wawainfo.pl > Kultura > Najbliższy weekend w Warszawie – co nas czeka 14-15 sierpnia?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 03:30

Najbliższy weekend w Warszawie – co nas czeka 14-15 sierpnia?

Weekend w Warszawie
Canva

To będzie jeden z najważniejszych weekendów w roku, ponieważ już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, odbędą się coroczne obchody Święta Wojska Polskiego. Co jeszcze czeka nas w Warszawie?

O defiladzie

Uwielbiana przez Warszawiaków defilada wojskowa w tym roku niestety nie odbędzie się w znanej nam formie, ale z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, możemy wziąć udział w piknikach organizowanych w Warszawie aż w trzech miejscach: 

  • na Stadionie Narodowym, gdzie będzie można obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów wojskowych, w tym czołg Leopard 2A5 i kołowy transporter Rosomak.

  • na Placu Piłsudskiego, gdzie o 12:00 zostanie oddany hołd bohaterom i odbędzie się uroczysta zmiana warty - stąd będzie można wraz z żołnierzami i orkiestrą wojskową przemaszerować ulicami miasta na piknik do:

  • Muzeum Wojska Polskiego.

Więcej informacji na tej stronie.

Wśród weekendowych wydarzeń znajdziemy także m.in.:

Kraj kwitnącej wiśni

Piątek - Sobota - Niedziela (13-15.08): FESTIWAL ANIMATSURI, na którym nie może zabraknąć fanów animacji, mangi i kultury japońskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Mini Food Fest, więc będziemy mogli rozsmakować się w tradycyjnych japońskich specjałach. Jak każdego roku, niezwykle bogaty program festiwalu dostarczy atrakcji, konkursów, pokazów, prelekcji i paneli dyskusyjnych. Pełen program znajdziecie na oficjalnej stronie: https://festiwal.animatsuri.pl/atrakcje/ 

Wśród gości tegorocznego festiwalu jest niezwykle utalentowany Masato Yokoe, shamisenista i instruktor japońskiej ceremonii herbacianej, propagator japońskiej kultury tradycyjnej w Polsce. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość wysłuchania tradycyjnej muzyki japońskiej wykonywanej na shamisenie, instrumencie muzycznym z ponad 400-letnią tradycją.

>

Rodzinnie

Sobota (14.08): Sensoryczna sobota w Browarach Warszawskich to propozycja dla najmłodszych. Od 10:00 do 13:00, na Rynku Warzelni będzie czekać na maluchy wspaniała zabawa wspierająca ich rozwój. Warsztaty utrzymane zostały w tematyce muzycznej, ekologicznej, przyrodniczej i zrób to sam.

Adres: Haberbuscha i Schielego 6 Zdjęcia z minionych wydarzeń znajdziesz na: https://www.facebook.com/sensorysie  Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/985053098898951/ 

Niedziela (15.08): Tego dnia będzie można poznać zieloną stronę Warszawy. Eko Warszawa to rodzinne warsztaty o mieście i ekologii. Od 12:00 do 14:00 zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat. Spotkanie odbędzie się w plenerze, przy Domu Spotkań z Historią i Wolskim Centrum Kultury.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1241618999621860/

Muzycznie

Sobota (14.08): Muzyczne wydarzenie dla miłośników jazzu. Od godziny 17:00, na scenie Dziedzińca Nowy Świat wystąpią: Michał Salamon | Film Jazz Project | The Engineers Band. Wstęp wolny po pobraniu bezpłatnej wejściówki.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/496714118094590/ 

Niedziela (15.08): w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli, o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert zespołu GAJA. Kobiecym głosom i chwytliwym tekstom towarzyszyć będą gitary akustyczne, bęben djembe oraz tabla. Dobra okazja do przebywania blisko natury i potupania bosymi stopami po łące. Koncert jest organizowany na zaproszenie Fundacji Sztuka Ciała w ramach projektu "Latający Teatr Sztuki Ciała ląduje na Woli" współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Wola.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/167371958795434/ 

Powiązane