wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:25

Warszawskie ZOO prosi internautów o pomoc. Chodzi o małe lemury

Wyjątkowa niespodzianka Warszawskiego zoo
flickr.com/Mathias Appel (CC0 1.0)

Niespodzianka dla miłośników zwierząt 

Warszawski ogród zoologiczny postanowił sprawić niespodziankę miłośnikom zwierząt i poprosił o pomoc w wyborze imion dla nowych członków ZOO. Warunek jest jeden: imiona muszą zaczynać się na literę “L”. Jedno z nich musi być żeńskie dla samiczki, a drugie męskie dla samca. 

Nowi mieszkańcy zoo

Samiczka jest córką Belli i przyszła na świat 10 marca. Z informacji przekazanych przez pracowników wynika, że jest nieśmiała i trzyma się blisko swojej mamy. Samczyk, syn Gerdy, urodził się dziesięć dni później, 20 marca i podobno jest bardzo ruchliwy oraz towarzyski. Młody lemur jest ciekawy świata i pełen energii. Maluchy należą do gatunku lemur katta. 

Zostało niewiele czasu

Spośród wszystkich propozycji Opiekunowie z Małpiarni Warszawskiego ZOO wybiorą cztery imiona, a następnie to internauci zdecydują o tym, które z nich ostatecznie otrzymają maluchy.  - Propozycje można składać w komentarzach pod postem na facebooku do czwartku 7 maja, do końca dnia - informuje Anna Karczewska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

To już drugi taki konkurs 

To już drugi konkurs na imię dla mieszkańca ogrodu zoologicznego. - Niedawno sympatycy Warszawskiego ZOO wybrali je dla młodej samiczki oryksa szablorogiego  - wybrano imię Lilia - informuje Anna Karczewska. - Na pewno będzie z czego wybierać - już pierwszego dnia napłynęło ponad 700 propozycji! Libella i Liberał a może: Luke i Leia? To tylko przykładowe pomysły - dodaje.

Powiązane