Wyprzedzając stracił panowanie nad autem, doszło do wypadku. W środku jechały dzieci, dziewięć osób rannych

Autor Karolina Kraushar - 27 Kwietnia 2020
Poważny wypadek na obwodnicy SiedlecŹródło: OSP NOWE OPOLE, FB

W miejscowości Żelków - Kolonia doszło do poważnego wypadku. Podczas wyprzedzania kierowca hyundaia zderzył się z dwoma samochodami osobowymi. W autach podróżowały rodziny z dziećmi. Wszystkich uczestników zdarzenia przetransportowano do szpitala. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

Wypadek podczas wyprzedzania

26 kwietnia o godzinie 21.25 na obwodnicy Siedlec, w miejscowości Żelków - Kolonia doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. 47-letni kierowca hyundaia w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącymi z naprzeciwka dwoma autami: hyundaiem i volvo. W pojazdach podróżowało siedem osób dorosłych i dwoje dzieci w wieku dziesięciu i trzynastu lat.

wypadek 26.04wypadek 26.04 1wypadek 26.04 2

Dwie osoby uwięzione w pojazdach

Dwie osoby zostały uwięzione w samochodach. Aby je wyciągnąć, straż pożarna musiała użyć sprzętu hydraulicznego. - Na szczęście wszyscy byli przytomni. Żaden z poszkodowanych nie wymagał również resuscytacji krążeniowo-oddechowej - mówi mł. bryg. Paweł Kulicki z Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Na miejsce przybyło pięć zastępów straży pożarnej, sześć zespołów pogotowia oraz trzy patrole policji. Do szpitala przetransportowano wszystkich uczestników wypadku, łącznie dziewięć osób. - Czworo z dziewięciorga opuściło placówkę - mówi kom. Agnieszka Świerczewska z komendy w Siedlcach.

Kierowcy byli trzeźwi

- Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W tej chwili policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia - przekazuje kom. Agnieszka Świerczewska z komendy w Siedlcach. - Najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku była nadmierna prędkość hyundaia, który ciągnął przyczepę - dodaje mł. bryg. Paweł Kulicki z Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Po wypadku przez trzy godziny pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, a Międzyrzecem Podlaskim były utrudnienia. Droga była zablokowana. Policja skierowała kierowców na objazd przez Siedlce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News