wawainfo.pl

Urząd Miasta st. Warszawy, fot. E. Lach

Zaskakująca deklaracja prezydenta Warszawy. Na antenie Polsatu powiedział co będzie z ulicą Lecha Kaczyńskiego

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Trzaskowski w Polsacie

W piątek (12.06) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystąpił w nadawanym przez stację Polsat programie "Gość Wydarzeń". W udzielonym stacji wywiadzie poruszał liczne kwestie - od spraw warszawskich po kwestie związane z kampanią prezydencką i perspektywą ewentualnego objęcia fotela prezydenta kraju. Trzaskowski stwierdził, że zakończył pierwszą fazę kampanii wyborczej, czyli zbieranie podpisów, teraz z kolei przyszedł czas na fazę drugą, mającą polegać na konsultacji z obywatelami oraz na przedstawieniu programu. Była więc mowa między innymi o pomyśle powszechnie darmowych żłobków, o zapomogach pieniężnych dla osób rezygnujących z pieca na węgiel lub instalujących panele słoneczne, jak również o poglądach Trzaskowskiego na małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie.

Ulica Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Warszawy złożył także deklarację, która dla wielu może okazać się zaskakująca. Dorota Gawryluk, prowadząca program "Gość Wydarzeń" na antenie Polsatu, zapytała go, czy w Warszawie powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego. - Zasługuje na ulicę w Warszawie i będzie ją miał - stwierdził w odpowiedzi Rafał Trzaskowski. Zastrzegł jednak, że taka ulica nie może powstać z pogwałceniem prawa i ze stworzeniem jej trzeba będzie poczekać do zakończenia kampanii wyborczej, gdy zgłosi taką inicjatywę.

[EMBED-322]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Lech Kaczyńskiwybory prezydenckie 2020

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]