Kandydat na prezydenta usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o naruszenie nietykalności policjantów

Autor Karolina Kraushar - 25 Maja 2020
Paweł Tanajno usłyszał zarzutyŹródło: Wikipedia, By Mateusz Opasiński - Praca własna, CC

Paweł Tanajno usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności policjantów. Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone przez stołecznych funkcjonariuszy w trybie przyspieszonym. Według sądu zatrzymanie było legalne, prawidłowe i zasadne. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Tanajno zatrzymany

- Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno - czytamy na Twitterze stołecznej policji. O zatrzymaniu kandydata na prezydenta podczas zorganizowanego 23 maja protestu w centrum Warszawy pisaliśmy już wcześniej. Teraz lider protestu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy.

Usłyszał zarzuty

Na Twitterze Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpatrzył zażalenie dotyczące zatrzymania Pawła Tanajno. Według oceny sądu zatrzymanie mężczyzny było legalne, zasadne i prawidłowe. Funkcjonariusze przypominają, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności policjantów. - Obecnie toczy się sprawa w sądzie dotycząca tej sprawy Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone w trybie przyśpieszonym, policja miała na nie 48 godzin - wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. W rozmowie z Wawainfo.pl funkcjonariusz przekazał, że o zatrzymaniu lidera protestu przedsiębiorców policja poinformowała prokuraturę oraz adwokata. - Tanajno usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy - dodaje nadkom. Sylwester Marczak.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News