Pogoda na Mazowszu nie ma litości. Porywisty wiatr powalił na drogi drzewa oraz gałęzie. Pociągi nie kursują

Autor - 26 Sierpnia 2020
Pogoda na MazowszuŹródło: Pixabay

Pogoda na Mazowszu sieje spustoszenie. W powiecie piaseczyńskim strażacy musieli interweniować prawie 40 razy w związku z silnym wiatrem, który łamał gałęzie i drzewa. Konary przez kilkanaście minut zalegały na drogach wojewódzkich i krajowych. Porywisty wiatr wpłynął również, na kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich.

Pogoda na Mazowszu

Pogoda na Mazowszu jest wyjątkowo niebezpieczna. W powiecie piaseczyńskim strażacy interweniowali już 38 razy w związku z powalonymi drzewami i gałęziami. Jak przekazał nam st. kpt. Łukasz Darmofalski z PSP w Piasecznie, najgorzej sytuacja wyglądała od godziny 16.15 do 16.45. Wtedy wichura była najpotężniejsza i spowodowała duże utrudnienia.

Dzisiaj grzeje:
1. Uważajcie na swoje dzieci. Przed chwilą wydano pilne ostrzeżenie. Skutki mogą być tragiczne
2. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo

Powalone drzewa

- Drzewa i gałęzie, które przewróciły się na drogi krajowe oraz wojewódzkie udało nam się już usunąć. W dalszym ciągu trwają prace przy sprzątaniu konarów znajdujących się na mniejszych drogach oraz podjazdach do domów - poinformował st. kpt. Darmofalski. Na skutek silnej wichury zniszczony został samochód, na który runęło drzewo. Porywisty wiatr spowodował również duże utrudnienia w kursowaniu pociągów. Uszkodzony został szlaban w miejscowości Zalesie Górne.

Na szlaban spadło drzewo

Jak informuje Warszawski Transport Publiczny, trwają utrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich oraz linii R8. - W związku z zablokowanym przejazdem w pobliżu stacji Zalesie Górne występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM linii R8. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane lub kursujące w skróconej relacji - informuje WTP. W związku z utrudnieniami wprowadzono honorowanie biletów KM <> ZTM na liniach: 709, 742 oraz w pociągach metra linii M1 na odcinku Wilanowska – Centrum.

Porywisty wiatr na Mazowszu

Pisaliśmy już o skutkach porywistego wiatru oraz silnych opadów w województwie mazowieckim. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w powiatach pułtuskim i legionowskim. Wystąpiły również utrudniania w komunikacji tramwajowej w rejonie przystanku Szpital Bielański.Gwałtowna burza była również przyczyną poważnego wypadku na Ursynowie, gdzie drzewo przewróciło się na kobietę.

GIS po raz kolejny zmienił wytyczne. Chodzi o powrót dzieci do przedszkoli i żłobkówGIS po raz kolejny zmienił wytyczne. Chodzi o powrót dzieci do przedszkoli i żłobkówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik sieci Carrefour zmarł w sklepie. Jego ciało przykryto, żeby klienci mogli robić zakupy
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
  4. Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?
  5. Nowy "gang" w Biedronce, sklep rusza z kolejną akcją. Wielu klientów czekało na ten moment
  6. Media podały przykrą wiadomość o Tomaszu Lisie. Dziennikarz jest zdruzgotany
Drzewo wisi nad siecią trakcyjną. Tramwaje nie kurusją. Bardzo duże utrudnienia po wichurzeDrzewo wisi nad siecią trakcyjną. Tramwaje nie kurusją. Bardzo duże utrudnienia po wichurzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News