Bójka na 30 osób. Mężczyzna chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja

Autor - 7 Września 2020
Mężczyzna powiadomił o fałszywej bójceŹródło: policja

Policja otrzymała zgłoszenie o bójce 30 osób. Okazało się, że mężczyzna który powiadomił służby chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie patrol.

Policja otrzymała zawiadomienia

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego komendy policji w Mławie przed godziną 21.00 w ubiegłą niedzielę. Zawiadomienie dotyczyło bójki na terenie Bolewa, w której miało brać udział około 30 osób.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogrom policji w centrum Warszawy. Protestujący zablokowali ulicę, funkcjonariusze wynosili ich na chodnik
2. Mało kto wie, a od piątku jest nowa kara. Ty też możesz zapłacić 500 zł mandatu

Policjanci nie potwierdzili zdarzenia

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze, którzy nie potwierdzili niebezpiecznej sytuacji. Na tym jednak nie koniec. Kolejne zgłoszenie na komendę wpłynęło przed godziną 22.00, zawiadomienie ponownie dotyczyło rzekomej bójki z udziałem kilkudziesięciu osób. Tym razem funkcjonariusze również nie potwierdzili zdarzenia. Zauważyli jednak auto, które wzbudziło ich podejrzenia.

Policjanci zauważyli hondę

Mundurowi podczas patrolowania terenu, na którym miało dojść do bójki, dostrzegli samochód marki Honda. Postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę pojazdu. - Kierowca oraz trzech pasażerów, mieszkańców powiatu mławskiego, zachowywali się nerwowo i agresywnie. Dwóch z nich nie wykonywało poleceń policjantów, próbowali uciec z miejsca kontroli - wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Funkcjonariusze błyskawicznie udaremnili próbę ucieczki.

Mężczyźni byli nerwowi i agresywni

W międzyczasie na komendzie ustalano tożsamość zgłaszającego rzekome bójki. Okazało się, że jest nim jeden z zatrzymanych mężczyzn - 23-letni mieszkaniec gminy Stupsk. Jak przekazał podczas rozmowy z funkcjonariuszami, chciał sprawdzić jak szybko uda im się dotrzeć na miejsce zgłoszenia. Teraz poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i stanie przed sądem.

Chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja

23-latkowi grozi kara aresztu, pozbawienia wolności lub grzywna. - Sąd może orzec także nawiązkę za spowodowanie niepotrzebnych działań policji - dodaje asp.szt. Anna Pawłowska. - Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować - podkreśla asp.szt. Pawłowska.

Malutkie dziecko samo wyszło z przedszkola. Gdzie byli dorośli?!Malutkie dziecko samo wyszło z przedszkola. Gdzie byli dorośli?!Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  2. TVP zdecydowało się na krok, jakiego jeszcze nie było. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
  3. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Jedzenie z Biedronki, Lidla, McDonald's, Selgrosa i Intermarché z salmonellą
  4. Ogromna awantura przed sklepem. Kalumnie, przekleństwa i krzyki na całe osiedle. Mężczyzna aż zdejmował koszulę do bicia
  5. Spowodował wypadek, zginęła młoda kobieta. Na jaw wyszła porażająca prawda
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Ścieki wpływają do Wisły, rybakom to nie przeszkadza. Prezes Wód Polskich apeluje o rozsądekŚcieki wpływają do Wisły, rybakom to nie przeszkadza. Prezes Wód Polskich apeluje o rozsądekCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News