wawainfo.pl
Weekend w Warszawie

Canva

Najbliższy weekend w Warszawie – co nas czeka 14-15 sierpnia?

10 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

To będzie jeden z najważniejszych weekendów w roku, ponieważ już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, odbędą się coroczne obchody Święta Wojska Polskiego. Co jeszcze czeka nas w Warszawie?

O defiladzie

Uwielbiana przez Warszawiaków defilada wojskowa w tym roku niestety nie odbędzie się w znanej nam formie, ale z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, możemy wziąć udział w piknikach organizowanych w Warszawie aż w trzech miejscach: 

  • na Stadionie Narodowym, gdzie będzie można obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów wojskowych, w tym czołg Leopard 2A5 i kołowy transporter Rosomak.

  • na Placu Piłsudskiego, gdzie o 12:00 zostanie oddany hołd bohaterom i odbędzie się uroczysta zmiana warty - stąd będzie można wraz z żołnierzami i orkiestrą wojskową przemaszerować ulicami miasta na piknik do:

  • Muzeum Wojska Polskiego.

Więcej informacji na tej stronie.

Wśród weekendowych wydarzeń znajdziemy także m.in.:

Kraj kwitnącej wiśni

Piątek - Sobota - Niedziela (13-15.08): FESTIWAL ANIMATSURI, na którym nie może zabraknąć fanów animacji, mangi i kultury japońskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Mini Food Fest, więc będziemy mogli rozsmakować się w tradycyjnych japońskich specjałach. Jak każdego roku, niezwykle bogaty program festiwalu dostarczy atrakcji, konkursów, pokazów, prelekcji i paneli dyskusyjnych. Pełen program znajdziecie na oficjalnej stronie: https://festiwal.animatsuri.pl/atrakcje/ 

Wśród gości tegorocznego festiwalu jest niezwykle utalentowany Masato Yokoe, shamisenista i instruktor japońskiej ceremonii herbacianej, propagator japońskiej kultury tradycyjnej w Polsce. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość wysłuchania tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

Weekend w Warszawie

Weekend w Warszawie

Rodzinnie

Sobota (14.08): Sensoryczna sobota w Browarach Warszawskich to propozycja dla najmłodszych. Od 10:00 do 13:00, na Rynku Warzelni będzie czekać na maluchy wspaniała zabawa wspierająca ich rozwój. Warsztaty utrzymane zostały w tematyce muzycznej, ekologicznej, przyrodniczej i zrób to sam.

Adres: Haberbuscha i Schielego 6
Zdjęcia z minionych wydarzeń znajdziesz na: https://www.facebook.com/sensorysie 
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/985053098898951/ 

Niedziela (15.08): Tego dnia będzie można poznać zieloną stronę Warszawy. Eko Warszawa to rodzinne warsztaty o mieście i ekologii. Od 12:00 do 14:00 zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat. Spotkanie odbędzie się w plenerze, przy Domu Spotkań z Historią i Wolskim Centrum Kultury.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1241618999621860/

Muzycznie

Sobota (14.08): Muzyczne wydarzenie dla miłośników jazzu. Od godziny 17:00, na scenie Dziedzińca Nowy Świat wystąpią: Michał Salamon | Film Jazz Project | The Engineers Band. Wstęp wolny po pobraniu bezpłatnej wejściówki.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/496714118094590/ 

Niedziela (15.08): w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli, o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert zespołu GAJA. Kobiecym głosom i chwytliwym tekstom towarzyszyć będą gitary akustyczne, bęben djembe oraz tabla. Dobra okazja do przebywania blisko natury i potupania bosymi stopami po łące. Koncert jest organizowany na zaproszenie Fundacji Sztuka Ciała w ramach projektu "Latający Teatr Sztuki Ciała ląduje na Woli" współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Wola.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/167371958795434/ 

Historycznie i naukowo

Niedziela (15.08): Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg, to okazja dla rodzin z dziećmi i pasjonatów rekonstrukcji historycznej. Od 12:00, do 18:00 będzie można skorzystać z atrakcji takich jak m.in.: strzelanie z łuku, rzut toporem. Na miejscu będzie można upiec sobie kiełbaski nad ogniskiem. O 15:00 wysłuchamy sagi o wikingach. Wstęp będzie nas kosztować tyle, co dobrowolny datek na karmę dla psiaków. 

Lokalizacja: Wybrzeże Gdyńskie 
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/981844415935348/ 

Niedziela (15.08): o godzinie 14:30, spod pomnika Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu wyruszymy na spacer śladem warszawskich naukowców. Opłata za udział w spacerze jest dobrowolna, ale obowiązują zapisy do grupy spacerowiczów. 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/257350885862099/

Weekend w Warszawie

Weekend w Warszawie

Po Warszawie na dwóch kółkach 

Sobota (14:08): Jeżeli jeszcze nie „odkurzyliście” roweru w tym sezonie, koniecznie wpadnijcie na bezpłatny serwis rowerowy o 10:00 w Ogrodzie Centralnym Browarów Warszawskich (ul. Grzybowska 58).

Więcej informacji na tej stronie.

Tagi:

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Gerd Altmann/pixabay

Kultura

Akcja Warszawskich Czytelni - książka w kolejce do sklepu

Czytaj więcej >
"Rośliny mięsożerne"

Kultura

Drapieżca to rodzaj męskozwierzęcy - recenzja książki "Rośliny mięsożerne"

Czytaj więcej >
ANDER GILLENEA/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kultura

Kolejny miesiąc z Mozartem. Zaczyna się Mozart 2021

Czytaj więcej >

Kultura

Grzegorz Piątek, "Najlepsze miasto świata". Recenzja Piotra Bratkowskiego

Czytaj więcej >

Kultura

Recenzja: Zyta Rudzka, "Tkanki miękkie” 

Czytaj więcej >
Rafał Księżyk, „Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993” 

Kultura

Recenzja: Rafał Księżyk, "Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993”

Czytaj więcej >