wawainfo.pl
Minister Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół.

Piotr Molecki/East News

Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin

23 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił, kiedy uczniowie i nauczyciele mogą spodziewać się powrotu do szkół. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ministra nie wygląda na to, żeby realny był powrót do nauczania stacjonarnego wra

Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół

Podczas panelu online dotyczącego nauczania zdalnego w ramach VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat tej formy prowadzenia zajęć.

Czarnek stwierdził, że nauka na odległość jest "protezą nauczania stacjonarnego i taką pozostanie", zaznaczając, że w obecnej sytuacji stosowanie tego rozwiązania jest koniecznością. Minister edukacji i nauki zdradził również, kiedy nauczyciele i uczniowie mogą spodziewać się powrotu do szkół i wznowienia nauki w placówkach.

Z powrotem do szkół trzeba jeszcze poczekać

- Słyszeliśmy zapowiedzi pana premiera, że na pewno jeszcze w grudniu będziemy na nauczaniu zdalnym z nadzieją, że po tych korektach kalendarza szkolnego, po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego - mówił.

Termin ten jest nieprzypadkowy, wypada bowiem tuż po przerwie zimowej planowanej na okres od 4 do 17 stycznia. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom ministra Czarnka - który 12 listopada sugerował, że powrót do szkół będzie możliwy wraz z końcem bieżącego miesiąca - uczniowie i nauczyciele długo jeszcze będą musieli pracować w trybie zdalnym.

Warszawscy uczniowie czekają na powrót do szkół

Na początku miesiąca relacjonowaliśmy na Wawa Info, jak stołeczne szkoły radzą sobie z epidemią koronawirusa i nauczaniem zdalnym. U nauczycieli wykryto do tego czasu niemal tysiąc zakażeń koronawirusem. 

Chociaż zgodnie z decyzją wszystkie szkoły w Polsce przeszły na nauczanie zdalne 9 listopada, to jednak już wcześniej w trybie zdalnym lub hybrydowym funkcjonowało kilkadziesiąt stołecznych placówek. Rosła również liczba absencji uczniów na zajęciach - zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych.

Walka Czarnka z uczniami i nauczycielami

Niedawno powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki - odpowiadającego nie tylko za szkoły, jak wcześniejsi ministrowie edukacji, ale także za uczelnie wyższe - Przemysław Czarnek jest zdecydowanym przeciwnikiem Strajku Kobiet. 

Na początku listopada Czarnek zapowiedział karanie nauczycieli zachęcających uczniów do udziału w protestach w ramach strajku kobiet, bądź samemu biorących w nich udział. "Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób" - pisał wtedy minister edukacji i nauki. 

[EMBED-1091]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >