wawainfo.pl
Paweł Tanajno usłyszał zarzuty

Wikipedia, By Mateusz Opasiński - Praca własna, CC

Kandydat na prezydenta usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o naruszenie nietykalności policjantów

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Paweł Tanajno usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności policjantów. Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone przez stołecznych funkcjonariuszy w trybie przyspieszonym. Według sądu zatrzymanie było legalne, prawidłowe i zasadne. |

Tanajno zatrzymany

- Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno - czytamy na Twitterze stołecznej policji. O zatrzymaniu kandydata na prezydenta podczas zorganizowanego 23 maja protestu w centrum Warszawy pisaliśmy już wcześniej. Teraz lider protestu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. 

Usłyszał zarzuty

Na Twitterze Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpatrzył zażalenie dotyczące zatrzymania Pawła Tanajno.  Według oceny sądu zatrzymanie mężczyzny było legalne, zasadne i prawidłowe. Funkcjonariusze  przypominają, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności policjantów. - Obecnie toczy się sprawa w sądzie dotycząca tej sprawy  Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone w trybie przyśpieszonym, policja miała na nie 48 godzin - wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. W rozmowie z  Wawainfo.pl funkcjonariusz przekazał, że o zatrzymaniu lidera protestu przedsiębiorców policja poinformowała prokuraturę oraz adwokata. - Tanajno  usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy - dodaje nadkom. Sylwester Marczak. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >