Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury

Autor Karolina Kraushar - 6 Maja 2020
Wyjątkowa niespodzianka Warszawskiego zooŹródło: flickr.com/Mathias Appel (CC0 1.0)

Warszawskie ZOO poprosiło internautów o pomoc. Zainteresowani mogą wybrać imiona na dla dwóch młodych lemurów. W ciągu jednego dnia zgłoszono aż 700 propozycji. Swój pomysł na imiona dla zwierzaków można umieścić pod facebookowym postem ogrodu zoologicznego do 7 maja. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Niespodzianka dla miłośników zwierząt

Warszawski ogród zoologiczny postanowił sprawić niespodziankę miłośnikom zwierząt i poprosił o pomoc w wyborze imion dla nowych członków ZOO. Warunek jest jeden: imiona muszą zaczynać się na literę “L”. Jedno z nich musi być żeńskie dla samiczki, a drugie męskie dla samca.

Nowi mieszkańcy zoo

Samiczka jest córką Belli i przyszła na świat 10 marca. Z informacji przekazanych przez pracowników wynika, że jest nieśmiała i trzyma się blisko swojej mamy. Samczyk, syn Gerdy, urodził się dziesięć dni później, 20 marca i podobno jest bardzo ruchliwy oraz towarzyski. Młody lemur jest ciekawy świata i pełen energii. Maluchy należą do gatunku lemur katta.

Zostało niewiele czasu

Spośród wszystkich propozycji Opiekunowie z Małpiarni Warszawskiego ZOO wybiorą cztery imiona, a następnie to internauci zdecydują o tym, które z nich ostatecznie otrzymają maluchy. - Propozycje można składać w komentarzach pod postem na facebooku do czwartku 7 maja, do końca dnia - informuje Anna Karczewska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

To już drugi taki konkurs

To już drugi konkurs na imię dla mieszkańca ogrodu zoologicznego. - Niedawno sympatycy Warszawskiego ZOO wybrali je dla młodej samiczki oryksa szablorogiego - wybrano imię Lilia - informuje Anna Karczewska. - Na pewno będzie z czego wybierać - już pierwszego dnia napłynęło ponad 700 propozycji! Libella i Liberał a może: Luke i Leia? To tylko przykładowe pomysły - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News