wawainfo.pl
Wyjątkowa niespodzianka Warszawskiego zoo

flickr.com/Mathias Appel (CC0 1.0)

Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury

6 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Warszawskie ZOO poprosiło internautów o pomoc. Zainteresowani mogą wybrać imiona na dla dwóch młodych lemurów. W ciągu jednego dnia zgłoszono aż 700 propozycji. Swój pomysł na imiona dla zwierzaków można umieścić pod fac

Niespodzianka dla miłośników zwierząt 

Warszawski ogród zoologiczny postanowił sprawić niespodziankę miłośnikom zwierząt i poprosił o pomoc w wyborze imion dla nowych członków ZOO. Warunek jest jeden: imiona muszą zaczynać się na literę “L”. Jedno z nich musi być żeńskie dla samiczki, a drugie męskie dla samca. 

Nowi mieszkańcy zoo

Samiczka jest córką Belli i przyszła na świat 10 marca. Z informacji przekazanych przez pracowników wynika, że jest nieśmiała i trzyma się blisko swojej mamy. Samczyk, syn Gerdy, urodził się dziesięć dni później, 20 marca i podobno jest bardzo ruchliwy oraz towarzyski. Młody lemur jest ciekawy świata i pełen energii. Maluchy należą do gatunku lemur katta. 

Zostało niewiele czasu

Spośród wszystkich propozycji Opiekunowie z Małpiarni Warszawskiego ZOO wybiorą cztery imiona, a następnie to internauci zdecydują o tym, które z nich ostatecznie otrzymają maluchy.  - Propozycje można składać w komentarzach pod postem na facebooku do czwartku 7 maja, do końca dnia - informuje Anna Karczewska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

To już drugi taki konkurs 

To już drugi konkurs na imię dla mieszkańca ogrodu zoologicznego. - Niedawno sympatycy Warszawskiego ZOO wybrali je dla młodej samiczki oryksa szablorogiego  - wybrano imię Lilia - informuje Anna Karczewska. - Na pewno będzie z czego wybierać - już pierwszego dnia napłynęło ponad 700 propozycji! Libella i Liberał a może: Luke i Leia? To tylko przykładowe pomysły - dodaje.

 Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >