wawainfo.pl
Rafał Trzaskowski w Polsacie

Urząd Miasta st. Warszawy, fot. E. Lach

Zaskakująca deklaracja prezydenta Warszawy. Na antenie Polsatu powiedział co będzie z ulicą Lecha Kaczyńskiego

13 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, ubiegający się o fotel prezydenta Polski, złożył podczas wywiadu udzielonego stacji Polsat zaskakującą deklarację. W Warszawie ma powstać ulica Lecha Kaczyńskiego. Trzaskowski stwierdził, że Kaczyńskiemu należy s

Trzaskowski w Polsacie

W piątek (12.06) prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystąpił w nadawanym przez stację Polsat programie "Gość Wydarzeń". W udzielonym stacji wywiadzie poruszał liczne kwestie - od spraw warszawskich po kwestie związane z kampanią prezydencką i perspektywą ewentualnego objęcia fotela prezydenta kraju. Trzaskowski stwierdził, że zakończył pierwszą fazę kampanii wyborczej, czyli zbieranie podpisów, teraz z kolei przyszedł czas na fazę drugą, mającą polegać na konsultacji z obywatelami oraz na przedstawieniu programu. Była więc mowa między innymi o pomyśle powszechnie darmowych żłobków, o zapomogach pieniężnych dla osób rezygnujących z pieca na węgiel lub instalujących panele słoneczne, jak również o poglądach Trzaskowskiego na małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie.

Ulica Lecha Kaczyńskiego

Prezydent Warszawy złożył także deklarację, która dla wielu może okazać się zaskakująca. Dorota Gawryluk, prowadząca program "Gość Wydarzeń" na antenie Polsatu, zapytała go, czy w Warszawie powstanie ulica Lecha Kaczyńskiego. - Zasługuje na ulicę w Warszawie i będzie ją miał - stwierdził w odpowiedzi Rafał Trzaskowski. Zastrzegł jednak, że taka ulica nie może powstać z pogwałceniem prawa i ze stworzeniem jej trzeba będzie poczekać do zakończenia kampanii wyborczej, gdy zgłosi taką inicjatywę.

[EMBED-322]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >