wawainfo.pl

facebook

Porażający widok. Są ranni po zamieszkach w Warszawie. Jest bardzo niebezpiecznie, ratownicy medyczni mają pełne ręce roboty

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Zamieszki w Warszawie

Ani policja, ani ratusz nie podały do godziny 16 oficjalnych danych o liczbie poszkodowanych, ale w sieci pojawia się coraz więcej filmów i zdjęć, na których widzimy osoby wymagające pomocy.

Marsz niepodległości miał przybrać formę zmotoryzowaną, ostatecznie jednak przerodził się w zamieszki, w wyniku których zdemolowana została okolica sklepu Empik i wybuchł pożar mieszkania przy ulicy 3. Maja. Doszło też do przepychanek z policją, która musiała użyć gazu.

Ranni policjanci i reporter

W wyniku zamieszek i ataków w rejonie ronda de Gaulle'a ranni zostali funkcjonariusze policji oraz co najmniej jeden reporter. Portal eastnews.pl opublikował zdjęcie rannego fotografa Tygodnika Solidarność Tomasza Gutry. 

[Źródło: Jakub Kaminski/East News]

Z kolei policja podzieliła się na Twitterze informacjami o rannych funkcjonariuszach. "W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa" - czytamy we wpisie opublikowanym o godzinie 16:17.

[EMBED-1028]

Ataki narodowców na policję

W okolicy ronda de Gaulle'a uczestnicy Marszu Niepodległości 2020 zaatakowali policjantów zabezpieczających nielegalne zgromadzenie, rzucając racami w kierunku funkcjonariuszy. W odpowiedzi policja użyła m.in. gazu łzawiącego. 

"W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego" - poinformowała stołeczna policja około godziny 15 na Twitterze.

[EMBED-1018]

Agresja podczas Marszu Niepodległości 2020

Podczas Marszu Niepodległości 2020 w Warszawie dochodzi do aktów agresji wobec policji i osób postronnych. Uczestnicy marszu rzucają w policjantów nie tylko racami, ale także - jak widzimy na zamieszczonym niżej filmie - kostką brukową.

[EMBED-1030]

Tagi:

narodowcyŚwięto Niepodległości

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]