wawainfo.pl
do której będą otwarte sklepy w wigilię

pixabay.com

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię. Gdzie na ostatnią chwilę zrobisz zakupy w Warszawie?

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Do której będą otwarte sklepy 24 grudnia w Warszawie? Zgodnie z prawem, w wigilie sklepy mogą być otwarte do godziny 14. Okazuje się jednak, że większość z nich zamknie swoje drzwi znacznie wcześniej. Sprawdziliśmy dla naszych czytelników, o

Zakupy na ostatnią chwilę

W tym miesiącu mogliśmy zrobić zakupy codziennie. Ze względu na pandemię koronawirusa oraz fakt, że w grudniu konsumenci poświęcają na zakupy zdecydowanie więcej czasu, zaplanowano więcej niedziel handlowych, aby rozłożyć ruch w sklepach. Na początku grudnia rządzący wyjątkowo znieśli zakaz handlu w niedzielę 6.12.

Jedynymi ograniczeniami, z jakimi dotychczas mogliśmy się spotkać, są godziny dla seniorów, które obowiązują w dni robocze w godzinach 10.00-12.00. Rozporządzenie, które weszło w życie w październiku, zapewnia możliwość swobodnego zrobienia zakupów osobom powyżej 60. roku życia, będących najbardziej narażonymi na zakażenie się koronawirusem. W wigilię godziny dla seniorów nie będą jednak obowiązywać.

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię

Mimo że 24 grudnia to dzień roboczy, to godziny otwarcia sklepów będą inne niż zazwyczaj. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie, w którym bez problemu sprawdzicie, do której godziny zrobicie ostatnie przedświąteczne zakupy w Warszawie.

W Wigilię do Lidla, Biedronki, Kauflandu oraz Aldi wejdziemy w godzinach 6.00-13.00. Skrócone godziny otwarcia będą obowiązywać także punkty Auchan. Zakupy zrobimy w nich w godzinach 8.00-13.00. Sklepy Carrefour będą czynne od 6.30-13.00. Natomiast w punktach Carrefour Express o godzinach otwarcia będzie decydował przedsiębiorca, bowiem zgodnie z ustawą w tych dniach pracować w nich może właściciel lub członek rodziny właściciela.

24 grudnia do Tesco wejdziemy tylko do godziny 13.00. Zasady te będą obowiązywać także w sklepach działających całodobowo. Natomiast w punktach spożywczych Tesco znajdujących się przy stacjach paliw zakupy zrobimy do godziny 14.00.

W Żabce ostatnie niewielkie zakupy na pewno uda nam się zrobić do godziny 14.00. O tym, czy skorzystamy z tej możliwości także po południu, podobnie jak w przypadku Carrefour Express zdecydują właściciele. Klienci uzyskają informacje na ten temat bezpośrednio w sklepach.

Z zakupów w Makro w wigilię skorzystamy tylko do godziny 12.30. Natomiast do Selgros Cash&Carry wejdziemy od 5.00-13.00. Zakupy w E.Leclerc również zrobimy do 13.00.

Przerwa świąteczna

W dniach 25 i 26 grudnia sklepy będą zamknięte. Wyjątkiem mogą być sklepy osiedlowe oraz punkty działające na zasadzie franczyzy (na przykład Żabka czy Carrefour Express), bowiem w święta obowiązują takie same zasady działalności handlowej jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Właściciele tych sklepów mogą więc skorzystać z dopuszczonej prawnie możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście.

Wyjątkowo sklepy zamknięte będą też 27.12. Wszystko dlatego, że ten dzień wypada w niedzielę niehandlową. Jeszcze w grudniu klienci łudzili się, że będzie inaczej, bo pomiędzy Radą Dialogu Społecznego a Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii trwały rozmowy, żeby znieść zakaz handlu tego dnia. Niestety, rząd nie wyraził zgody. Na decyzję wpływ mogły mieć nowe obostrzenia, które wprowadzone zostaną tuż po świętach, czyli 28.12.

Nowe obostrzenia

Wśród nich są ograniczenia nałożone na sklepy. Do 17 stycznia otwarte będą tylko wybrane punkty sprzedażowe. Nie będzie można przekroczyć limitu 1 osoby/15 m². Zakupy zrobimy tylko w sklepach spożywczych, z książkami i prasą, w drogeriach i aptekach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, a także wolnostojących wielkopowierzchniowych sklepach meblowych.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: pixabay.com

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >