wawainfo.pl
Szwajcaria

pexels

Szwajcaria jako kierunek wakacyjny, nie tylko zimą!

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

Tegoroczne wakacje, ze względu na specyficzną sytuację, to czas, kiedy poszukujemy miejsc na wypoczynek z dala od tłumów. Koronawirus wiele osób zniechęcił do wypoczynku w typowych kurortach za granicą, ale z drugiej strony, jak widać, to wł

Zdjęcia przedstawiające kolejki w Karpaczu oraz w Tatrach mogą skutecznie zniechęcić nawet najodważniejszych. Może warto rozważyć podróż za granicę w miejsca mniej oblegane, gdzie można cieszyć się przyrodą i pięknymi widokami? Proponujemy Szwajcarię - kierunek wcale nie tak drogi, jakby się mogło wydawać - wystarczy wiedzieć, gdzie kupić tanio franki szwajcarskie.

Dlaczego Szwajcaria?

Kraj Helwetów to świetny wybór zarówno dla fanów gór, jaki i jezior. Alpy Szwajcarskie latem potrafią być jeszcze bardziej zachwycające niż w sezonie zimowym. Fani wędrówek docenią świetnie przygotowane szlaki turystyczne oraz czytelne oznakowanie, a rowerowi maniacy dobrze przygotowaną infrastrukturę rowerową. Zurych, Lucerna oraz Lugano to miasta, gdzie zaraz obok znajdziemy malownicze jeziora z widokami zapierającymi dech w piersiach. Podczas podróży warto pamiętać, że obowiązującą walutą jest frank szwajcarski, ale w wielu miejscach przyjmowane są również płatności w euro, natomiast może się to okazać dla nas nieopłacalne.

Jak poruszać się po kraju waluty CHF?

Mimo że transport publiczny w Szwajcarii jest na doskonałym poziomie, to jednak największym komfortem w te wakacje będzie podróżowanie własnym autem. Pozwoli nam to zobaczyć większą ilość ciekawych miejsc. Podczas poruszania się po Szwajcarskich autostradach trzeba pamiętać o zakupie winiety. Takową można zakupić w cenie 40 CHF za rok. Biorąc pod uwagę aktualny kurs franka wychodzi około 164 zł, za komfortowe podróże bez stresu po helweckiej krainie. Dodatkowo trzeba się liczyć z ewentualnymi opłatami parkingowymi czy głównych atrakcjach turystycznych.

Jak tanio kupić franki szwajcarskie, aby wyjazd się opłacał?

Kurs franka szwajcarskiego może się wydawać stosunkowo wysoki. Jednak, gdy wybieramy do zakupu waluty kantor internetowy, frank szwajcarski jest dostępny w lepszej cenie niż w kantorze stacjonarnym. Internetowe platformy wymiany walut, jak np. Walutomat.pl, umożliwiają zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, co jest możliwe dzięki niższym kosztom obsługi bezgotówkowej. Ile kosztuje frank? Aktualne kursy walut możesz sprawdzić np. tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/. Na tę chwilę w sierpniu 2020 kurs CHF jest zdecydowanie korzystniejszy niż np. w lipcu. Aby być na bieżąco warto skorzystać z funkcji alertów walutowych, dzięki którym otrzymamy powiadomienie, gdy kurs osiągnie pożądany przez nas poziom.

Artykuł sponsorowany

redakcja wawa infoAutor

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Małgorzata Rozenek opowiedziała o swojej codzienności.

Rozrywka

Małgorzata Rozenek odkryła komunikację miejską. Szok i niedowierzanie po przejażdżce tramwajem

Czytaj więcej >
Materiał zewnętrzny

Rozrywka

Egzotyczne wakacje z wylotem z Warszawy

Czytaj więcej >
Materiał zewnętrzny

Rozrywka

Ile jest w Warszawie punktów przyjmowania zakładów?

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Rozrywka

Tłusty Czwartek nadchodzi. Ile kosztują pączki Magdy Gessler w Warszawie? Znamy cennik

Czytaj więcej >
Gessler Magda

Rozrywka

Magda Gessler sprzedaje zupy za złotówkę. Wyjątkowa akcja w jej warszawskiej restauracji

Czytaj więcej >
Pusta sala kinowa

Rozrywka

Co dalej z kinem w Pałacu Kultury? Kinoteka niepewna swojej przyszłości

Czytaj więcej >