wawainfo.pl

Otwock

Koronawirus w sądzie w Otwocku. Pracownicy na kwarantannie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Kwarantanna w sądzie

Jak donosi portal Linia Otwocka, otwocki sąd rejonowy dopiero co zaczął "odmrażać" działalność po kwarantannie związanej z rządowymi restrykcjami, a już musi ponownie ograniczać funkcjonowanie. W badaniu pracowników sądu na koronawirusa otrzymano wynik pozytywny. Zakażenie wykazano u dwóch osób - sędziego i asystenta. Testom poddano także osoby, które miały kontakt z zakażonymi. - Na ten moment mam informacje, które wymagają jeszcze potwierdzenia - mówi Marcin Kołakowski, rzecznik sądu w Otwocku. Sanepid sprawdził z kim mieli kontakt zakażeni. Kwarantanną domową objęto osoby zakażone oraz innych pracowników - w sumie 15 osób. Poza tym 11 pracowników podlega nadzorowi sanitarno-epidemiologicznemu. Siedziba sądu została gruntownie zdezynfekowana, wprowadzono także ograniczenia sanitarne przy wejściach do budynków sądowych. - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Otwocku przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne i wdrożył stosowne działania w stosunku do osób, które miały bezpośredni lub pośredni kontakt z osobami dodatnimi - dowiadujemy się z otwockiego sanepidu.

Sąd w kwarantannie

Sytuacja epidemiczna nie tylko wymusiła szczególne środki ostrożności i obostrzenia, ale także wpłynęła na spowolnienie pracy sądu. Z uwagi na braki kadrowe większość rozpraw przesunięto na inny termin, rozpatrywane są tylko sprawy niecierpiące zwłoki, w tym te wiążące się z aresztem tymczasowym. Według rzecznika sądu w Otwocku na razie nie da się oszacować, jaka będzie skala opóźnień i utrudnień w pracy instytucji. Próbkę takiego trybu pracy sądów mieliśmy już w marcu w Warszawie .

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]