wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

policja.pl

Zabił rowerzystę i uciekł. Tragiczny wypadek w Puszczy Kampinoskiej

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Nie żyje rowerzysta, którego potrącił kierowca samochodu osobowego. Mimo błyskawicznej pomocy medycznej 60-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca samochodu zbiegł z miejsca wypadku i kilka kilometrów dalej spowodował kolizję. M

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godziny 9:20. Zgłoszenie dotyczące wypadku otrzymał dyżurny komendy policji w Starych Babicach. - Do potrącenia rowerzysty doszło w miejscowości Roztoka w gminie Leszno na drodze wojewódzkiej nr 579. Jadący w kierunku Leszna 42-letni kierowca samochodu marki audi potrącił śmiertelnie 60-letniego rowerzystę - przekazała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z policji powiatu warszawskiego zachodniego.

Mężczyzna najpierw spowodował śmiertelny wypadek, a później kolizję

- Mimo szybko podjętej reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu - wyjaśniła podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja . Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Policji udało się schwytać mężczyznę dopiero kilka kilometrów dalej w Lesznie, gdzie spowodował kolizję na skrzyżowaniu dróg numer 579 i 580.

Mężczyzna uderzył w dwa samochody

- Mężczyzna jadący audi chciał wyminąć stojącego na światłach volkswagena passata. W tym celu skręcił samochodem w prawo w kierunku chodnika. Niestety 42-letni kierowca uderzył w passata oraz w zaparkowanego seata - opowiedziała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu

Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu, które potwierdziło, że był pod wpływem podczas wypadku i kolizji. - Czekamy jeszcze na wyniki badania krwi, które wykażą dokładną ilość alkoholu w organizmie kierowcy - przekazała funkcjonariuszka. Obecnie trwają czynności policji i prokuratury w sprawie wypadku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >