wawainfo.pl > Wiadomości > Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin

Minister Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół.
Piotr Molecki/East News

Czarnek zdradził, kiedy możliwy będzie powrót do szkół

Podczas panelu online dotyczącego nauczania zdalnego w ramach VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat tej formy prowadzenia zajęć.

Czarnek stwierdził, że nauka na odległość jest "protezą nauczania stacjonarnego i taką pozostanie", zaznaczając, że w obecnej sytuacji stosowanie tego rozwiązania jest koniecznością. Minister edukacji i nauki zdradził również, kiedy nauczyciele i uczniowie mogą spodziewać się powrotu do szkół i wznowienia nauki w placówkach.

Z powrotem do szkół trzeba jeszcze poczekać

- Słyszeliśmy zapowiedzi pana premiera, że na pewno jeszcze w grudniu będziemy na nauczaniu zdalnym z nadzieją, że po tych korektach kalendarza szkolnego, po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego - mówił.

Termin ten jest nieprzypadkowy, wypada bowiem tuż po przerwie zimowej planowanej na okres od 4 do 17 stycznia. Wygląda na to, że wbrew zapowiedziom ministra Czarnka - który 12 listopada sugerował, że powrót do szkół będzie możliwy wraz z końcem bieżącego miesiąca - uczniowie i nauczyciele długo jeszcze będą musieli pracować w trybie zdalnym.

Warszawscy uczniowie czekają na powrót do szkół

Na początku miesiąca relacjonowaliśmy na Wawa Info, jak stołeczne szkoły radzą sobie z epidemią koronawirusa i nauczaniem zdalnym. U nauczycieli wykryto do tego czasu niemal tysiąc zakażeń koronawirusem. 

Chociaż zgodnie z decyzją wszystkie szkoły w Polsce przeszły na nauczanie zdalne 9 listopada, to jednak już wcześniej w trybie zdalnym lub hybrydowym funkcjonowało kilkadziesiąt stołecznych placówek. Rosła również liczba absencji uczniów na zajęciach - zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych.

Walka Czarnka z uczniami i nauczycielami

Niedawno powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki - odpowiadającego nie tylko za szkoły, jak wcześniejsi ministrowie edukacji, ale także za uczelnie wyższe - Przemysław Czarnek jest zdecydowanym przeciwnikiem Strajku Kobiet. 

Na początku listopada Czarnek zapowiedział karanie nauczycieli zachęcających uczniów do udziału w protestach w ramach strajku kobiet, bądź samemu biorących w nich udział. "Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób" - pisał wtedy minister edukacji i nauki. 

[EMBED-1091]