jest także wybór polisy posagowej – to inwestycja w przyszłość dziecka. Po zakończeniu umowy wypłacana jest określona kwota, którą można przeznaczyć np. na wynajem mieszkania lub opłacenie studiów. Takie ubezpieczenie chroni w przypadku śmierci rodzica. W wersji rozszerzonej może też zapewnić dodatkową opiekę medyczną. Dla dzieci, które borykają się z problemami zdrowotnymi, zalecana jest polisa zdrowotna. Jednak nie ma przeszkód, by zainteresowali się nią rodzice, których dzieci są zdrowe. Dzięki niej możliwe są prywatne wizyty lekarskie bez ponoszenia kosztów (opłata zawarta jest w składce miesięcznej) oraz krótsze terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty. By zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia dobrze jest sprawdzić OWU - ogólne warunki ubezpieczenia. Wybór najlepszej polisy może ułatwić strona taka jak https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/ .

Podsumowanie

Troska o dziecko jest naturalnym odruchem każdego rodzica. By czuć się spokojnie i bezpiecznie, warto zainwestować w ubezpieczenie dla noworodka. Polisa NNW jest na ogół niedroga, a zapewnia korzyści takie jak wsparcie finansowe i opieka. Oprócz niej warto zainteresować się polisą posagową lub zdrowotną. W razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczenie pozwoli oszczędzić wielu nerwów i zadba o kwestie, o których trudno jest samodzielnie myśleć w sytuacji kryzysowej.

Tekst zewnętrzny

Tagi:

Podobne artykuły

Polecamy

50% rabatu na wszystkie okulary korekcyjne w KODANO Optyk!
Czytaj więcej >

Polecamy

Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania kredytu hipotecznego?
Czytaj więcej >

Polecamy

WSZYSTKIE oprawki okularowe 75% taniej w KODANO Optyk!
Czytaj więcej >

Polecamy

Największe targi mody vintage w Polsce wracają. Już 12 czerwca rusza targ "Jestem Vintage"
Czytaj więcej >

Polecamy

5 najlepszych restauracji w Warszawie według TripAdvisor
Czytaj więcej >

Polecamy

Od dziś ważne zmiany dla klientów, sklepy zmieniają godziny pracy. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Tesco
Czytaj więcej >
redakcja info

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polecamy

Polecamy

redakcja info

Ile zapłacimy za wymianę karty graficznej w komputerze?
Czytaj więcej >
Polecamy

redakcja info

Jak oszczędzać na zakupach spożywczych?
Czytaj więcej >
Polecamy

Barbara Daszuta

Szukasz zimowej kurtki damskiej Wyprzedaż już się zaczęła
Czytaj więcej >
Polecamy

Barbara Daszuta

Home office - jak zadbać o wydajną pracę?
Czytaj więcej >
Polecamy

Barbara Daszuta

Black Weeks w KODANO Optyk. Okulary korekcyjne 50% taniej
Czytaj więcej >
Polecamy

Barbara Daszuta

Krem pod oczy w każdym wieku
Czytaj więcej >