wawainfo.pl
Protest branży fitness

Jakub Kaminski/East News

Zaczęło się, tłumy wyszły na ulice. Bez maseczek i odstępów. Ogromny protest w Warszawie

17 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Protest branży fitness w Warszawie. W sobotę tłumy zebrały się na placu Zamkowym. Niektórzy ze zgromadzonych nie mieli maseczek, a większość nie zachowywało odstępów. Uczestnicy protestowali przeciwko zamknięciu siłowni i klubów fi

Protest branży fitness

Pikieta - pomimo obowiązującego zakazu zgromadzeń powyżej 10 osób - rozpoczęła się po godzinie 10 przed Kolumną Zygmunta. Jej uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty takie jak: "nie dla zamknięcia siłowni" czy "aktywność = odporność". Przeciwko zamykaniu obiektów sportowych protestowała Polska Federacja Fitness i Federacja Pracodawców Fitness. Te dwie organizacje w piątek skierowały apel do premiera Mateusza Morawieckiego. Twierdzili w nim, że branża fitness padła ofiarą społecznych obaw związanych z wirusem oraz niepotwierdzonych informacji na temat zakażeń. "Nigdy nie stwierdzono, aby siłownie były ogniskiem zakażeń" - czytamy w piśmie które federacje umieściły w mediach społecznościowych.

Limity w komunikacji miejskiej

Bez maseczek i odstępów

Warszawa od soboty znajduje się w czerwonej strefie, gdzie obowiązują liczne obostrzenia. Mimo tego, uczestnicy protestu nie zasłaniali ust i nosa, a także nie zachowywali odstępów. W sobotę w Polsce padł kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawierusem. Najwięcej - 1485- pochodziło z województwa mazowieckiego. Pierwotnie rząd mówił o całkowitym zakazie działalności basenów i obiektów fitness. Okazało się jednak, że z obostrzeń wyłączono podmioty prowadzące działalność leczniczą przeznaczoną dla pacjentów oraz obiekty przeznaczone dla sportu wyczynowego. Baseny i siłownie będą dostępne dla studentów i uczniów w trakcie zajęć prowadzonych na uczelniach i w szkołach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >