wawainfo.pl
Paweł Tanajno usłyszał zarzuty

Wikipedia, By Mateusz Opasiński - Praca własna, CC

Kandydat na prezydenta usłyszał zarzuty. Jest podejrzany o naruszenie nietykalności policjantów

25 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Paweł Tanajno usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności policjantów. Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone przez stołecznych funkcjonariuszy w trybie przyspieszonym. Według sądu zatrzymanie było legalne, prawidłowe i zasadne. |

Tanajno zatrzymany

- Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno - czytamy na Twitterze stołecznej policji. O zatrzymaniu kandydata na prezydenta podczas zorganizowanego 23 maja protestu w centrum Warszawy pisaliśmy już wcześniej. Teraz lider protestu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. 

Usłyszał zarzuty

Na Twitterze Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpatrzył zażalenie dotyczące zatrzymania Pawła Tanajno.  Według oceny sądu zatrzymanie mężczyzny było legalne, zasadne i prawidłowe. Funkcjonariusze  przypominają, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności policjantów. - Obecnie toczy się sprawa w sądzie dotycząca tej sprawy  Czynności wobec kandydata na prezydenta były prowadzone w trybie przyśpieszonym, policja miała na nie 48 godzin - wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. W rozmowie z  Wawainfo.pl funkcjonariusz przekazał, że o zatrzymaniu lidera protestu przedsiębiorców policja poinformowała prokuraturę oraz adwokata. - Tanajno  usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności funkcjonariuszy - dodaje nadkom. Sylwester Marczak. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >