Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin

Autor Julian Bakuła - 23 Listopada 2020
Minister Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół.Źródło: Piotr Molecki/East News

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił, kiedy uczniowie i nauczyciele mogą spodziewać się powrotu do szkół. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ministra nie wygląda na to, żeby realny był powrót do nauczania stacjonarnego wraz z końcem listopada. Uczniowie i nauczyciele będą musieli poczekać o wiele dłużej.

Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobąNie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół

Podczas panelu online dotyczącego nauczania zdalnego w ramach VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat tej formy prowadzenia zajęć.

Czarnek stwierdził, że nauka na odległość jest "protezą nauczania stacjonarnego i taką pozostanie", zaznaczając, że w obecnej sytuacji stosowanie tego rozwiązania jest koniecznością. Minister edukacji i nauki zdradził również, kiedy nauczyciele i uczniowie mogą spodziewać się powrotu do szkół i wznowienia nauki w placówkach.

Z powrotem do szkół trzeba jeszcze poczekać

- Słyszeliśmy zapowiedzi pana premiera, że na pewno jeszcze w grudniu będziemy na nauczaniu zdalnym z nadzieją, że po tych korektach kalendarza szkolnego, po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego - mówił.

Termin ten jest nieprzypadkowy, wypada bowiem tuż po przerwie zimowej planowanej na okres od 4 do 17 stycznia. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom ministra Czarnka - który 12 listopada sugerował, że powrót do szkół będzie możliwy wraz z końcem bieżącego miesiąca - uczniowie i nauczyciele długo jeszcze będą musieli pracować w trybie zdalnym.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobą
2. Emocje w Milionerach. Uczestniczce opadła szczęka jak zobaczyła pytanie. Każdy turysta bez problemu udzieli odpowiedzi
3. Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko

Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoJutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoCzytaj dalej

Warszawscy uczniowie czekają na powrót do szkół

Na początku miesiąca relacjonowaliśmy na Wawa Info, jak stołeczne szkoły radzą sobie z epidemią koronawirusa i nauczaniem zdalnym. U nauczycieli wykryto do tego czasu niemal tysiąc zakażeń koronawirusem.

Chociaż zgodnie z decyzją wszystkie szkoły w Polsce przeszły na nauczanie zdalne 9 listopada, to jednak już wcześniej w trybie zdalnym lub hybrydowym funkcjonowało kilkadziesiąt stołecznych placówek. Rosła również liczba absencji uczniów na zajęciach - zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych.

Walka Czarnka z uczniami i nauczycielami

Niedawno powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki - odpowiadającego nie tylko za szkoły, jak wcześniejsi ministrowie edukacji, ale także za uczelnie wyższe - Przemysław Czarnek jest zdecydowanym przeciwnikiem Strajku Kobiet.

Na początku listopada Czarnek zapowiedział karanie nauczycieli zachęcających uczniów do udziału w protestach w ramach strajku kobiet, bądź samemu biorących w nich udział. "Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób" - pisał wtedy minister edukacji i nauki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobićNa siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Dyrektor szpitala już dłużej nie mógł, powiedział, co wyrabia się na Narodowym. "Hotel Narodowy"
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobić
  4. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji
  5. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  6. Laura Łącz ujawniła kwotę swojej głodowej emerytury. "Teraz, żeby godnie żyć, muszę harować"
  7. Jednak zjesz na miejscu. Niektóre gastronomie już za 3 dni będą stały otworem, jest tylko jeden haczyk

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News