Większość Polaków chce powrotu dzieci do szkoły. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Autor - 27 Sierpnia 2020
Powrót do szkołyŹródło: Pixabay

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami, już 1 września po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach. Według badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank, większość Polaków chce powrotu dzieci do szkół. Co ciekawe wielu preferuje, aby nauka w placówkach wyglądała jak przed pandemią koronawirusa.

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły czeka uczniów już w najbliższy wtorek. Według badania, przeprowadzonego na potrzeby raportu Santander Consumer Banku "Polaków portfel własny: czas zmian", okazuje się, że wielu Polaków chce powrotu dzieci do szkół. Bank sprawdził, również jak rodzice ocenili naukę zdalną, która była prowadzona przez pierwsze miesiące pandemii.

Dzisiaj grzeje:
1. Uważajcie na swoje dzieci. Przed chwilą wydano pilne ostrzeżenie. Skutki mogą być tragiczne
2. Ważne zmiany dla emerytów. Ich świadczenia mogą ulec zmniejszeniu

Polacy chcą powrotu do szkół

Okazuje się, że co trzeci respondent jest zwolennikiem powrotu dzieci do szkół w trybie zmianowym. Trochę mniej osób odpowiedziało, że dzieci powinny wrócić do nauczania tradycyjnego, które obowiązywało przed pandemią koronawirusa w Polsce. Niemała część Polaków, bo aż 17 procent preferowałby naukę hybrydową, czyli taką, w której część zajęć byłaby prowadzona w szkole, a druga część odbywałaby się zdalnie. Okazuje się, że tylko co dziesiąta zapytana osoba jest zwolennikiem edukacji zdalnej, oczywiście do czasu zakończenia pandemii. Więcej o możliwych wariantach funkcjonowania placówek oświatowych przeczytasz tutaj.

Największe problemy

W przeprowadzonym badaniu zapytano Polaków również o największe problemy związane z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi edukacji. Okazuje się, że co trzeci pytany odpowiedział, że zajęcia prowadzone zdalnie uważa za mniej wartościowe od tych prowadzonych w klasycznej formie. Jako drugą najczęstszą odpowiedź, ponad 15 procent, wskazano brak kontaktu fizycznego dziecka z rówieśnikami w szkole. Na trzecim miejscu znalazło się nałożenie na rodziców dodatkowego obciążenia związanego z edukacją zdalną, tak odpowiedziało 12,5 procent badanych. Dodatkowo respondenci wskazali, że problemy sprawiały braki sprzętowe, brak odpowiednich umiejętności pedagogicznych oraz problem z zapewnieniem opieki.

Z ostatniej chwili: cysterna uderzyła w bariery na S8. Są bardzo duże utrudnieniaZ ostatniej chwili: cysterna uderzyła w bariery na S8. Są bardzo duże utrudnieniaCzytaj dalej

Co przeszkadza Polakom?

Okazuje się, że naszym rodakom w systemie edukacji wadzi przede wszystkim nadmiar informacji i zbyt obszerny program nauczania. Z tym stwierdzeniem zgodziło się prawie 35 procent pytanych. Ponad 30 procent uważa, że jest kładziony za duży nacisk na przyswajanie wiedzy teoretycznej oraz konieczność uczenia się informacji na pamięć. Następne miejsca zajęły za ciężkie tornistry, prawie 28 procent i przytłaczająca liczba prac domowych, 36,4 procent. Dziesięć procent badanych powiedziało, że trudność stanowi za duża presja, jaką rodzice wywierają na dzieciach w związku z edukacją.

Powrót do szkoły po długiej przerwie

W tym roku rodzice oraz dzieci będą musieli nie tylko stawić czoło obszerniej podstawie programowej, oraz ciężkim tornistrem. Od 1 września to, w jaki sposób będzie prowadzona nauka w szkołach, zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w jakiej zasadzie się Polska. W ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa mają pomóc wytyczne wydane przez rząd.

Źródło: Raport: "Polaków portfel własny: czas zmian", Santander Consumer Banku.

Szykują się poważne zmiany dla kierowców. Wielu z nich, nie będzie zadowolonychSzykują się poważne zmiany dla kierowców. Wielu z nich, nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o "wolnych mediach", nagranie obiegło sieć
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
  4. Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?
  5. Nowy "gang" w Biedronce, sklep rusza z kolejną akcją. Wielu klientów czekało na ten moment
  6. Media dotarły do sąsiadów Wałęsy. Zdradzili jego sekrety, wszystko ujawnili
Kobieta robiła porządek w ogródku, nagle zobaczyła podejrzanego robaka. Wezwała pomocKobieta robiła porządek w ogródku, nagle zobaczyła podejrzanego robaka. Wezwała pomocCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News