wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Rezonans magnetyczny. Czym kierować się przy wyborze placówki?
redakcja info
redakcja info 31.03.2023 16:38

Rezonans magnetyczny. Czym kierować się przy wyborze placówki?

None
freepik.com

Rezonans magnetyczny to nieinwazyjne i jednocześnie niezwykle precyzyjne badanie umożliwiające obrazowanie przekroju ciała pacjenta, bez wykorzystania promieniowania jonizującego. 


Rezonans magnetyczny można wykonać zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach medycznych. W przypadku, kiedy liczy się szybkość wykonania badania, warto wybrać tę druga opcję, ponieważ wówczas zwykle czeka się o wiele krócej. 

Co jest istotne?

Podczas wyboru placówki trzeba zwrócić uwagę na jakość i stan wykorzystywanego tam urządzenia. Nowoczesny sprzęt pozwoli na pewno dokonać rzetelnego i w pełni profesjonalnego badania określonej w skierowaniu części ciała pacjenta. W rezultacie otrzymamy wysokiej klasy, niezwykle szczegółowe zdjęcie narządu czy tkanek. 

Placówka medyczna, która wykonuje badanie za pomocą rezonansu magnetycznego, musi także spełniać wszelkie wymagania dotyczące warunków panujących w pomieszczeniu, w którym znajduje się aparatura. Profesjonalny sprzęt i odpowiednio przygotowana przestrzeń wymaga profesjonalnej aranżacji. Aby pracownia rezonansu magnetycznego mogła świadczyć usługi na najwyższym poziomie, potrzebne są takie zabezpieczenia, jak m.in. klatka Faradaya. To obowiązkowy element, bez którego punkt nie może zostać otwarty. 

W przypadku oceny jakości diagnostyki najistotniejsza będzie jakość obrazowania samego aparatu, jego polowość, czyli liczba jednostek indukcji magnetycznej, oraz cewki dedykowane (nadawczo-odbiorcze). 

Czynniki wpływające na jakość badania

Warto zdawać sobie sprawę, jakie czynniki wpływają na jakość obrazowania przy użyciu rezonansu magnetycznego. Placówka zapewniająca wysoką klasę badania musi zwracać uwagę na takie elementy, jak: 
● Odpowiednie parametry skanera rezonansu magnetycznego: shimm wyższego rzędu, amplituda oraz prędkość narastania gradientu, a także jakość obrazu wyjściowego czy siła pola magnetycznego używana przez skaner.
● Liczba i rodzaj cewek dobieranych pod względem przeznaczenia sprzętu. Uniwersalność urządzenia nie może wpływać na jakość specjalistycznego badania, dlatego musi być ono starannie przygotowane. Oznacza to, że do wykonania badania neurologicznego i ortopedycznego będą konieczne innego rodzaju cewki.
Aparaty o natężeniu pola 1,5T to najbardziej popularne urządzenia wysokopolowe na rynku. Istnieją jednak również aparaty o wyższej polowości, np. 3T i taki sprzęt wykorzystywany jest w RADIO MEDICA. Badanie jest wówczas zdecydowanie dokładniejsze.
● Nowoczesne oprogramowanie, czyli zaawansowany technologicznie system związany z rodzajem przeprowadzanych badań. 
● Wszystkie akcesoria kliniczne niezbędne do przeprowadzania rzetelnych pomiarów.


Placówki, które kierują się powyższymi wytycznymi podczas wyboru aparatury diagnostycznej, są na pewno godne polecania wszystkim pacjentom poszukującym najlepszego miejsca do zrealizowania badań.

Rezonans magnetyczny na sprawdzonym, najnowocześniejszym sprzęcie, dostarczanym przez renomowanych producentów można wykonać w placówce RADIO MEDICA. 

Placówka specjalizuje się także w wysokiej jakości badaniach neurologicznych. Rezonans magnetyczny głowy wykonywany jest niezwykle precyzyjnie dzięki 32-kanałowej cewce nadawczo-odbiorczej. W przypadku badań kręgosłupa oraz stawów kolanowych do dyspozycji pozostaje 18-kanałowa cewka zapewniająca wysokiej klasy obraz. RADIO MEDICA współpracuje również z profesjonalistami specjalizującymi się w badaniach urologicznych. W placówce wykonywane są m.in. protokoły do MR prostaty.


ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa
Telefon: 22 255 99 69
e-mail: [email protected]
https://radiomedica.pl/

 

Artykuł sponsorowany

.

Tagi: 112
Powiązane