wawainfo.pl
Powrót do szkoły

Pixabay

Większość Polaków chce powrotu dzieci do szkoły. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami, już 1 września po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach. Według badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank, większość Polaków chce powrotu dzieci do szk&oacu

Powrót do szkoły

Powrót do szkoły czeka uczniów już w najbliższy wtorek. Według badania, przeprowadzonego na potrzeby raportu Santander Consumer Banku "Polaków portfel własny: czas zmian", okazuje się, że wielu Polaków chce powrotu dzieci do szkół. Bank sprawdził, również jak rodzice ocenili naukę zdalną, która była prowadzona przez pierwsze miesiące pandemii.

Polacy chcą powrotu do szkół

Okazuje się, że co trzeci respondent jest zwolennikiem powrotu dzieci do szkół w trybie zmianowym. Trochę mniej osób odpowiedziało, że dzieci powinny wrócić do nauczania tradycyjnego, które obowiązywało przed pandemią koronawirusa w Polsce. Niemała część Polaków, bo aż 17 procent preferowałby naukę hybrydową, czyli taką, w której część zajęć byłaby prowadzona w szkole, a druga część odbywałaby się zdalnie. Okazuje się, że tylko co dziesiąta zapytana osoba jest zwolennikiem edukacji zdalnej, oczywiście do czasu zakończenia pandemii. Więcej o możliwych wariantach funkcjonowania placówek oświatowych przeczytasz tutaj.

Największe problemy

W przeprowadzonym badaniu zapytano Polaków również o największe problemy związane z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi edukacji. Okazuje się, że co trzeci pytany odpowiedział, że zajęcia prowadzone zdalnie uważa za mniej wartościowe od tych prowadzonych w klasycznej formie. Jako drugą najczęstszą odpowiedź, ponad 15 procent, wskazano brak kontaktu fizycznego dziecka z rówieśnikami w szkole. Na trzecim miejscu znalazło się nałożenie na rodziców dodatkowego obciążenia związanego z edukacją zdalną, tak odpowiedziało 12,5 procent badanych. Dodatkowo respondenci wskazali, że problemy sprawiały braki sprzętowe, brak odpowiednich umiejętności pedagogicznych oraz problem z zapewnieniem opieki.

Co przeszkadza Polakom?

Okazuje się, że naszym rodakom w systemie edukacji wadzi przede wszystkim nadmiar informacji i zbyt obszerny program nauczania. Z tym stwierdzeniem zgodziło się prawie 35 procent pytanych. Ponad 30 procent uważa, że jest kładziony za duży nacisk na przyswajanie wiedzy teoretycznej oraz konieczność uczenia się informacji na pamięć. Następne miejsca zajęły za ciężkie tornistry, prawie 28 procent i przytłaczająca liczba prac domowych, 36,4 procent. Dziesięć procent badanych powiedziało, że trudność stanowi za duża presja, jaką rodzice wywierają na dzieciach w związku z edukacją.

Powrót do szkoły po długiej przerwie

W tym roku rodzice oraz dzieci będą musieli nie tylko stawić czoło obszerniej podstawie programowej, oraz ciężkim tornistrem. Od 1 września to, w jaki sposób będzie prowadzona nauka w szkołach, zależy przede wszystkim od sytuacji epidemicznej w jakiej zasadzie się Polska. W ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa mają pomóc wytyczne wydane przez rząd.

Źródło: Raport: "Polaków portfel własny: czas zmian", Santander Consumer Banku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aktywista wspiął się na Maszt Wolności, by zawiesić flagę dla uchodźców

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital Bielański. Zmarła kobieta w ciąży chora na COVID-19. Była niezaszczepiona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fuszerka w MZA, czyli jak miejskie zakłady dezynfekują autobusy

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Warszawa pokazała, ile straciła przez Marsz Niepodległości 2021

Czytaj więcej >