wawainfo.pl
Mężczyzna powiadomił o fałszywej bójce

policja

Bójka na 30 osób. Mężczyzna chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja

7 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Policja otrzymała zgłoszenie o bójce 30 osób. Okazało się, że mężczyzna który powiadomił służby chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie patrol.

Policja otrzymała zawiadomienia

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego komendy policji w Mławie przed godziną 21.00 w ubiegłą niedzielę. Zawiadomienie dotyczyło bójki na terenie Bolewa, w której miało brać udział około 30 osób.

Policjanci nie potwierdzili zdarzenia

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze, którzy nie potwierdzili niebezpiecznej sytuacji. Na tym jednak nie koniec. Kolejne zgłoszenie na komendę wpłynęło przed godziną 22.00, zawiadomienie ponownie dotyczyło rzekomej bójki z udziałem kilkudziesięciu osób. Tym razem funkcjonariusze również nie potwierdzili zdarzenia. Zauważyli jednak auto, które wzbudziło ich podejrzenia.

Policjanci zauważyli hondę

Mundurowi podczas patrolowania terenu, na którym miało dojść do bójki, dostrzegli samochód marki Honda. Postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę pojazdu. - Kierowca oraz trzech pasażerów, mieszkańców powiatu mławskiego, zachowywali się nerwowo i agresywnie. Dwóch z nich nie wykonywało poleceń policjantów, próbowali uciec z miejsca kontroli - wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Funkcjonariusze błyskawicznie udaremnili próbę ucieczki.

Mężczyźni byli nerwowi i agresywni

W międzyczasie na komendzie ustalano tożsamość zgłaszającego rzekome bójki. Okazało się, że jest nim jeden z zatrzymanych mężczyzn - 23-letni mieszkaniec gminy Stupsk. Jak przekazał podczas rozmowy z funkcjonariuszami, chciał sprawdzić jak szybko uda im się dotrzeć na miejsce zgłoszenia. Teraz poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i stanie przed sądem.

Chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja

23-latkowi grozi kara aresztu, pozbawienia wolności lub grzywna. - Sąd może orzec także nawiązkę za spowodowanie niepotrzebnych działań policji - dodaje asp.szt. Anna Pawłowska. - Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować - podkreśla asp.szt. Pawłowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >
Na klatce w bloku przy ul. Wiatracznej zmarł 66-letni mężczyzna

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >