wawainfo.pl
Mężczyzna powiadomił o fałszywej bójce

policja

Bójka na 30 osób. Mężczyzna chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja

7 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Policja otrzymała zgłoszenie o bójce 30 osób. Okazało się, że mężczyzna który powiadomił służby chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie patrol.

Policja otrzymała zawiadomienia

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego komendy policji w Mławie przed godziną 21.00 w ubiegłą niedzielę. Zawiadomienie dotyczyło bójki na terenie Bolewa, w której miało brać udział około 30 osób.

Policjanci nie potwierdzili zdarzenia

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze, którzy nie potwierdzili niebezpiecznej sytuacji. Na tym jednak nie koniec. Kolejne zgłoszenie na komendę wpłynęło przed godziną 22.00, zawiadomienie ponownie dotyczyło rzekomej bójki z udziałem kilkudziesięciu osób. Tym razem funkcjonariusze również nie potwierdzili zdarzenia. Zauważyli jednak auto, które wzbudziło ich podejrzenia.

Policjanci zauważyli hondę

Mundurowi podczas patrolowania terenu, na którym miało dojść do bójki, dostrzegli samochód marki Honda. Postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę pojazdu. - Kierowca oraz trzech pasażerów, mieszkańców powiatu mławskiego, zachowywali się nerwowo i agresywnie. Dwóch z nich nie wykonywało poleceń policjantów, próbowali uciec z miejsca kontroli - wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Funkcjonariusze błyskawicznie udaremnili próbę ucieczki.

Mężczyźni byli nerwowi i agresywni

W międzyczasie na komendzie ustalano tożsamość zgłaszającego rzekome bójki. Okazało się, że jest nim jeden z zatrzymanych mężczyzn - 23-letni mieszkaniec gminy Stupsk. Jak przekazał podczas rozmowy z funkcjonariuszami, chciał sprawdzić jak szybko uda im się dotrzeć na miejsce zgłoszenia. Teraz poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i stanie przed sądem.

Chciał sprawdzić jak szybko przyjedzie policja

23-latkowi grozi kara aresztu, pozbawienia wolności lub grzywna. - Sąd może orzec także nawiązkę za spowodowanie niepotrzebnych działań policji - dodaje asp.szt. Anna Pawłowska. - Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować - podkreśla asp.szt. Pawłowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >