wawainfo.pl
z ostatniej chwili

wawainfo.pl

Trwa protest pod siedzibą jednego z ministerstw. Burza po rekonstrukcji rządu

4 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Minister edukacji narodowej, którym już w przyszłym tygodniu ma zostać Przemysław Czarnek, nie przez wszystkich jest popierany. W niedzielę pod Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczął się protest przeciwko decyzji premiera Mateusza Morawieckiego

Minister edukacji narodowej - Przemysław Czarnek

Minister edukacji narodowej ma się zmienić. Jest to część długo zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Jak ogłosił Mateusz Morawiecki, szefem resortu edukacji już niedługo ma zostać Przemysław Czarnek - polityk znany przede wszystkim ze swoich homofobicznych wypowiedzi. Z tą nominacją nie zgadzają się politycy opozycji oraz część Polaków. Z tego powodu w niedzielę pod Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczął się protest.

Kontrowersyjna decyzja

- Jesteśmy oburzeni, że poseł Czarnek został powołany na stanowisko, które wiąże się z odpowiedzialnością za wychowanie i naukę młodych ludzi. Jego wypowiedzi są skandaliczne, one dzielą społeczeństwo na ludzi i nieludzi. Poseł Czarnek wypowiada się w sposób niedopuszczalny o osobach nieheternormatywnych i o kobietach. To sprawia, że realnie obawiamy się o to, czy szkoła będzie miejscem bezpiecznym dla każdego dziecka. - powiedziała Małgorzata Wojtowicz z Partii Razem, jedna z organizatorek niedzielnego protestu przed siedzibą MEN, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Szkoła powinna być bezpieczna

Zdaniem protestujących, szkoła powinna być dla uczniów miejscem bezpiecznym i wolnym od treści ideologicznych. - Każde dziecko musi mieć dostęp do bezpiecznej szkoły, która przekazuje potwierdzone naukowo fakty, a nie treści nacechowane ideologicznie czy światopogląd aktualnie rządzących. Dlatego chcemy protestować przeciwko powołaniu takiej osoby na to stanowisko - wyjaśnia Małgorzata Wojtowicz.

Czego domagają się protestujący?

Na stronie wydarzenia "Żądamy edukacji. Nie indoktrynacji", które dzieje się w Warszawie, czytamy: "Domagamy się powołania nowego ministra edukacji, który nie będzie selekcjonował naszych dzieci pod kątem ich orientacji seksualnej i będzie przestrzegał ich praw do równego dostępu do edukacji".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >