Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało

Autor Alicja Guz - 14 Września 2020
szkołaŹródło: mlawa.um.gov.pl

Szkoła uczy twórczości gwiazdy disco polo. W podręczniku do szóstej klasy znalazło się zadanie, które wywołało niemałe zamieszanie. Wśród ćwiczeń z gramatyki pojawiła się parafraza piosenki Zenka Martyniuka "Przez twe oczy zielone". Rodzice nie kryją oburzenia.

Szkoła uczy disco polo?

Szkoła po raz kolejny zaskoczyła zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli. Zamieszanie i powód do dyskusji wywołało zadanie, które znalazło się w podręczniku do szóstej klasy. Na języku polskim uczniowie będą uczyć się gramatyki na podstawie parafrazy piosenki Zenka Martyniuka z zespołu Akcent. Zdjęcie strony z podręcznika umieściła na Facebooku m.in. Wokalistka Monika Urlik. "Uwierzycie ?????????????? Klasa 6!!!!!!!!! Język polski" napisała artystka.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki
2. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić

Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych

Pod wpisem Moniki Urlik pojawiły się komentarze osób niedowierzających w to, co widzą. "Niewiarygodne", "Dramat", "Nie wierzę" komentowali. Monika Urlik wyjaśniła, że chodzi o zadanie znajdujące się w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Książkę wydało wydawnictwo GWO, czyli Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Jak można dowiedzieć się z licznych komentarzy rodziców nagminnie sprawdzających książki szkolne swoich dzieci, w zeszytach ćwiczeń innych wydawnictw, takie zadanie nie znalazło miejsca.

Niszczyli pociąg na stacji metra, nikt im nie przeszkodził. Nie mieści się w głowie co zrobiliNiszczyli pociąg na stacji metra, nikt im nie przeszkodził. Nie mieści się w głowie co zrobiliCzytaj dalej

To nie był kabaretowy żart

Zdjęcie wpisu Moniki Urlik opublikował na swoim Facebooku również kabaret Smile. "Jeśli to prawda to spóźniliśmy się z Wielką Grą..." napisali, odnosząc się do nowego skeczu. Komentarze pod postem nie pozostawiły złudzeń - to zdjęcie jest jak najbardziej prawdziwe. - Tak czytam i myślę nie możliwe!?!?!? Ale sprawdzę u córki..... - napisała jedna z matek i na dowód w komentarzu przesłała zdjęcie pokazujące w to samo zadanie w zeszycie ćwiczeń. - Jeszcze trochę i teksty Zenka będą obowiązkowe na maturze - zaśmiał się ktoś inny. - Wielka gra to super skecz.. ale nie spodziewałam się, że takie rzeczy są naprawdę i to w książkach od polskiego - skomentowała fanka kabaretu. Przypominamy, że w nowym skeczy kabaretu Smile, popularny przed laty teleturniej "Wielka Gra", oparty jest właśnie o twórczość Zenka Martyniuka.

Co to za szkolne zadanie?

"Odkąd zobaczyłem ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie, podczas ćwiczeń nawet w boju. Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrącą, mnie wtrącą, nie myślałem. I w twych oczu błękicie, błękicie będą żyć" można przeczytać w szkolnej książce. Osoby znające twórczość Zenka Martyniuka bez problemu odnajdą tu parafrazę przeboju "Przez Twe oczy zielone". Co z tekstem będą musieli zrobić uczniowie? Ich zadaniem będzie podkreślenie czasowników oraz określenie ich form gramatycznych. Co ważne, zarówno podręcznik, jak i ćwiczenia z serii "Między nami" wydawnictwa GWO zostały dopuszczone do użytku szkolnego i znajdują się na oficjalnej liście udostępnionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Rafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydentaRafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydentaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  2. Tego jeszcze nie było. Widzowie TVN byli zadziwieni, pojawił się gość specjalny
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieciNastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieciCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News