wawainfo.pl > Rozrywka > Szwajcaria jako kierunek wakacyjny, nie tylko zimą!
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:22

Szwajcaria jako kierunek wakacyjny, nie tylko zimą!

Szwajcaria
pexels

Zdjęcia przedstawiające kolejki w Karpaczu oraz w Tatrach mogą skutecznie zniechęcić nawet najodważniejszych. Może warto rozważyć podróż za granicę w miejsca mniej oblegane, gdzie można cieszyć się przyrodą i pięknymi widokami? Proponujemy Szwajcarię - kierunek wcale nie tak drogi, jakby się mogło wydawać - wystarczy wiedzieć, gdzie kupić tanio franki szwajcarskie.

Dlaczego Szwajcaria?

Kraj Helwetów to świetny wybór zarówno dla fanów gór, jaki i jezior. Alpy Szwajcarskie latem potrafią być jeszcze bardziej zachwycające niż w sezonie zimowym. Fani wędrówek docenią świetnie przygotowane szlaki turystyczne oraz czytelne oznakowanie, a rowerowi maniacy dobrze przygotowaną infrastrukturę rowerową. Zurych, Lucerna oraz Lugano to miasta, gdzie zaraz obok znajdziemy malownicze jeziora z widokami zapierającymi dech w piersiach. Podczas podróży warto pamiętać, że obowiązującą walutą jest frank szwajcarski, ale w wielu miejscach przyjmowane są również płatności w euro, natomiast może się to okazać dla nas nieopłacalne.

Jak poruszać się po kraju waluty CHF?

Mimo że transport publiczny w Szwajcarii jest na doskonałym poziomie, to jednak największym komfortem w te wakacje będzie podróżowanie własnym autem. Pozwoli nam to zobaczyć większą ilość ciekawych miejsc. Podczas poruszania się po Szwajcarskich autostradach trzeba pamiętać o zakupie winiety. Takową można zakupić w cenie 40 CHF za rok. Biorąc pod uwagę aktualny kurs franka wychodzi około 164 zł, za komfortowe podróże bez stresu po helweckiej krainie. Dodatkowo trzeba się liczyć z ewentualnymi opłatami parkingowymi czy głównych atrakcjach turystycznych.

Jak tanio kupić franki szwajcarskie, aby wyjazd się opłacał?

Kurs franka szwajcarskiego może się wydawać stosunkowo wysoki. Jednak, gdy wybieramy do zakupu waluty kantor internetowy, frank szwajcarski jest dostępny w lepszej cenie niż w kantorze stacjonarnym. Internetowe platformy wymiany walut, jak np. Walutomat.pl, umożliwiają zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, co jest możliwe dzięki niższym kosztom obsługi bezgotówkowej. Ile kosztuje frank? Aktualne kursy walut możesz sprawdzić np. tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/. Na tę chwilę w sierpniu 2020 kurs CHF jest zdecydowanie korzystniejszy niż np. w lipcu. Aby być na bieżąco warto skorzystać z funkcji alertów walutowych, dzięki którym otrzymamy powiadomienie, gdy kurs osiągnie pożądany przez nas poziom.

Artykuł sponsorowany

Tagi: turystyka