wawainfo.pl
Pogoda na Mazowszu

Pixabay

Pogoda na Mazowszu nie ma litości. Porywisty wiatr powalił na drogi drzewa oraz gałęzie. Pociągi nie kursują

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Pogoda na Mazowszu sieje spustoszenie. W powiecie piaseczyńskim strażacy musieli interweniować prawie 40 razy w związku z silnym wiatrem, który łamał gałęzie i drzewa. Konary przez kilkanaście minut zalegały na drogach wojewódzkich i krajow

Pogoda na Mazowszu

Pogoda na Mazowszu jest wyjątkowo niebezpieczna. W powiecie piaseczyńskim strażacy interweniowali już 38 razy w związku z powalonymi drzewami i gałęziami. Jak przekazał nam st. kpt. Łukasz Darmofalski z PSP w Piasecznie, najgorzej sytuacja wyglądała od godziny 16.15 do 16.45. Wtedy wichura była najpotężniejsza i spowodowała duże utrudnienia.

Powalone drzewa

- Drzewa i gałęzie, które przewróciły się na drogi krajowe oraz wojewódzkie udało nam się już usunąć. W dalszym ciągu trwają prace przy sprzątaniu konarów znajdujących się na mniejszych drogach oraz podjazdach do domów - poinformował st. kpt. Darmofalski. Na skutek silnej wichury zniszczony został samochód, na który runęło drzewo. Porywisty wiatr spowodował również duże utrudnienia w kursowaniu pociągów. Uszkodzony został szlaban w miejscowości Zalesie Górne.

Na szlaban spadło drzewo

Jak informuje Warszawski Transport Publiczny, trwają utrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich oraz linii R8. - W związku z zablokowanym przejazdem w pobliżu stacji Zalesie Górne występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM linii R8. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane lub kursujące w skróconej relacji - informuje WTP. W związku z utrudnieniami wprowadzono honorowanie biletów KM <> ZTM na liniach: 709, 742 oraz w pociągach metra linii M1 na odcinku Wilanowska – Centrum.

Porywisty wiatr na Mazowszu

Pisaliśmy już o skutkach porywistego wiatru oraz silnych opadów w województwie mazowieckim. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce w powiatach pułtuskim i legionowskim. Wystąpiły również utrudniania w komunikacji tramwajowej w rejonie przystanku Szpital Bielański. Gwałtowna burza była również przyczyną poważnego wypadku na Ursynowie, gdzie drzewo przewróciło się na kobietę.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczeg&oacute;lnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-P&oacute;łnoc. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczeg&oacute;lności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >
Na klatce w bloku przy ul. Wiatracznej zmarł 66-letni mężczyzna

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >
Dwa ciała w samochodzie przed centrum handlowym

Wiadomości

Dwa ciała znalezione w samochodzie przed centrum handlowym

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa podpisała umowę na III linie metra

Czytaj więcej >