Która ulica w Warszawie wymaga pilnego remontu? Czekamy na wasze zgłoszenia

Autor Karolina Kraushar - 28 Sierpnia 2020
Remont ulic w WarszawieŹródło: zdm.waw.p

Remont ulic w Warszawie, którego efektem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach to tegoroczny priorytet Zarządu Dróg Miejskich. Choć część dróg, chodników, czy ścieżek rowerowych nie wymaga generalnego remontu i można załatać powstałe dziury zaledwie w ciągu kilku dni to też zdarzają się inwestycje wymagające dużo większego nakładu pracy. Która ulica w stolicy wymaga błyskawicznej przebudowy - czekamy na wasze komentarze na Facebooku.

Remont ulic w Warszawie

Remont ulic w Warszawie często wytrąca kierowców i pieszych z równowagi, przez hałas, objazdy czy zmiany tras linii komunikacji miejskiej. Jednak bez wątpienia warto się przemęczyć kilka dni, aby móc cieszyć się gładką nawierzchnią, po której można bezpiecznie podróżować samochodem, rowerem, czy po prostu pójść na spacer bez ciągłego patrzenia pod nogi, aby przypadkiem nie zahaczyć o wystająca płytę.

Szybkie remonty ulic w Warszawie

ZDM szczyci się swoimi błyskawicznymi, weekendowymi remontami dróg, w ten sposób w 2020 roku naprawiono kilka ulic m.in. Rodziewiczówny, Wybrzeże Gdyńskie, Połczyńską, rondo Szczepańskiego "Ziutka" a nawet wiadukt na Modlińskiej nad skrzyżowaniem z Płochocińską.

Duże remonty w ulic w Warszawie

W tej chwili ZDM pracuje nad remontem infrastruktury drogowej m.in. na ul. Górczewskiej oraz trwa przebudowa al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego na odcinku Rondo ONZ - Nowogrodzka. - To jedna z najważniejszych i największych pod względem zakresu robót inwestycji drogowych w tym roku. Prace zakładają m.in. wyznaczenie nowych naziemnych przejść przy rondzie Czterdziestolatka, remont chodników, wyznaczenie dróg rowerowych oraz posadzenie szpalerów drzew - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont ulic w Warszawie

Jednym z najbardziej wyczekiwanych remontów w Warszawie jest przebudowa ciągu ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego, gdzie niezbędna była natychmiastowa i kompleksowa poprawa bezpieczeństwa. W najbliższym czasie drogowcy podejmą również pracę na ul. Sokratesa, która ma ulec generalnej przebudowie. - Wśród zaplanowanych przez nas zadań jest budowa rond u zbiegu ul. Kadetów z ulicami Poprawną i Łasaka. Nowe ronda powstaną także u zbiegu ulic Spisaka, Sosnkowskiego i Regulskiej oraz Karmelickiej i Anielewicza - czytamy w komunikacie ZDM.

Remont chodników i dróg dla rowerów

Nie mniej ważne od ulic są chodniki i ścieżki rowerowe, które również ulegają zniszczeniu. Nowe trotuary pojawiły się m.in. na ul. Mazowieckiej, a do końca 2020 roku wyremontowane zostaną również chodniki na ul. Ludnej i ul. Skierniewickiej. - Zaplanowaliśmy także nowe ścieżki rowerowe, m.in. na al. Jana Pawła II, ul. Bora-Komorowskiego, Wrocławskiej. W tym roku już wybudowane zostały m.in. na al. Zjednoczenia, ul. Kaliskiego, Górczewskiej, Domaniewskiej i Warszawskiej - informuje ZDM. A Wy, które chodniki chcielibyście wyremontować? W którym miejscu w stolicy dalej brakuje ścieżek rowerowych?

Źródło: zdm.waw.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News