Koronawirus w sądzie w Otwocku. Pracownicy na kwarantannie

Autor - 3 Czerwca 2020
Sąd w OtwockuŹródło: Otwock

W Otwocku pracownicy sądu zostali objęci kwarantanną domową w związku z koronawirusem. Skutkuje to spowolnieniem pracy sądu. Wiele rozpraw przełożono na późniejszy termin.

Kwarantanna w sądzie

Jak donosi portal Linia Otwocka, otwocki sąd rejonowy dopiero co zaczął "odmrażać" działalność po kwarantannie związanej z rządowymi restrykcjami, a już musi ponownie ograniczać funkcjonowanie. W badaniu pracowników sądu na koronawirusa otrzymano wynik pozytywny. Zakażenie wykazano u dwóch osób - sędziego i asystenta. Testom poddano także osoby, które miały kontakt z zakażonymi. - Na ten moment mam informacje, które wymagają jeszcze potwierdzenia - mówi Marcin Kołakowski, rzecznik sądu w Otwocku. Sanepid sprawdził z kim mieli kontakt zakażeni. Kwarantanną domową objęto osoby zakażone oraz innych pracowników - w sumie 15 osób. Poza tym 11 pracowników podlega nadzorowi sanitarno-epidemiologicznemu. Siedziba sądu została gruntownie zdezynfekowana, wprowadzono także ograniczenia sanitarne przy wejściach do budynków sądowych. - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne i wdrożył stosowne działania w stosunku do osób, które miały bezpośredni lub pośredni kontakt z osobami dodatnimi - dowiadujemy się z otwockiego sanepidu.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie oddał luksusowego jagura wartego tysiące. Policja namierzyła go w mig
2. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Sąd w kwarantannie

Sytuacja epidemiczna nie tylko wymusiła szczególne środki ostrożności i obostrzenia, ale także wpłynęła na spowolnienie pracy sądu. Z uwagi na braki kadrowe większość rozpraw przesunięto na inny termin, rozpatrywane są tylko sprawy niecierpiące zwłoki, w tym te wiążące się z aresztem tymczasowym. Według rzecznika sądu w Otwocku na razie nie da się oszacować, jaka będzie skala opóźnień i utrudnień w pracy instytucji. Próbkę takiego trybu pracy sądów mieliśmy już w marcu w Warszawie.

Ogromny parking P+R powstał pod Warszawą. Mieszkańcy zyskali też nowy przystanekOgromny parking P+R powstał pod Warszawą. Mieszkańcy zyskali też nowy przystanekCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt
  2. Media podały tragiczną informację. Trener Milika i Zielińskiego w żałobie, stracił najbliższą osobę
  3. Rafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodziną
  4. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  5. Wynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmu
  6. Warszawa: Autobus rozerwał się w trakcie jazdy. Niepokojące doniesienia ze stolicy, do szpitala trafiła jedna osoba

Awantura na stacji, poszło o czteropak. Pracownik ranny, napastnik w rękach policjiAwantura na stacji, poszło o czteropak. Pracownik ranny, napastnik w rękach policjiCzytaj dalej

Następny artykuł