Mieszkanie, które paliło się podczas Marszu Niepodległości, znajduje się w bloku, w którym mieszka Hanna Lis. Mocne słowa dziennikarki

Autor Julian Bakuła - 12 Listopada 2020
Spłonęło mieszkanie przy Al. 3 MajaŹródło: twitter.com/democ_de

Podczas Marszu Niepodległości w Warszawie doszło pożaru mieszkania. Prawdopodobnie podpalili je narodowcy. Teraz okazuje się, że w tym samym budynku mieszka dziennikarka Hanna Lis, która w mocnych słowach wypowiedziała się na temat tego incydentu.

Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszuZ ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszuCzytaj dalej

Pożar podczas Marszu Niepodległości

Podczas odbywającego się w środę, 11 listopada, Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do podpalenia mieszkania przy Al. 3 Maja. Przyczyną pożaru były prawdopodobnie race rzucane na balkon i w drzwi balkonowe mieszkania. Budynek przyozdobiony był symbolem strajku kobiet i tęczową flagą, co mogło być przyczyną ataku.

W czasie ataku mieszkanie było na szczęście puste i nikt nie ucierpiał. Pożar udało się szybko ugasić. "Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek. #11listopada" - relacjonowała na Twitterze mazowiecka straż pożarna.

W tym samym budynku mieszka Hanna Lis

Po ugaszeniu pożaru i oddaleniu się narodowców prawdopodobnie odpowiedzialnych za wywołanie go spod budynku w Al. 3 Maja wyszło na jaw, że zamieszkuje go również dziennikarka Hanna Lis, która nie przebierając w słowach skomentowała bulwersujący incydent.

"No jest coraz lepiej. Właśnie ci cholerni patoidioci, przechodząc z racami, jak zwykle obok mojego domu, podpalili jedno z mieszkań. Do pierdla z nimi wszystkimi. Zdelegalizować ten cholerny marsz nienawiści" - przywołuje jej wpis opublikowany na Instagramie Super Express.

Dzisiaj grzeje:
1.Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszu
2. Onet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopu
3. Płonie mieszkanie na trasie Marszu Niepodległości

Płonie mieszkanie na trasie Marszu NiepodległościPłonie mieszkanie na trasie Marszu NiepodległościCzytaj dalej

"Nie widzę tutaj kordonów policji"

"Nie widzę tutaj kordonów policji, ani stu policyjnych suk, które broniły domu prezesa Kaczyńskiego przed kobietami. Dziwna sprawa prawda? Ale płoną mieszkania w centrum Warszawy" - kontynuuje dziennikarka Hanna Lis w przywoływanym przez Super Express wpisie na Instagramie.

Dziennikarka potwierdziła, że właściciela podpalonego mieszkania w Al. 3 Maja nie było w środku w momencie incydentu. Stwierdziła także, że podpalenie było skutkiem umyślnego działania. Podpalacze mieli rzucać petardami w kierunku tego właśnie budynku ze względu na wiszący na nim plakat strajku kobiet.

"Niech płonie kur**"

Najbardziej bulwersujące mogą wydać się jednak słowa wypowiedziane według relacji dziennikarki Hanny Lis przez jednego z narodowców będących świadkami podpalenia i pożaru mieszkania w Al. 3 Maja.

"Niech płonie kur**" - miał powiedzieć jeden z uczestników Marszu Niepodległości 2020 na widok mieszkania, z którego wnętrza wydobywał się ogień. Ponadto według relacji dziennikarki uczestnicy marszu rzucali w budynek racami już nawet po przyjeździe na miejsce straży pożarnej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceStarcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dokładnie 5 grudnia wejdzie w życie długo wyczekiwany projekt. Kierowcy mają powody do radości
  2. Elon Musk z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Miliarder uważa, że testy to fałszerstwo
  3. Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą race
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Nagła zmiana planów. Narodowcy w ostatniej chwili podjęli decyzję. Marsz jednak idzie ulicami Warszawy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda Juventusu i AS Romy, kochali go fani na całym świecie

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News