Koronasceptycy szturmują Warszawę. Uczestnicy "Marszu Wolnośći" nawołują do "zakończenia plandemii"

Autor Alicja Guz - 10 Października 2020
PolacyŹródło: Jakub Kaminski/East News

Polacy mają dość koronawirusa. W Warszawie od południa trwa protest koronasceptyków. Podobne zgromadzenia zapowiadane były również w innych 50 polskich miastach. Manifestacja pod hasłem "Marsz Wolności" potrwa do godziny 16:00.

Polacy mają dość

Polacy zaczynają mieć dość koronawirusa oraz nakładanych przez rząd obostrzeń. O godzinie 12 w Warszawie na placu Zamkowym rozpoczął się protest koronasceptyków. Manifestacja pod hasłem "Marsz o Wolność. Zakończyć Plandemię" ruszyła pod Podwalem, a następnie przeszła ulicą Długą, placem Krasińskich, Miodową i Senatorską aż na plac Bankowy. Wśród protestujących osób jest poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który od dawna wspiera antycovidowców, a także Paweł Tanajno, lider protestu przedsiębiorców, kandydat na prezydenta w ostatnich wyborach.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
2. Od dziś maseczka obowiązkowa. Jednak nie wszędzie musisz ją nosić, wyjaśniamy nieścisłości

3. Miss Warszawy 2020 wybrana. 21-latka jest obłędnie piękna, aż ciężko oderwać wzrok

Polacy są przeciwni działaniom władzy

Jak przekazał portal wawalove.wp.pl, Grzegorz Braun podczas przemówienia nawoływał "by nie zgadzać się na ingerowanie władzy w to, co zakładają na siebie obywatele i na podejrzewanie, że 40 milionów Polaków jest nosicielami koronawirusa".

Kierowcy złapią się za kieszeń. Wszystkich czeka nowa opłata, będzie dużo drożejKierowcy złapią się za kieszeń. Wszystkich czeka nowa opłata, będzie dużo drożejCzytaj dalej

Manifestacje w całej Polsce

Podobne protesty odbyły się w sobotę w 50 innych miastach w Polsce, między innymi we Wrocławiu, w Zielonej Górze, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku. Jak podał portal wawalove.wp.pl, by obejść anty-epidemiczne obostrzenia, organizatorzy manifestacji zarejestrowali siedem małych zgromadzeń publicznych zamiast jednego dużego.

Protest bez incydentów

Jak przekazała nam policja podczas sobotniego protestu nie odnotowano poważnych incydentów. Nie obyło się jednak bez mandatów. - Cały protest przebiegł bez poważnych incydentów, oczywiście poza niestosowanie się przez niektóre osoby do zasłaniania nosa i ust. Część osób posiadała stosowne zaświadczenia, część osób nie. Na część osób zostały nałożone mandaty karne. Wobec innych osób zastosowano postępowanie wnioskowe o ukaranie do sądu - powiedział Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji. - Policjanci dysponowali kamerami wideo i rejestrowali przebieg wydarzeń. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba i zostanie ujawnione kolejne wykroczenie, być może materiał posłuży do identyfikacji tych osób - dodał policjant.

Straż miejska nadaje komunikaty i surowo karze. Straż miejska nadaje komunikaty i surowo karze. "Skończyło się pobłażanie"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Polacy na potęgę wzywają pogotowie. Liczby nie pozostawiają złudzeń, karetki stoją w ogromnych kolejkach
  4. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół
  5. Partner Roberta Biedronia zakażony COVID-19. Co z wiceszefem Lewicy?
  6. Hipokryzja posła Boska? Sprawdzamy jego słowa ws. maseczek
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News