wawainfo.pl
Z ostatniej chwili

wawainfo.pl

Z ostatniej chwili: starcia na placu Trzech Krzyży. Rzucili się na protestujących, natychmiast zareagowała policja

26 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W całej Warszawie trwa protest kobiet i osób sprzeciwiających się decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Od godziny 16 w najważniejszych punktach stolicy są tłumy osób. Okazuje się, że na ulice wyszli przeciwnicy protestujących. Na placu Trzech

Awantura na placu Trzech Krzyży

Jak donoszą nasi reporterzy, na placu Trzech Krzyży grupa osób nagle rzuciła się na protestujących. Doszło do szarpaniny, ale na szczęście na miejscu była policja i pogotowie. Funkcjonariusze natychmiast rozdzielili dwie strony.

Protest z ulic przenosi się w pobliże świątyni. Niektóre parafie wezwały wiernych do obrony budynków sakralnych, a środowiska narodowe zapowiedziały powołanie straży, która ma bronić kościoły. To w odpowiedzi na to, że w niedzielę protestujący przeciwko decyzji TK weszli z transparentami na msze. Niektóre kościoły zostały pomazane hasłami głoszonymi przez strajkujących.

Blokady ulic w Polsce

Poniedziałkowe blokady stołecznych ulic są elementem protestu kobiet przeciw czwartkowemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego uznającym zabiegi aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu za niezgodne z konstytucją.

Protesty w Warszawie i w kilkudziesięciu innych miastach w całej Polsce rozpoczęły się jeszcze w dniu wydania orzeczenia i są organizowane dzień w dzień. Dochodziło nie tylko do blokad ulicznych i demonstracji, ale także do manifestacji przed domem Jarosława Kaczyńskiego i willą Mateusza Morawieckiego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Wypadek na Modlińskiej. Dwie osoby w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Ulice

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

Czytaj więcej >

Ulice

Zderzenie dwóch aut na Mokotowie. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Śmiertelny wypadek na Bielanach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej >

Ulice

Tramwaj potrącił mężczyzne na Marszałkowskiej. Poszkodowany miał prawie 3,5 promila

Czytaj więcej >