Porażający widok. Są ranni po zamieszkach w Warszawie. Jest bardzo niebezpiecznie, ratownicy medyczni mają pełne ręce roboty

Autor Mateusz Dolak - 11 Listopada 2020
facebookŹródło: facebook

Ratownicy medyczni pomagają rannym, którzy ucierpieli w wyniku starć na tzw. Marszu Niepodległości organizowanym przez środowiska narodowe. Podczas nielegalnego zgromadzenia doszło do starć. Musiała interweniować policja.

Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszuZ ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszuCzytaj dalej

Zamieszki w Warszawie

Ani policja, ani ratusz nie podały do godziny 16 oficjalnych danych o liczbie poszkodowanych, ale w sieci pojawia się coraz więcej filmów i zdjęć, na których widzimy osoby wymagające pomocy.

Marsz niepodległości miał przybrać formę zmotoryzowaną, ostatecznie jednak przerodził się w zamieszki, w wyniku których zdemolowana została okolica sklepu Empik i wybuchł pożar mieszkania przy ulicy 3. Maja. Doszło też do przepychanek z policją, która musiała użyć gazu.

Ranni policjanci i reporter

W wyniku zamieszek i ataków w rejonie ronda de Gaulle'a ranni zostali funkcjonariusze policji oraz co najmniej jeden reporter. Portal eastnews.pl opublikował zdjęcie rannego fotografa Tygodnika Solidarność Tomasza Gutry.

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.11.2020. Warszawski Marsz Niepodleglosci 2020 pod haslem

[Źródło: Jakub Kaminski/East News]

Z kolei policja podzieliła się na Twitterze informacjami o rannych funkcjonariuszach. "W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa" - czytamy we wpisie opublikowanym o godzinie 16:17.

Dzisiaj grzeje:
1.Z ostatniej chwili: demonstranci demolują okolice Empik na trasie marszu
2. Do Polski nadciąga zima. Śnieg spadnie lada dzień, podali termin. Zwolennicy zimowych wyjazdów się ucieszą
3. Płonie mieszkanie na trasie Marszu Niepodległości

Płonie mieszkanie na trasie Marszu NiepodległościPłonie mieszkanie na trasie Marszu NiepodległościCzytaj dalej

Ataki narodowców na policję

W okolicy ronda de Gaulle'a uczestnicy Marszu Niepodległości 2020 zaatakowali policjantów zabezpieczających nielegalne zgromadzenie, rzucając racami w kierunku funkcjonariuszy. W odpowiedzi policja użyła m.in. gazu łzawiącego.

"W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego" - poinformowała stołeczna policja około godziny 15 na Twitterze.

Agresja podczas Marszu Niepodległości 2020

Podczas Marszu Niepodległości 2020 w Warszawie dochodzi do aktów agresji wobec policji i osób postronnych. Uczestnicy marszu rzucają w policjantów nie tylko racami, ale także - jak widzimy na zamieszczonym niżej filmie - kostką brukową.

Pożar mieszkania, burda przy Empiku

W jednym z budynków znajdujących się na trasie przemarszu przy Alei 3 Maja doszło również do pożaru - prawdopodobnie wskutek wrzucenia petardy na balkon. Nie bez znaczenia mógł być fakt, że na budynku wisiały symbole strajku kobiet oraz tęczowa flaga.

Z kolei w okolicy ronda de Gaulle'a uczestnicy Marszu Niepodległości 2020 nie tylko atakowali funkcjonariuszy, ale także zdemolowali okolice sklepu Empik, niszcząc jego elewację. "Narodowcy, kibole i neonaziści atakują i biją przypadkowych przechodniów którzy przypominają im lewaków albo gejów. Niesamowita agresja pijanych prymitywów!" - skomentował zajście Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceStarcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą raceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl uruchomił tydzień polski. Na półki rzucił absolutne hity
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Starcia z policją na Marszu Niepodległości. Funkcjonariusze bronią się gazem, w ich kierunku lecą race
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Nagła zmiana planów. Narodowcy w ostatniej chwili podjęli decyzję. Marsz jednak idzie ulicami Warszawy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Hitowy transfer już niebawem

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News