wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

East News

Kierowca potrącił nastolatkę i uciekł. Proboszcz trafił do aresztu na trzy miesiące

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Mazowsze: policja zatrzymała proboszcza parafii z powiatu ostrołęckiego. Chodzi o wypadek w którym ciężko ranna została 16-latka. Sprawca potrącenia nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanej.

Wypadek w Dudach Puszczańskich

O sprawie poinformował lokalny portal e-ostroleka.pl.

Do wypadku doszło 28 lutego 2021 w Dudach Puszczańskich. Kierowca samochodu osobowego potrącił 16-latkę, a następnie odjechał. Młoda kobieta przeżyła, ale jej stan do tej pory jest poważny.

Policja i prokuratura przez kilka dni ustalały okoliczności wypadku i przesłuchiwały świadków. Zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością, a w akcję poszukiwania sprawcy włączyła się nawet szkoła podstawowa do której uczęszczała kiedyś nastolatka.

Poszukiwane białe auto

"W niedzielę 28 lutego 2021 r. około godz. 19.00 absolwentka naszej szkoły uległa wypadkowi na drodze w Dudach Puszczańskich. Została potrącona najprawdopodobniej przez biały samochód. Sprawca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy. Bardzo prosimy o kontakt ze szkołą jeżeli ktoś był świadkiem zdarzenia lub coś istotnego wie na temat sprawcy" - taki wpis pojawił się 3 marca na facebookowym profilu szkoły.

Dzień później przekazano, że pojawiły się nowe informacje. "W związku z wczorajszą informacją dotyczącą wypadku naszej absolwentki w Dudach Puszczańskich, pojawiły się nowe informacje o prawdopodobnym sprawcy wypadku. Mógł to być biały samochód marki Honda CRV o numerach ... występujących w rejestracji pojazdu" - czytamy.

Proboszcz zatrzymany

Być może te ustalenia bardzo pomogły w sprawie, bo kilka dni później - 11 marca, policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z wypadkiem.

"Dziś (piątek, 12.03) w Prokuraturze Rejonowej w Ostrołęce zostały przeprowadzone z nim czynności procesowe. Złożył obszerne wyjaśnienia, częściowo przyznał się do stawianych zarzutów. Do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy" - poinformowała portal e-ostroleka.pl, Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jak dodała, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy, to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego. A drugi, to nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury - podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

Oświadczenie

Portal e-ostroleka.pl podaje, że wspomniany wyżej mężczyzna, to ksiądz, który posługiwał w gminie Myszyniec, a następnie był proboszczem w Krysiakach.

Mirosław T. za pośrednictwem pełnomocnika przesłał do redakcji oświadczenie, w którym wyraził ubolewanie w związku z wypadkiem.

"Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny. Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę – za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tegoż zdarzenia. Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań aby naprawić wyrządzone krzywdy" - napisał.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tłok i kolejka przed wejściem do Ikei. Tak wyglądała sytuacja w sobotę

  • 17-latek nie żyje, policja zatrzymała 12 osób. Tragiczny finał imprezy w wieżowcu

  • Minister Zdrowia powiedział jak będzie wyglądała Wielkanoc

źródło: e-ostroleka.pl, wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne:East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Mazowsze

Radom. Największy szpital wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Czytaj więcej >