wawainfo.pl
Powrót do szkoły

Pixabay

Większość Polaków chce powrotu dzieci do szkoły. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami, już 1 września po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach. Według badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank, większość Polaków chce powrotu dzieci do szk&oacu

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły czeka uczniów już w najbliższy wtorek. Według badania, przeprowadzonego na potrzeby raportu Santander Consumer Banku "Polaków portfel własny: czas zmian", okazuje się, że wielu Polaków chce powrotu dzieci do szkół. Bank sprawdził, również jak rodzice ocenili naukę zdalną, która była prowadzona przez pierwsze miesiące pandemii.

Polacy chcą powrotu do szkół

Okazuje się, że co trzeci respondent jest zwolennikiem powrotu dzieci do szkół w trybie zmianowym. Trochę mniej osób odpowiedziało, że dzieci powinny wrócić do nauczania tradycyjnego, które obowiązywało przed pandemią koronawirusa w Polsce. Niemała część Polaków, bo aż 17 procent preferowałby naukę hybrydową, czyli taką, w której część zajęć byłaby prowadzona w szkole, a druga część odbywałaby się zdalnie. Okazuje się, że tylko co dziesiąta zapytana osoba jest zwolennikiem edukacji zdalnej, oczywiście do czasu zakończenia pandemii. Więcej o możliwych wariantach funkcjonowania placówek oświatowych przeczytasz tutaj.

Największe problemy

W przeprowadzonym badaniu zapytano Polaków również o największe problemy związane z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi edukacji. Okazuje się, że co trzeci pytany odpowiedział, że zajęcia prowadzone zdalnie uważa za mniej wartościowe od tych prowadzonych w klasycznej formie. Jako drugą najczęstszą odpowiedź, ponad 15 procent, wskazano brak kontaktu fizycznego dziecka z rówieśnikami w szkole. Na trzecim miejscu znalazło się nałożenie na rodziców dodatkowego obciążenia związanego z edukacją zdalną, tak odpowiedziało 12,5 procent badanych. Dodatkowo respondenci wskazali, że problemy sprawiały braki sprzętowe, brak odpowiednich umiejętności pedagogicznych oraz problem z zapewnieniem opieki.

Co przeszkadza Polakom?

Okazuje się, że naszym rodakom w systemie edukacji wadzi przede wszystkim nadmiar informacji i zbyt obszerny program nauczania. Z tym stwierdzeniem zgodziło się prawie 35 procent pytanych. Ponad 30 procent uważa, że jest kładziony za duży nacisk na przyswajanie wiedzy teoretycznej oraz konieczność uczenia się informacji na pamięć. Następne miejsca zajęły za ciężkie tornistry, prawie 28 procent i przytłaczająca liczba prac domowych, 36,4 procent. Dziesięć procent badanych powiedziało, że trudność stanowi za duża presja, jaką rodzice wywierają na dzieciach w związku z edukacją.

Powrót do szkoły po długiej przerwie

W tym roku rodzice oraz dzieci będą musieli nie tylko stawić czoło obszerniej podstawie programowej, oraz ciężkim tornistrem. Od 1 września to, w jaki sposób będzie prowadzona nauka w szkołach, zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w jakiej zasadzie się Polska. W ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa mają pomóc wytyczne wydane przez rząd.

Źródło: Raport: "Polaków portfel własny: czas zmian", Santander Consumer Banku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >