wawainfo.pl
Polacy owad w domach

Wikipedia, By BMRR at English Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Śmierdzący intruz dostał się do Polski. Jesienią może wedrzeć się do wielu domów

13 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Polacy mogą się zdziwić, widząc w mieszaniu niepozornego owada. Jesienią szuka on w domach i mieszkaniach schronienia przed deszczem i zimnem. Wtyk amerykański nie jest jednak mile widzianym gościem w domowym zaciszu. Mieszkańców może odrzucać prze

Polacy mogą mieć nowego "lokatora"

Polacy już niedługo mogą spodziewać się nowych lokatorów. Wtyk amerykański, bo o nim mowa, to duży brązowo-czarny owad z długimi odnóżami, który jesienią szuka schronienia przed zimnem i deszczem w domach i mieszkaniach. Zazwyczaj chowa się w zakamarkach, takich jak na przykład rogi szaf czy szpary w podłodze.

Czy wtyk amerykański jest niebezpieczny?

Wtyk amerykański jest szkodnikiem, jednak zagraża głównie rozwijającym się drzewom. Wysysa on bowiem soki z szyszek i igieł, przez co rośliny zamierają. Gdy dostanie się do domu lub mieszkania, istnieje prawdopodobieństwo, że swoimi kłujkami naruszy rury instalacji wodnej, ale zdarza się to niezwykle rzadko. Najbardziej dokuczliwy dla ludzi jest sam zapach, który wydziela owad.

Jak się pozbyć śmierdzących owadów?

Jeśli zauważy się w mieszkaniu wtyka amerykańskiego zasada jest prosta - należy pozbyć się go z domu bardzo delikatnie, najlepiej łapiąc w słoik. Wystraszone owady bronią się bowiem, wydzielają brzydki zapach - a tego z pewnością każdy chce uniknąć.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >