Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz

Autor Mateusz Dolak - 15 Sierpnia 2020
Marsz środowisk narodowychŹródło: Jan Bielecki/East News

Policja pojawiła się w centrum Warszawy. W sobotę rozpoczęły się marsze w których uczestniczyły osoby związane ze środowiskami narodowymi.

Marsz środowisk narodowych w Warszawie

Po godzinie 17 rozpoczął się marsz środowisk narodowych. Zgromadzeni zebrali się przed pomnikiem Kopernika, a następnie ruszyli ulicami Śródmieścia. Przypomnimy, że ulicami Warszawy 15 sierpnia miał przejść Marsz Zwycięstwa, ale prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zakaz jego organizacji. Organizatorzy marszu obeszli zakaz i zgłosili 30 różnych zgromadzeń których ratusz nie mógł zakazać. Na miejscu jest policja. - Nasze działania polegają na zabezpieczaniu - poinformował Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Dzisiaj grzeje:
1. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
2. Płaca minimalna 2021 z konkretną kwotą. Rząd właśnie opublikował projekt, mniej niż zapowiadano

Organizatorzy ominęli zakaz

Marsz Zwycięstwa organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy miał nie odbyć się ze względu na bezpieczeństwo sanitarne. Decyzję prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego, podtrzymał sąd, do którego zgłosili się narodowcy, którzy nie zgodzili się z odmową. Jak mówi portalowi Wawa Info, zastępca rzecznika ratusza Tomasz Kunert, organizatorzy znaleźli sprytny sposób, by jednak doszło do przemarszu. - Marsz w wersji pierwotnej był zgłoszony z deklarowaną liczbą 20 tysięcy uczestników. W związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii ratusz, po konsultacjach i w oparciu o decyzję sanepidu, zadecydował o zakazie. Jednak do ratusza zaczęły wpływać wnioski - zawiadomienia o zgromadzeniach publicznych, które mogą skupiać 150 osób. Takich zgromadzeń nie możemy zakazać - wyjaśnia Tomasz Kunert w rozmowie z naszym portalem.

Policja będzie ochraniała 30 zgromadzeń w Warszawie

- Na chwilę obecną takich wniosków w trybie uproszczonym mamy ponad 30. Oznacza to, że w stolicy w ten weekend odbędzie się 30 różnych zgromadzeń, zgłoszonych przez różnych organizatorów - kontynuuje Tomasz Kunert. - Na miejscu są nasi obserwatorzy. Jeśli któreś ze zgromadzeń będzie miało znamiona potencjalnie niebezpiecznego, policja zainterweniuje i dojdzie do jego rozwiązania - uspokoił zastępca rzecznika miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda przeżywa śmierć. W poruszających słowach postanowił publicznie ją pożegnać: "Jej odejście jest wielką stratą"
  2. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe
  3. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  4. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  5. Jest stanowisko premiera sprzed chwili. Chodzi o pieniądze. Wielu będzie rozczarowanych
  6. Potwierdzono zakażenie w TVP. Telewizja wydała specjalny komunikat

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News