wawainfo.pl
świeczka

Pixabay

Premier podał smutną wiadomość. Nie żyje wielki Polak. Śmierć przyszła nagle

3 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o śmierci Majora Mariana Słowińskiego. Był on obrońcą ojczyzny i najstarszym żołnierzem Generała Maczka. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem "Pro Patria", a także Kombat

Śmierć bohatera

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze o śmierci Majora Mariana Słowińskiego, który zmarł 2 czerwca, mając 101 lat. "Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o odejściu na wieczną wartę Majora Mariana Słowińskiego - obrońcy Ojczyzny, żołnierza Gen. Maczka. Będę wspominać nasze spotkanie podczas obchodów D-Day, tak mężnych i odważnych nie spotyka się często. Spoczywaj w pokoju Majorze!" napisał premier.

Odszedł wielki człowiek

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zamieścił na Facebooku wpis informujący o śmierci Majora Mariana Słowińskiego oraz przybliżający obywatelom jego sylwetkę. "W 1939 r. bronił Ojczyzny, w 1940 r. - Francji, a od 1944 r. jako dowódca czołgu brał udział w walkach 1.Polskiej Dywizji Pancernej z Niemcami na terenie Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Jeszcze w ubiegłym roku, jako 100-latkowi udało mu się wrócić do jego umiłowanej Bredy, by wraz z wdzięcznymi Holendrami cieszyć się z 75.rocznicy wyzwolenia miasta przez polskich żołnierzy. Mawiał, że tu narodził się po raz drugi, gdy cudem przeżył ostrzał swojego czołgu. Wydawało się, że będzie z nami zawsze..." czytamy we wpisie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja Guz

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wiadomo, kim był 94-letni mężczyzna spod KPRM

Czytaj więcej >

Wiadomości

KPRM. Podano treść listu pożegnalnego 94-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje ws. koronawirusa

Czytaj więcej >

Wiadomości

TVP: 94-latek włożył odpaloną petardę do ust. Dramat pod KPRM

Czytaj więcej >

Wiadomości

Na nagraniu Włodka Ciejki słychać huk. Relacja z Białego Miasteczka

Czytaj więcej >