wawainfo.pl
Sąd w Otwocku

Otwock

Koronawirus w sądzie w Otwocku. Pracownicy na kwarantannie

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W Otwocku pracownicy sądu zostali objęci kwarantanną domową w związku z koronawirusem. Skutkuje to spowolnieniem pracy sądu. Wiele rozpraw przełożono na późniejszy termin.

Kwarantanna w sądzie

Jak donosi portal Linia Otwocka, otwocki sąd rejonowy dopiero co zaczął "odmrażać" działalność po kwarantannie związanej z rządowymi restrykcjami, a już musi ponownie ograniczać funkcjonowanie. W badaniu pracowników sądu na koronawirusa otrzymano wynik pozytywny. Zakażenie wykazano u dwóch osób - sędziego i asystenta. Testom poddano także osoby, które miały kontakt z zakażonymi. - Na ten moment mam informacje, które wymagają jeszcze potwierdzenia - mówi Marcin Kołakowski, rzecznik sądu w Otwocku. Sanepid sprawdził z kim mieli kontakt zakażeni. Kwarantanną domową objęto osoby zakażone oraz innych pracowników - w sumie 15 osób. Poza tym 11 pracowników podlega nadzorowi sanitarno-epidemiologicznemu. Siedziba sądu została gruntownie zdezynfekowana, wprowadzono także ograniczenia sanitarne przy wejściach do budynków sądowych. - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne i wdrożył stosowne działania w stosunku do osób, które miały bezpośredni lub pośredni kontakt z osobami dodatnimi - dowiadujemy się z otwockiego sanepidu.

Sąd w kwarantannie

Sytuacja epidemiczna nie tylko wymusiła szczególne środki ostrożności i obostrzenia, ale także wpłynęła na spowolnienie pracy sądu. Z uwagi na braki kadrowe większość rozpraw przesunięto na inny termin, rozpatrywane są tylko sprawy niecierpiące zwłoki, w tym te wiążące się z aresztem tymczasowym. Według rzecznika sądu w Otwocku na razie nie da się oszacować, jaka będzie skala opóźnień i utrudnień w pracy instytucji. Próbkę takiego trybu pracy sądów mieliśmy już w marcu w Warszawie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >