Internautka apeluje: pan Jacek całe życie pomaga ludziom i zwierzętom. Teraz on potrzebuje wsparcia

Autor Julian Bakuła - 2 Grudnia 2020
Pan Jacek ze Starej Ochoty potrzebuje pomocy mieszkańców Warszawy.Źródło: facebook.com/mzglobica

W mediach spolecznościowych pojawił się apel o pomoc dla pana Jacka, właściciela zielarni na Ochocie. Mimo trudności, z jakimi obecnie mierzy się każdy przedsiębiorca, pan Jacek nie przestaje pomagać ludziom i zwierzętom. Odwiedzając go i kupując u niego ziołową herbatkę wspieramy nie tylko pana Jacka, ale także lokalną społeczność.

Wiemy, ile kosztuje utrzymanie pacjenta Szpitala Narodowego. Niedorzeczne kwoty, na efekty czekamyWiemy, ile kosztuje utrzymanie pacjenta Szpitala Narodowego. Niedorzeczne kwoty, na efekty czekamyCzytaj dalej

Właściciel zielarni potrzebuje pomocy

Jak dowiadujemy się z wpisu pani Magdaleny, będący z wykształcenia farmaceutą pan Jacek od 10 lat prowadzi zielarnię na Starej Ochotcie. Z wykształcenia jest farmaceutą, a własna działalność pozwala mu "nie musieć pisać tego głupiego CV oraz dać pracę innym osobom z niepełnosprawnościami".

Po niedawnych przenosinach zielarni z ulicy Słupeckiej na ulicę Niemcewicza (róg z Grójecką) sklep słabo sobie radzi. Pan Jacek potrzebuje pomocy mieszkańców Warszawy, aby kontynuować działalność. Zielarnia jest świetnie zoapatrzona, a pan Jacek może podzielić się z klientami ogromną wiedzą na temat sprzedawanych produktów.

Pomoc Pan Jacek Ochota

[Źródło zdjęcia: Facebook / Zielarnia na Starej Ochocie @zielarnianaochocie (zdjęcie wykadrowane)]

Pan Jacek nie przestaje pomagać

Pomimo klopotliwych okoliczności epidemicznych, które dają się we znaki niemal każdemu przedsiębiorcy, pan Jacek się nie poddaje. Nie przestaje także pomagać ludziom i zwierzętom. - Kocha szczególnie pieski i ma swoją 18-letnią schorowaną sznaucerkę przygarniętą ze schroniska - czytamy we wpisie pani Magdaleny.

Warto więc w zamian chociaż raz odwrócić role i pomóc panu Jackowi. Wystarczy przyjść do zielarni na Starej Ochocie i zaopatrzyć się w zbawienną dla naszego zdrowia herbatkę ziołową czy witaminy. - Pan Jacek lubi też jak odwiedza się go po prostu, żeby pogadać (a każda rozmowa jest przyjemna i ciekawa) - zapewnia pani Magdalena.

Słuchajcie, ważne???????? To jest pan Jacek ze Starej Ochoty. Pan Jacek jest z wykształcenia farmaceutą i od 10 lat prowadzi...

Opublikowany przez Magdalenę Zgłobicą Wtorek, 1 grudnia 2020

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pozytywny odzew mieszkańców Warszawy

Pod opublikowanym we wtorek (01.12.) wpisem pani Magdaleny na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy mieszkańców Warszawy deklarujących poparcie dla inicjatywy i chęć rychłego odwiedzenia pana Jacka, aby pomóc mu i jego zielarni przetrwać trudne czasy epidemii koronawirusa i związanych z nią gospodarczych zawirowań.

- Moje rejony. Trzeba odwiedzić - czytamy w jednym z komentarzy. Warszawiacy wymieniają się między sobą także rekomendacjami i zamówieniami na zioła dostępne u pana Jacka. - Korzeń mydlnicy lekarskiej stamtąd poproszę na kiedyś - pisze inna z komentujących osób.

Gigantyczne kolejki przed warszawskim Primarkiem. W sieci pojawiło się wideoGigantyczne kolejki przed warszawskim Primarkiem. W sieci pojawiło się wideoCzytaj dalej

Fatalna sytuacja gastronomii

Niestety nie jest to pierwszy raz, gdy społeczno-gospodarcze skutki epidemii koronawirusa uderzają w lokalnych przedsiębiorców. Na wawainfo.pl informowaliśmy chociażby o fatalnej sytuacji lokali gastronomicznych, których działalność została drastycznie ograniczona obostrzeniami epidemicznymi.

W takich sytuacjach, gdy państwo ze swoimi programami wsparcia zawodzi, przedsiębiorcy mogą często liczyć na pomoc lokalnej społeczności. Tak było w przypadku cukierni "Rurki z Wiatraka". W odpowiedzi na apel o pomoc mieszkańcy Warszawy zaczęli tłumnie odwiedzać lokal, wykupując rurki z bitą śmietaną.

Zacznie się już dzisiaj w nocy. Warszawa podjęła decyzjęZacznie się już dzisiaj w nocy. Warszawa podjęła decyzjęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News