wawainfo.pl
Milionerzy TVN

Milionerzy TVN

Maciej z Warszawy dosłownie szedł jak burza. W Milionerach znów padnie pytanie za milion złotych

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Maciej Adamski z Warszawy dosłownie szedł jak burza. Uczestnik programu "Milionerzy" w TVN odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania w odcinku. W kolejnym ma zagrać o milion. Emisja najbliższego odcinka Milionerów już w poniedziałek 16

Pytanie za milion w Milionerach

Odcinek z pytaniem za milion w programie TVN zobaczymy 16 listopada 2020 roku. O główną wygraną powalczy Maciej Adamski z Warszawy. Młody mężczyzna tak dobrze sobie radził w Milionerach, że do ostatniego pytania doszedł z jednym kołem ratunkowym.

Maciej Adamski to przyszły lekarz, który ukończył studia medyczne. W programie przyznał, że chce być pediatrą. Na widowni podczas programu zasiadła jego dziewczyna, którą kojarzył ze studiów, ale bliżej poznali się na nartach, gdy ta doznała urazu kolana.

Maciej Adamski - jakie usłyszał pytania?

Uczestnik programu "Milionerzy" już od pierwszego pytania świetnie sobie radził. Bez wahania zaznaczał poprawne odpowiedzi i nie zastanawiał się nad nimi zbyt długo. Adamski bez korzystania z kół ratunkowych zdobył 20 tysięcy złotych.

Pierwsze koło - pytanie do publiczności - wykorzystał w siódmym pytaniu za 40 tysięcy, które brzmiało:

"Reszta jest milczeniem. Czyje to ostatnie słowa". Wśród odpowiedzi były: A: Fortynbrasa, B: Poloniusza, C: Hamleta ojca, D: Hamleta syna.

56 procent publiczności podpowiedziało, żeby wybrał D. Przyszły lekarz posłuchał się większości i w ten sposób udało mu się przejść do kolejnego pytania.

Milionerzy: pytanie za 250 tysięcy złotych

Kolejne koło ratunkowe pomogło mu wygrać 250 tysięcy złotych. Hubert Urbański zapytał o to czym jest pokładne. Do wyboru - jak zwykle w Milionerach - były cztery odpowiedzi. A: dawna nazwa nocy poślubnej, B: pomost między burtami statków, C: pora drzemki, D: opłata cmentarna.

Tuż po przeczytaniu pytania Maciej poprosił o pól na pół. Komputer odrzucił odpowiedzi A i B. Na ekranie została tylko "pora drzemki" i "opłata cmentarna". Gracz postawił na D. - odpowiedź, która okazała się prawidłowa.

Pytanie za pół miliona

Do miliona wygranej Maciejowi Adamskiemu zostały dwa pytania. Ostatnie, które zdążył usłyszeć w odcinku miało wątek warszawski i brzmiało tak:

Najwyższy budynek świata Burj Khalifa zwieńczony jest tym samym elementem architektonicznym co:A. Krzywa Wieża w PizieB: PKiNC: Opera w SydneyD: Statua Wolności

Jak się domyślacie tutaj też padła poprawna odpowiedź - B. Maciej Adamski dzięki temu będzie mógł wygrać milion złotych. Niestety, pod koniec odcinka padł sygnał, że czas programu się skończył. Pytanie za milion padnie w Milionerach poniedziałek 16.11.2020. Emisja odcinka w TVN o godzinie 20.55

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >