wawainfo.pl > Kultura > Thames British School w Warszawie – dlaczego warto zapisać tu dziecko?
redakcja info
redakcja info 12.01.2023 09:34

Thames British School w Warszawie – dlaczego warto zapisać tu dziecko?

thameswlochycampus
Materiały promocyjne

Wybór przedszkola lub szkoły dla dziecka to trudne zadanie. Rodzice starają się zdecydować, która placówka umożliwi rozwój ich pociechom i zapewni edukację na najwyższym poziomie. Na przykładzie Thames British School Warsaw można zobaczyć, czym charakteryzuje się nowoczesna, ciekawa szkoła, która daje dzieciom szansę na międzynarodową edukację.

Thames British School w Warszawie – krótki opis

Kadra Thames British School w Warszawie pochodzi z różnych krajów świata, gdzie zwykle językiem ojczystym jest j. angielski i to właśnie w nim prowadzone są wszelkie zajęcia. Bardzo ważne jest to, że dzieci już od najmłodszych lat mogą zaznajomić się z inną kulturą, językiem oraz poznać różne zakątki świata. Jednak najistotniejsze jest to, że Uczniowie uczą się tolerancji, wsparcia oraz szacunku do siebie nawzajem.

W Thames British School Warsaw nie ma miejsca na wykluczenie, agresję czy rasizm. W tej szkole każde dziecko traktowane jest na równi, a problemy rozwiązywane są na bieżąco, oczywiście z udziałem wyspecjalizowanych pedagogów. Dzięki temu uczą się one, jak odpowiednio radzić sobie z konfliktami i jakie są skuteczne narzędzia do tego, aby w przyjazny sposób komunikować się z innymi ludźmi i rówieśnikami.  Poza nauką Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności, a także zdobywania tych nowych, niezbędnych dla dorosłego życia.

Program nauczania w Thames British School w Warszawie

Mimo że w British International School w Warszawie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, to władze placówki doskonale zdają sobie sprawę, że najmłodsi Uczniowie czasami nim nie władają i będą przyswajać materiały w różnym stopniu. Dlatego też kadra do każdego dziecka podchodzi indywidualnie i na wszystkich etapach nauki zapewnia kompleksowe wsparcie.

Do Thames British School Warsaw można posłać dziecko, kiedy ukończy 2,5 roku. Trafi wtedy do grupy przedszkolaków, gdzie będzie miało specjalistyczną opiekę i pierwszą styczność z nauką. W tym zespole pozostanie do piątego roku życia, a później przejdzie do tzw. zerówki i rozpocznie nauczanie początkowe. W wieku dziewięciu lat zacznie naukę na poziomie czwartej klasy podstawowej.

Z kolei w dziesiątym roku nauki w Thames British School Warsaw rozpoczyna etap odpowiadający szkole średniej i trwa przez kolejne cztery lata. W dwunastym roku uczniowie zobligowani są do wyboru jednego z dwóch dwuletnich kursów maturalnych. Mogą zdecydować się na brytyjski A levels lub IB Diploma

Thames British School w Warszawie – dlaczego warto?

W przeciwieństwie do tradycyjnych szkół Thames British School w Warszawie to sieć placówek, które przeprowadzają dzieci i młodzież przez wszystkie etapy nauczania i przez cały czas pociechy traktowane są w indywidualny sposób. Uczniowie nie są zmuszeni przenosić się do innych szkół, co kilka lat. Mogą przez ten okres zawierać przyjaźnie na lata. Największą zaletą tej szkoły jest to, że zajęcia po angielsku przygotowują dzieci do przyszłego życia i otwierają przed nimi drzwi praktycznie każdej uczelni wyższej, co w dzisiejszych czasach ma przecież ogromne znaczenie.

Szczególna uwaga zwracana jest nie tylko na stopnie z przedmiotów, ale też na:

rozwój osobisty,

nabywanie nowych umiejętności i kompetencji,

wyciąganie wniosków,

zdobywanie doświadczeń,

podejmowanie wyzwań. 

Ponadto uczniowie w każdej chwili mogą skorzystać z pomocy i wsparcia nauczycieli, którzy często zachęcają ich do pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej.

Dzieci, które chodzą do Thames British School Warsaw, dzięki wielokulturowości potrafią odnaleźć się w każdym środowisku i nadal się rozwijać w  odpowiednim kierunku. Co więcej, mogą zapisać się na wiele różnych zajęć dodatkowych zgodnych z ich zainteresowaniami.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi:
Powiązane