Nastolatek napadł na taksówkarza. Poraził go paralizatorem, a później zadał kilka ciosów ostrym narzędziem

Autor Kamil Matuszak - 25 Lutego 2021
Radiozów i karetkaŹródło: pixabay.com

Nastolatek zaatakował taksówkarza na warszawskim Mokotowie. Napastnik zamówił kurs, a po przyjeździe na miejsce postanowił porazić go paralizatorem i zadać kilka ciosów nożem. Kierowca z ciężkim stanie trafił do szpitala.

Napad na taksówkarza

W środę (24 lutego) na Mokotowie doszło do ataku nożownika, który zdecydował się napaść na kierowcę taksówki. 18-letni napastnik zamówił kurs na ulicę Modzelewskiego, a po dojechaniu na miejsce użył paralizatora, by zaatakować taksówkarza.

Kierowca został obezwładniony, po czym młody sprawca użył ostrego narzędzia i pchnął kierowcę kilka razy. Po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nastolatek dźgał kierowcę

Do wydarzenia doszło przy ulicy Modzelewskiego 42/44 na tyłach jednego z marketów na parkingu, na którym zatrzymują się taksówki. To właśnie tam odnaleziono mercedesa dużej warszawskiej korporacji taksówkarskiej, w której doszło do ataku.

Gdy na miejscu pojawiły się służby, przy drzwiach auta leżały już porozrzucane środki opatrunkowe po akcji ratunkowej. Ofiarą jest 56-letni mężczyzna, który w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Był cały we krwi, nie można było się z nim porozumieć. Dramatyczna akcja ratunkowa w metrzeBył cały we krwi, nie można było się z nim porozumieć. Dramatyczna akcja ratunkowa w metrzeCzytaj dalej

Taksówkarz trafił do szpitala

Na miejscu pojawiły się trzy radiowozy policji, dwa z nich były nieoznakowane. Służby ratunkowe zabrały poszkodowanego kierowcę z ranami kłutymi. Po przyjęciu i wstępnym zbadaniu kierowcy lekarze określili jego stan jako stabilny.

Mokotowska policja potwierdziła późnym wieczorem, że doszło do zdarzenia oraz że funkcjonariuszom udało się już zatrzymać podejrzanego. Jest to 18-letni mężczyzna, który oddalał się z miejsca ataku w stronę alei Lotników.

Napastnik trafił do aresztu

Z ustaleń policjantów wynika, że napastnik zamówił kurs taksówką, a po dojechaniu na ul. Modzelewskiego próbował zapłacić za przejazd kartą zbliżeniową. Po kilku nieudanych próbach zaatakował kierowcę - najpierw użył paralizatora, a następnie zadał kilka ciosów ostrym narzędziem. Po wszystkim zbiegł z miejsca.

Policyjni technicy zabezpieczyli ślady, a grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała szereg czynności na miejscu zdarzenia. O losie nastolatka i zarzutach, które zostaną mu postawione zdecyduje teraz prokurator.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KRP Mokotów, TVN24
zdjęcie główne poglądowe: pixabay.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News