Trwa protest pod siedzibą jednego z ministerstw. Burza po rekonstrukcji rządu

Autor Alicja Guz - 4 Października 2020
z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

Minister edukacji narodowej, którym już w przyszłym tygodniu ma zostać Przemysław Czarnek, nie przez wszystkich jest popierany. W niedzielę pod Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczął się protest przeciwko decyzji premiera Mateusza Morawieckiego. Przemysław Czarnek jest bowiem znany z homofobicznych wypowiedzi.

Minister edukacji narodowej - Przemysław Czarnek

Minister edukacji narodowej ma się zmienić. Jest to część długo zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Jak ogłosił Mateusz Morawiecki, szefem resortu edukacji już niedługo ma zostać Przemysław Czarnek - polityk znany przede wszystkim ze swoich homofobicznych wypowiedzi. Z tą nominacją nie zgadzają się politycy opozycji oraz część Polaków. Z tego powodu w niedzielę pod Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczął się protest.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielka awantura w sklepie w Arkadii, wszystko się nagrało. "Żebyś umarł na COVID"
2. Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobie
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Kontrowersyjna decyzja

- Jesteśmy oburzeni, że poseł Czarnek został powołany na stanowisko, które wiąże się z odpowiedzialnością za wychowanie i naukę młodych ludzi. Jego wypowiedzi są skandaliczne, one dzielą społeczeństwo na ludzi i nieludzi. Poseł Czarnek wypowiada się w sposób niedopuszczalny o osobach nieheternormatywnych i o kobietach. To sprawia, że realnie obawiamy się o to, czy szkoła będzie miejscem bezpiecznym dla każdego dziecka. - powiedziała Małgorzata Wojtowicz z Partii Razem, jedna z organizatorek niedzielnego protestu przed siedzibą MEN, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Nie żyje znany polski himalaista. Wielka strata, tragiczne wieści płyną z PakistanuNie żyje znany polski himalaista. Wielka strata, tragiczne wieści płyną z PakistanuCzytaj dalej

Szkoła powinna być bezpieczna

Zdaniem protestujących, szkoła powinna być dla uczniów miejscem bezpiecznym i wolnym od treści ideologicznych. - Każde dziecko musi mieć dostęp do bezpiecznej szkoły, która przekazuje potwierdzone naukowo fakty, a nie treści nacechowane ideologicznie czy światopogląd aktualnie rządzących. Dlatego chcemy protestować przeciwko powołaniu takiej osoby na to stanowisko - wyjaśnia Małgorzata Wojtowicz.

Czego domagają się protestujący?

Na stronie wydarzenia "Żądamy edukacji. Nie indoktrynacji", które dzieje się w Warszawie, czytamy: "Domagamy się powołania nowego ministra edukacji, który nie będzie selekcjonował naszych dzieci pod kątem ich orientacji seksualnej i będzie przestrzegał ich praw do równego dostępu do edukacji".

Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzów
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News