Gaz łzawiący, sznury i różańce. Bojówki chcą oporu, w piątek przyjadą do Warszawy

Autor Julian Bakuła - 28 Października 2020
Warszawa, 15.08.2020. Ceremonia poswiecenia sztandaru Ruchu Narodowego, na placu Krasinskich w WarszawieŹródło: Jan Bielecki/East News

Młodzież Wszechpolska postanowiła pójść za przykładem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, które powołało do życia "Straż Narodową" w celu obrony kościołów, kapłanów i wiernych przed protestem kobiet. Wszechpolacy wyszli z inicjatywą "Samoobrony wiernych", która ma bronić katolickich świątyni przed wandalami. Mobilizacja "Samoobrony wiernych" planowana jest na najbliższy piątek.

Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajemSamochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajemCzytaj dalej

Samoobrona wiernych

Jak podaje Gazeta Wyborcza, protest kobiet zmobilizował kolejną grupę do powołania formacji mającej bronić polskich kościołów przed atakami aktywistów. Młodzież Wszechpolska zadecydowała o utworzeniu "Samoobrony wiernych".

"Jeżeli chcesz dołączyć do Samoobrony Wiernych, aby bronić kościołów przed wandalami, prosimy, skontaktuj się z jednym z koordynatorów zależnie od miejsca, w którym mieszkasz" - czytamy o nowej formacji na portalu jestemkatolem.pl.

Wszechpolacy powołali własną "straż narodową"

Tworząc "Samoobronę wiernych" Młodzież Wszechpolska poszła za przykładem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, którego prezes Robert Bąkiewicz poinformował w poniedziałek o utworzeniu "Straży Narodowej". Ma ona bronić polskich rodzin, świątyń katolickich oraz kapłanów przed atakami czy manifestacjami takimi jak wnoszenie do kościołów transparentów z hasłami protestacyjnymi i zakłócanie mszy.

- Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony - samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej - tłumaczył Bąkiewicz.

Dzisiaj grzeje:
1. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem
2. Pilna konferenca premiera. Podjął decyzję ws. lockdownu
3.Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować SejmCała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować SejmCzytaj dalej

Obrońcy kościołów

Jak podaje Gazeta Wyborcza, "Samoobrona wiernych" przygotowuje się na najbliższy piątek, kiedy to jej członkowie zamierzają obstawić kościoły dotychczas dotknięte atakami i bronić ich przed kolejnymi tego typu incydentami.

- Największe protesty planowane są na piątek popołudniem, po godz. 16, 17 będzie się to zaczynało. Będziemy patrolować i bronić dostępu do kościołów. Można wstępnie rezerwować czas w piątek. Dokładne miejsce zbiórki podam w najbliższym czasie, może dopiero w piątek, bo my reagujemy nagle na wszystkie ich (protestujących) poczynania. Będziemy bronili tych kościołów, które będą atakowane. Będziemy obserwować i udawać się tam, gdzie zagrożenie jest największe - mówi Gazecie Wyborczej Arkadiusz, mazowiecki koordynator "Samoobrony wiernych".

"Samoobrona wiernych"

Swoją inicjatywę przedstawiciele "Samoobrony wiernych" motywują - bierną ich zdaniem - postawą policji w obliczu protestów kobiet odbywających się w całej Polsce od czwartku (22.10), kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie de facto zakazujące tzw. aborcji eugenicznej.

Nie wiemy jeszcze, jakie środki zamierza stosować "Samoobrona wiernych" w celu obrony przed atakami na kościoły, jeśli jednak formacja zamierza w dalszym ciągu wzorować się na "Straży Narodowej", możemy spodziewać się, że podobnie jak ona wyposaży się - zgodnie ze słowami Bąkiewicza - "w różańce, we własne ręce, sznury, gaz łzawiący".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaJest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prognoza na zimę 2021. Wizja najbliższych miesięcy może wielu wprawić wielu w kiepski nastrój
  2. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
  3. Rozwścieczeni rolnicy ruszyli na Warszawę. Blokują ronda, centrum jest zablokowane
  4. Cała Warszawa protestuje. Kobiety, taksówkarze i rolnicy. Odpalili race, chcą zablokować Sejm
  5. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
  6. Washington Post: otrzymał 27 ciosów nożem, bo poprosił o założenie maseczek
  7. Joanna Jędrzejczyk kusi swoim ciałem. Gorące zdjęcie w samym bikini rozpaliło tysiące Polaków (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News