wawainfo.pl
Podkowa Leśna

Wikimedia Commons/Andrzej Błaszczak

Proboszcz zignorował zakaz zgromadzeń, dziesiątki wiernych w kościele. Interweniowała policja

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Podkowa Leśna - w tamtejszej parafii doszło do złamania zakazu zgromadzeń, konieczna była interwencja policji. Proboszcz, który na to przyzwolił poniesie teraz konsekwencje, sprawa została skierowana do sądu. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacj

Podkowa Leśna - wierni zgromadzili się w kościele

Zakaz zgromadzeń obowiązuje wszystkich, bez względu na charakter takiego spotkania. Premier ogłosił niedawno, że przepis ten zostaje przedłużony do 19 kwietnia. Dla wielu wiernych jest to trudne do zaakcpetowania w czasie świąt i mimo zagrożenia uczestniczą w uroczystościach kościelnych. Do takiej sytuacji doszło w parafii świętego Krzysztofa w Podkowie Leśnej.

Proboszcz złamał zakaz

Osobą ponoszącą odpowiedzialność za nielegalne zgromadzenie jest zawsze oragnizator, w tym przypadku proboszcz parafii. To na nim spoczywa obowiązek kontrolowania, ilu ludzi znajduje się jednocześnie w kościele. Przypomnijmy, że według przepisów we mszy może uczestniczyć do 5 osób. W Wielki Piątek liczba ta została znacznie przekroczona. Jak donosi TVN Warszawa w kościele znajdowało się aż 70 wiernych. Sprawę zgłoszono na policję.

Interweniowała policja

Patrol, który przyjechał na miejsce po godzinie 20 potwierdził, że w świątyni przebywa o wiele więcej ludzi, niż przewidują obostrzenia. Teraz proboszcz ks. kanonik Wojciech Osial musi liczyć się z konsekwencjami, ponieważ sprawa trafi do sądu. Wymiar sprawiedliwości zadecyduje o ewentualnym wymiarze kary.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najważniejszych wydarzeniach w mieście. W Warszawie mieszkam od dwóch lat. Decyzji o przeprowadzce do stolicy nie żałowałem ani chwili. To tutaj poczułem wiatr w żaglach, a wielkomiejskie życie świetnie oddziałuje na kreatywność i rozwój moich pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >