Gaz łzawiący, sznury i różańce. Bojówki chcą oporu, w piątek przyjadą do Warszawy

Autor Julian Bakuła - 28 Października 2020
Warszawa, 15.08.2020. Ceremonia poswiecenia sztandaru Ruchu Narodowego, na placu Krasinskich w WarszawieŹródło: Jan Bielecki/East News

Młodzież Wszechpolska postanowiła pójść za przykładem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, które powołało do życia "Straż Narodową" w celu obrony kościołów, kapłanów i wiernych przed protestem kobiet. Wszechpolacy wyszli z inicjatywą "Samoobrony wiernych", która ma bronić katolickich świątyni przed wandalami. Mobilizacja "Samoobrony wiernych" planowana jest na najbliższy piątek.

Samoobrona wiernych

Jak podaje Gazeta Wyborcza, protest kobiet zmobilizował kolejną grupę do powołania formacji mającej bronić polskich kościołów przed atakami aktywistów. Młodzież Wszechpolska zadecydowała o utworzeniu "Samoobrony wiernych".

"Jeżeli chcesz dołączyć do Samoobrony Wiernych, aby bronić kościołów przed wandalami, prosimy, skontaktuj się z jednym z koordynatorów zależnie od miejsca, w którym mieszkasz" - czytamy o nowej formacji na portalu jestemkatolem.pl.

Wszechpolacy powołali własną "straż narodową"

Tworząc "Samoobronę wiernych" Młodzież Wszechpolska poszła za przykładem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, którego prezes Robert Bąkiewicz poinformował w poniedziałek o utworzeniu "Straży Narodowej". Ma ona bronić polskich rodzin, świątyń katolickich oraz kapłanów przed atakami czy manifestacjami takimi jak wnoszenie do kościołów transparentów z hasłami protestacyjnymi i zakłócanie mszy.

- Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony - samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej - tłumaczył Bąkiewicz.

Obrońcy kościołów

Jak podaje Gazeta Wyborcza, "Samoobrona wiernych" przygotowuje się na najbliższy piątek, kiedy to jej członkowie zamierzają obstawić kościoły dotychczas dotknięte atakami i bronić ich przed kolejnymi tego typu incydentami.

- Największe protesty planowane są na piątek popołudniem, po godz. 16, 17 będzie się to zaczynało. Będziemy patrolować i bronić dostępu do kościołów. Można wstępnie rezerwować czas w piątek. Dokładne miejsce zbiórki podam w najbliższym czasie, może dopiero w piątek, bo my reagujemy nagle na wszystkie ich (protestujących) poczynania. Będziemy bronili tych kościołów, które będą atakowane. Będziemy obserwować i udawać się tam, gdzie zagrożenie jest największe - mówi Gazecie Wyborczej Arkadiusz, mazowiecki koordynator "Samoobrony wiernych".

"Samoobrona wiernych"

Swoją inicjatywę przedstawiciele "Samoobrony wiernych" motywują - bierną ich zdaniem - postawą policji w obliczu protestów kobiet odbywających się w całej Polsce od czwartku (22.10), kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie de facto zakazujące tzw. aborcji eugenicznej.

Nie wiemy jeszcze, jakie środki zamierza stosować "Samoobrona wiernych" w celu obrony przed atakami na kościoły, jeśli jednak formacja zamierza w dalszym ciągu wzorować się na "Straży Narodowej", możemy spodziewać się, że podobnie jak ona wyposaży się - zgodnie ze słowami Bąkiewicza - "w różańce, we własne ręce, sznury, gaz łzawiący".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News