wawainfo.pl > Wiadomości > Proboszcz zignorował zakaz zgromadzeń, dziesiątki wiernych w kościele. Interweniowała policja
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

Proboszcz zignorował zakaz zgromadzeń, dziesiątki wiernych w kościele. Interweniowała policja

Podkowa Leśna
Wikimedia Commons/Andrzej Błaszczak

Podkowa Leśna - wierni zgromadzili się w kościele

Zakaz zgromadzeń obowiązuje wszystkich, bez względu na charakter takiego spotkania. Premier ogłosił niedawno, że przepis ten zostaje przedłużony do 19 kwietnia. Dla wielu wiernych jest to trudne do zaakcpetowania w czasie świąt i mimo zagrożenia uczestniczą w uroczystościach kościelnych. Do takiej sytuacji doszło w parafii świętego Krzysztofa w Podkowie Leśnej.

Proboszcz złamał zakaz

Osobą ponoszącą odpowiedzialność za nielegalne zgromadzenie jest zawsze oragnizator, w tym przypadku proboszcz parafii. To na nim spoczywa obowiązek kontrolowania, ilu ludzi znajduje się jednocześnie w kościele. Przypomnijmy, że według przepisów we mszy może uczestniczyć do 5 osób. W Wielki Piątek liczba ta została znacznie przekroczona. Jak donosi TVN Warszawa w kościele znajdowało się aż 70 wiernych. Sprawę zgłoszono na policję.

Interweniowała policja

Patrol, który przyjechał na miejsce po godzinie 20 potwierdził, że w świątyni przebywa o wiele więcej ludzi, niż przewidują obostrzenia. Teraz proboszcz ks. kanonik Wojciech Osial musi liczyć się z konsekwencjami, ponieważ sprawa trafi do sądu. Wymiar sprawiedliwości zadecyduje o ewentualnym wymiarze kary.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: