wawainfo.pl > Wiadomości > Kandydat na prezydenta usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o naruszenie nietykalności policjantów
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:25

Kandydat na prezydenta usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o naruszenie nietykalności policjantów

Paweł Tanajno usłyszał zarzuty
Wikipedia, By Mateusz Opasiński - Praca własna, CC

Tanajno zatrzymany

- Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno - czytamy na Twitterze stołecznej policji. O zatrzymaniu kandydata na prezydenta podczas zorganizowanego 23 maja protestu w centrum Warszawy pisaliśmy już wcześniej. Teraz lider protestu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. 

Usłyszał zarzuty

Na Twitterze Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpatrzył zażalenie dotyczące zatrzymania Pawła Tanajno.  Według oceny sądu zatrzymanie mężczyzny było legalne, zasadne i prawidłowe. Funkcjonariusze  przypominają, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności policjantów. - Obecnie toczy się sprawa w sądzie dotycząca tej sprawy  Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone w trybie przyśpieszonym, policja miała na nie 48 godzin - wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. W rozmowie z  Wawainfo.pl funkcjonariusz przekazał, że o zatrzymaniu lidera protestu przedsiębiorców policja poinformowała prokuraturę oraz adwokata. - Tanajno  usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy - dodaje nadkom. Sylwester Marczak. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane