wawainfo.pl
szkoła

mlawa.um.gov.pl

Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało

14 Września 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Szkoła uczy twórczości gwiazdy disco polo. W podręczniku do szóstej klasy znalazło się zadanie, które wywołało niemałe zamieszanie. Wśród ćwiczeń z gramatyki pojawiła się parafraza piosenki Zenka Martyniuka "Przez twe oczy

Szkoła uczy disco polo?

Szkoła po raz kolejny zaskoczyła zarówno uczniów, jak i rodziców i nauczycieli. Zamieszanie i powód do dyskusji wywołało zadanie, które znalazło się w podręczniku do szóstej klasy. Na języku polskim uczniowie będą uczyć się gramatyki na podstawie parafrazy piosenki Zenka Martyniuka z zespołu Akcent. Zdjęcie strony z podręcznika umieściła na Facebooku m.in. Wokalistka Monika Urlik. "Uwierzycie ?????????????? Klasa 6!!!!!!!!! Język polski" napisała artystka.

Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych

Pod wpisem Moniki Urlik pojawiły się komentarze osób niedowierzających w to, co widzą. "Niewiarygodne", "Dramat", "Nie wierzę" komentowali. Monika Urlik wyjaśniła, że chodzi o zadanie znajdujące się w zeszycie ćwiczeń do języka polskiego dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Książkę wydało wydawnictwo GWO, czyli Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Jak można dowiedzieć się z licznych komentarzy rodziców nagminnie sprawdzających książki szkolne swoich dzieci, w zeszytach ćwiczeń innych wydawnictw, takie zadanie nie znalazło miejsca.

To nie był kabaretowy żart

Zdjęcie wpisu Moniki Urlik opublikował na swoim Facebooku również kabaret Smile. "Jeśli to prawda to spóźniliśmy się z Wielką Grą..." napisali, odnosząc się do nowego skeczu. Komentarze pod postem nie pozostawiły złudzeń - to zdjęcie jest jak najbardziej prawdziwe. - Tak czytam i myślę nie możliwe!?!?!? Ale sprawdzę u córki..... - napisała jedna z matek i na dowód w komentarzu przesłała zdjęcie pokazujące w to samo zadanie w zeszycie ćwiczeń. - Jeszcze trochę i teksty Zenka będą obowiązkowe na maturze - zaśmiał się ktoś inny. - Wielka gra to super skecz.. ale nie spodziewałam się, że takie rzeczy są naprawdę i to w książkach od polskiego - skomentowała fanka kabaretu. Przypominamy, że w nowym skeczy kabaretu Smile, popularny przed laty teleturniej "Wielka Gra", oparty jest właśnie o twórczość Zenka Martyniuka.

Co to za szkolne zadanie?

"Odkąd zobaczyłem ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie, podczas ćwiczeń nawet w boju. Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrącą, mnie wtrącą, nie myślałem. I w twych oczu błękicie, błękicie będą żyć" można przeczytać w szkolnej książce. Osoby znające twórczość Zenka Martyniuka bez problemu odnajdą tu parafrazę przeboju "Przez Twe oczy zielone". Co z tekstem będą musieli zrobić uczniowie? Ich zadaniem będzie podkreślenie czasowników oraz określenie ich form gramatycznych. Co ważne, zarówno podręcznik, jak i ćwiczenia z serii "Między nami" wydawnictwa GWO zostały dopuszczone do użytku szkolnego i znajdują się na oficjalnej liście udostępnionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >