wawainfo.pl
Z ostatniej chwili

wawainfo.pl

Robotnicy przebili rurę z gazem. Ogromna ewakuacja szkoły, strażacy zamknęli ulice

8 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Strażacy i policjanci zamknęli aleję Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Wszystko z powodu uszkodzenia rury z gazem przy szkole podstawowej. Służby ewakuowały uczniów, mieszkańców dwóch bloków i odgrodziły okolicę.

Robotnicy przebili rurę z gazem

Jak przekazał nam kpt. Bartosz Bajorek ze straży pożarnej, rurociąg został naruszony przez pracowników w trakcie wykopów prowadzonych koparką na rogu ulicy Saskiej i alei Stanów Zjednoczonych. W związku z zagrożeniem ewakuowana została szkoła podstawowa nr 143 oraz dwa budynki znajdujące się w sąsiedztwie placówki. Przez kilkanaście minut zamknięta była al. Stanów Zjednoczonych oraz ul. Saska. - Do uszkodzenia rurociągu doszło około godziny 13.30. Na miejscu pracowało sześć zastępów. Dzięki szybkiej akcji pogotowia gazowego udało się powstrzymać wyciek metanu - przekazał Bajorek. W wyniku uszkodzenia rurociągu nikt nie ucierpiał.

Zamknięta al. Stanów Zjednoczonych

Jak podawał Zarząd Transportu Miejskiego, z przyczyn technicznych na ul. Saskiej i Al. Stanów Zjednoczonych występowały utrudnienia w kursowaniu linii 111,123,141,143,147,151,182,188,411,502,507,509,514,520,523,525. Autobusy zostały skierowane na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne, zasadniczo: linie 111,123,507,509 w obu kierunkach przez ulice: Saska / Zwycięzców - Zwycięzców - Paryska - Brukselska - Ateńska… Linia 147 w obu kierunkach: …Francuska - Paryska - Brukselska - Ateńska -… Linie 141,143,151,182,188,411,502,514,520,523,525 w kierunku centrum: Al. Stanów Zjednoczonych / Międzynarodowa - Zwycięzców - Wał Miedzeszyński - most Łazienkowski.

Kierowcy kierowani na objazdy

Nasza czytelniczka - mieszkanka Saskiej Kępy - napisała do nas jak wyglądała sytuacja na miejscu. - Dzieci zostały skierowane w stronę ulicy Międzynarodowej. Kierowcy nie mogą przejechać w kierunku mostu, kierowani są na objazdy już na wysokości kładki - przekazała nam czytelniczka Karina.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

Czytaj więcej >
Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >