Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin

Autor Julian Bakuła - 23 Listopada 2020
Minister Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół.Źródło: Piotr Molecki/East News

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił, kiedy uczniowie i nauczyciele mogą spodziewać się powrotu do szkół. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ministra nie wygląda na to, żeby realny był powrót do nauczania stacjonarnego wraz z końcem listopada. Uczniowie i nauczyciele będą musieli poczekać o wiele dłużej.

Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół

Podczas panelu online dotyczącego nauczania zdalnego w ramach VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat tej formy prowadzenia zajęć.

Czarnek stwierdził, że nauka na odległość jest "protezą nauczania stacjonarnego i taką pozostanie", zaznaczając, że w obecnej sytuacji stosowanie tego rozwiązania jest koniecznością. Minister edukacji i nauki zdradził również, kiedy nauczyciele i uczniowie mogą spodziewać się powrotu do szkół i wznowienia nauki w placówkach.

Z powrotem do szkół trzeba jeszcze poczekać

- Słyszeliśmy zapowiedzi pana premiera, że na pewno jeszcze w grudniu będziemy na nauczaniu zdalnym z nadzieją, że po tych korektach kalendarza szkolnego, po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego - mówił.

Termin ten jest nieprzypadkowy, wypada bowiem tuż po przerwie zimowej planowanej na okres od 4 do 17 stycznia. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom ministra Czarnka - który 12 listopada sugerował, że powrót do szkół będzie możliwy wraz z końcem bieżącego miesiąca - uczniowie i nauczyciele długo jeszcze będą musieli pracować w trybie zdalnym.

Warszawscy uczniowie czekają na powrót do szkół

Na początku miesiąca relacjonowaliśmy na Wawa Info, jak stołeczne szkoły radzą sobie z epidemią koronawirusa i nauczaniem zdalnym. U nauczycieli wykryto do tego czasu niemal tysiąc zakażeń koronawirusem.

Chociaż zgodnie z decyzją wszystkie szkoły w Polsce przeszły na nauczanie zdalne 9 listopada, to jednak już wcześniej w trybie zdalnym lub hybrydowym funkcjonowało kilkadziesiąt stołecznych placówek. Rosła również liczba absencji uczniów na zajęciach - zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych.

Walka Czarnka z uczniami i nauczycielami

Niedawno powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki - odpowiadającego nie tylko za szkoły, jak wcześniejsi ministrowie edukacji, ale także za uczelnie wyższe - Przemysław Czarnek jest zdecydowanym przeciwnikiem Strajku Kobiet.

Na początku listopada Czarnek zapowiedział karanie nauczycieli zachęcających uczniów do udziału w protestach w ramach strajku kobiet, bądź samemu biorących w nich udział. "Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób" - pisał wtedy minister edukacji i nauki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News