Piłkarz Legii przyłapany na karygodnym zachowaniu. Czy poniesie karę?

Autor Kamil Matuszak - 5 Listopada 2020
Stadion Legii Warszawa, ul. ŁazienkowskaŹródło: Jan BIELECKI/East News

William Remy, piłkarz Legii Warszawa został przyłapany pod koniec października na imprezie. W dobie pandemii takie zachowanie zawodnika mistrza Polski jest bardzo niestosowne. Czy Francuz poniesie konsekwencję i zostanie ukarany?

Pandemia koronawirusa

Legia Warszawa dba o swoich zawodników w czasie pandemii, jak tylko może. Izoluje ich od świata, przeprowadza zgrupowania w centrum treningowym - nie jest jednak w stanie odpowiadać za swoich piłkarzy przez całą dobę. Dobitnie pokazał to William Remy, który został kilka dni temu przyłapany na uczestnictwie w imprezie.

Narodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie NarodowymNarodowa kwarantanna możliwa za 7 lub 14 dni. Morawiecki o obostrzeniach podczas konferencji na Stadionie NarodowymCzytaj dalej

Piłkarz Legii Warszawa przyłapany na imprezie

Nawet w normalnej rzeczywistości obecność Francuza na takim wydarzeniu byłaby tematem wielu dyskusji, tym bardziej w czasie trwającej pandemii, gdy z tygodnia na tydzień pojawiają się kolejne obostrzenia, które obowiązują także sportowców.

O całej sprawie zrobiło się głośno, gdy legionista został dostrzeżony na jednym ze zdjęć w mediach społecznościowych. To wówczas opinia publiczna zaczęła się domagać kary dla gracza. Było jasne, że obrońca Wojskowych zrobił rzecz, której wstydzić powinien się zawodowy sportowiec, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności.

Dzisiaj grzeje:
1.Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspiranta
2. Pilna wiadomość dla podróżujących. Dotknie wszystkich, rząd chce zmian
3. Do sieci wyciekła rozmowa z karetki. Ratownicy potrzebowali pomocy, końcówka rozmowy ubawi was do łez

Klub ukarał już zawodnika za swoje zachowanie

Piłkarz trafił na dywanik w gabinecie klubowych władz i musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania. - Remy został odsunięty od zespołu w związku ze złamaniem przez niego zasad obowiązujących w klubie i przepisów związanych z sytuacją pandemiczną - informowała rzeczniczka Legii Warszawa Izabela Kruk.

Pilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaPilny apel policji, funkcjonariusz nie może dłużej czekać. Potrzebna jest pomoc dla aspirantaCzytaj dalej

Komisja Ligi również postanowiła nałożyć karę na piłkarza

Odsunięcie zawodnika na boczny tor przez mistrza Polski nie było jedyną karą, jaką poniesie 29-letni Francuz. Okazuje się, że swoje do powiedzenia miała także Komisja Ligi, a właściwie Komisja Medyczna PZPN.

Na Williama Remy'ego nałożono karę finansową w wysokości 30 000 złotych. Do sprawy odniósł się przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Koniec przygody z Legią?

- Zachowanie piłkarza Legii było zdecydowanym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego PZPN. Komisja Ligi musi podejmować stanowcze kroki w przypadkach nieprzestrzegania reżimu sanitarnego przez piłkarzy, gdyż takie zachowania stanowią zagrożenie dla całej drużyny, uderzają w struktury klubu i niosą za sobą ryzyko związane z przekładaniem meczów. Takie zachowanie naraża także na niebezpieczeństwo zakażenia zawodników drużyny przeciwnej. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na to, że przestrzeganie zasad opracowanych przez Zespół Medyczny PZPN pozwoli na kontynuowanie rozgrywek według ustalonego wcześniej harmonogramu - powiedział Poturnicki.

Dla Remy'ego kara może oznaczać koniec przygody z Legią Warszawa. Były zawodnik Montpellier trafił do Polski w styczniu 2018 roku, a jego kontrakt z mistrzem kraju wygasa w czerwcu 2021 roku.

Czy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzy farmaceuta zdecyduje, komu sprzeda prezerwatywę? Tłumaczymy jak jest naprawdęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru
  2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  3. Paraliż centrum Warszawy. Niespodziewane wydarzenie w stolicy, na miejsce natychmiast ruszyła policja
  4. Profesor nie wpuścił na wykład studentów. Skandal na UW, wszystko dlatego, że mieli logo strajku kobiet
  5. Premier przed chwilą ogłosił nowe restrykcje. Zamknięte galerie handlowe, kina i obiekty kultury
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Justyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk Kobiet

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News