wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

East News

Kierowca potrącił nastolatkę i uciekł. Proboszcz trafił do aresztu na trzy miesiące

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Mazowsze: policja zatrzymała proboszcza parafii z powiatu ostrołęckiego. Chodzi o wypadek w którym ciężko ranna została 16-latka. Sprawca potrącenia nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanej.

Wypadek w Dudach Puszczańskich

O sprawie poinformował lokalny portal e-ostroleka.pl.

Do wypadku doszło 28 lutego 2021 w Dudach Puszczańskich. Kierowca samochodu osobowego potrącił 16-latkę, a następnie odjechał. Młoda kobieta przeżyła, ale jej stan do tej pory jest poważny.

Policja i prokuratura przez kilka dni ustalały okoliczności wypadku i przesłuchiwały świadków. Zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością, a w akcję poszukiwania sprawcy włączyła się nawet szkoła podstawowa do której uczęszczała kiedyś nastolatka.

Poszukiwane białe auto

"W niedzielę 28 lutego 2021 r. około godz. 19.00 absolwentka naszej szkoły uległa wypadkowi na drodze w Dudach Puszczańskich. Została potrącona najprawdopodobniej przez biały samochód. Sprawca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy. Bardzo prosimy o kontakt ze szkołą jeżeli ktoś był świadkiem zdarzenia lub coś istotnego wie na temat sprawcy" - taki wpis pojawił się 3 marca na facebookowym profilu szkoły.

Dzień później przekazano, że pojawiły się nowe informacje. "W związku z wczorajszą informacją dotyczącą wypadku naszej absolwentki w Dudach Puszczańskich, pojawiły się nowe informacje o prawdopodobnym sprawcy wypadku. Mógł to być biały samochód marki Honda CRV o numerach ... występujących w rejestracji pojazdu" - czytamy.

Proboszcz zatrzymany

Być może te ustalenia bardzo pomogły w sprawie, bo kilka dni później - 11 marca, policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z wypadkiem.

"Dziś (piątek, 12.03) w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone z nim czynności procesowe. Złożył obszerne wyjaśnienia, częściowo przyznał się do stawianych zarzutów. Do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy" - poinformowała portal e-ostroleka.pl, Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak dodała, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy, to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego. A drugi, to nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury - podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

Oświadczenie

Portal e-ostroleka.pl podaje, że wspomniany wyżej mężczyzna, to ksiądz, który posługiwał w gminie Myszyniec, a następnie był proboszczem w Krysiakach.

Mirosław T. za pośrednictwem pełnomocnika przesłał do redakcji oświadczenie, w którym wyraził ubolewanie w związku z wypadkiem.

"Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny. Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę – za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tegoż zdarzenia. Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań aby naprawić wyrządzone krzywdy" - napisał.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tłok i kolejka przed wejściem do Ikei. Tak wyglądała sytuacja w sobotę

  • 17-latek nie żyje, policja zatrzymała 12 osób. Tragiczny finał imprezy w wieżowcu

  • Minister Zdrowia powiedział jak będzie wyglądała Wielkanoc

źródło: e-ostroleka.pl, wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne:East News

Podobne artykuły

Wypadek w Sokołowie Podlaskim

Mazowsze

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Podlaskim. W aucie odnaleziono narkotyki

Czytaj więcej >
Bandyci z Żyrardowa

Mazowsze

Nagła akcja antyterrorystów z dwóch miast. Zatrzymali dwóch napastników związanych z zabójstwem 20-latka w Żyrardowie

Czytaj więcej >
W Budach Michałowskich doszło do pożaru stadniny koni.

Mazowsze

Pożar stadniny. Właściciel próbował ratować zwierzęta. Niestety, sam został mocno poparzony

Czytaj więcej >
W weekend na Mazowszu doszło do dwóch podobnych wypadków.

Mazowsze

17 i 29-latek zginęli tej samej nocy. Policja podała szczegóły, ogromna tragedia

Czytaj więcej >
Zaginęła 23-letnia Karolina Puławska.

Mazowsze

Widzieliście ją? Trwają poszukiwania Karoliny Puławskiej

Czytaj więcej >
tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 60

Mazowsze

Silnik wypadł z samochodu, kierowca zginął na miejscu. Tragiczny wypadek w środku nocy, strażacy pokazali zdjęcia

Czytaj więcej >