wawainfo.pl
Podwyżki dla posłów

lublin.uw.gov.pl

Poseł powiedział, że 7 tysięcy to mało na utrzymanie się w Warszawie. Ludzie są wściekli

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Podwyżki dla posłów to temat, który w ostatnich tygodniach często pojawiał się na ustach polityków. W połowie sierpnia sejm przyjął nowelizację ustawy o podwyżkach pensji dla polityków, jednak została ona odrzucona przez senat

Podwyżki dla posłów

Podwyżki dla posłów to temat, który wywołuje wściekłość u wielu Polaków. Co nie jest specjalnie zaskakujące, patrząc na wyliczenia ekonomistów, mówiące o tym, że większość naszych rodaków zarabia nie więcej niż trzy tysiące brutto. 14 sierpnia posłowie przyjęli nowelizację w sprawie wynagrodzenia dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Polacy byli oburzeni podwyżkami jakie politycy chcieli sobie przyznawać w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Trzy dni później senat odrzucił proponowaną przez sejm ustawę.

Senat odrzucił podwyżki dla posłów

17 sierpnia, kiedy senat odrzucił ustawę, głos w tej sprawie zabrał marszałek senatu Tomasz Grodzki. - Nie ulega wątpliwości, że ludzie w Polsce zarabiają mało i parlamentarzyści zarabiają mało, ale najpierw proponuję uregulować kwestię ludzi, a potem parlamentarzystów - powiedział podczas konferencji prasowej Grodzki. Za odrzucenie podwyżek przez senat podziękował wówczas szef Platformy Obywatelskiej - Bardzo dziękuję senatorom demokratycznej opozycji za odrzucenie ustawy o podwyżkach dla polityków i naprawienie błędu, który popełniliśmy w Sejmie. Głos Obywateli zawsze będzie dla nas najważniejszy - napisał na Twitterze Borys Budka.

Nie da się wyżyć za 7 tysięcy

Nie wszyscy politycy ucieszyli się z takiego rozwoju sprawy. Najwidoczniej zawiedziony brakiem podwyżki jest poseł z ramienia PiS, Tomasz Rzymkowski, którego wypowiedź w Radiu Wnet wywołała oburzenie wśród mieszkańców stolicy i nie tylko. – Najbardziej potrzebne są podwyżki dla członków rządu, wiceministrów. Oczywiście wiceminister wiceministrowi nie równy, ale wynagrodzenie rzędu 7 tysięcy złotych dla wielu fachowców w poszczególnych dziedzinach zamyka im to drogę – wyjaśnił poseł Tomasz Rzymkowski. - Koszt wynajęcia mieszkania, utrzymania się w Warszawie, prowadzenia dwóch gospodarstw domowych, swojego podstawowego i tego w Warszawie za 7 tysięcy to nie lada wyczyn - zauważył poseł PiS.

Źródło: onet.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >