wawainfo.pl
Materiał zewnętrzny

Canva

Kredyty i pożyczki w Warszawie - gdzie i jak pożyczyć pieniądze w stolicy

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Warszawa stwarza nieograniczone możliwości na wielu polach, również w kwestiach finansowych. W stolicy da się zarówno zarobić, jak i pożyczyć praktycznie dowolne pieniądze. W poniższym artykule skupiamy się na kwestii pozyskania dodatkowych

W banku

Najoczywistszym rozwiązaniem wydaje się skierowanie swoich kroków do jednego z banków. A ponieważ w Warszawie swoje placówki prowadzą wszystkie banki działające w Polsce, oferta jest nieograniczona i wyłącznie od Ciebie zależy, z której z nich skorzystasz. Nie da się ukryć, że pod względem finansowym pożyczenie pieniędzy w banku jest optymalnym wyjściem, znacznie bardziej opłacalnym niż zadłużenie się w firmach pożyczkowych. Aktualne oferty kredytów gotówkowych na dowolny cel można porównać pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

RRSO najtańszych kredytów gotówkowych jest jednocyfrowe i wynosi 7-9%. To stosunkowo niewiele, co pozwala na pożyczenie pieniędzy naprawdę niskim kosztem. Pewnym ograniczeniem mogą być jednak formalności związane z udzieleniem kredytu w banku, ponieważ aby go otrzymać, konieczne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Tymczasem wymaga ona uzyskiwania regularnych, udokumentowanych dochodów, w związku z czym osoby bezrobotne, pracujące na czarno i słabo zarabiające nie mają szans na kredyt.

O ile więc warunki finansowe produktów bankowych są korzystne, o tyle formalności dla wielu osób okazują się nie przejścia. Jednak nawet ich spełnienie może nie rozwiązać problemu z długim czasem oczekiwania na weryfikację wniosku i przelew środków. Konieczność udokumentowania dochodów i zebrania różnego rodzaju wniosków czy zaświadczeń może przedłużyć procedury do kilku dni roboczych, a to niekiedy zbyt długo. W sytuacji, gdy pieniądze potrzebne są jak najszybciej, lepszym rozwiązaniem okazują się pożyczki w firmach pozabankowych.

W firmie pożyczkowej (pozabankowej)

Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz pozyskać dodatkowe środki jak najszybciej, zaciągnij pożyczkę w firmie z sektora pozabankowego. Tego rodzaju przedsiębiorstwa działają w każdej dzielnicy stolicy, więc wybór jest bardzo szeroki. Maksymalnie ograniczone formalności sprawiają, że czas oczekiwania na weryfikację wniosku zajmuje zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Niewątpliwą zaletą pożyczek z sektora pozabankowego jest również możliwość ich zaciągnięcia w soboty, niedziele i święta, a także przez całą dobę, bo takie oferty też są dostępne na rynku. Wiele aktualnych pożyczek można znaleźć i porównać w serwisie https://finanse.rankomat.pl/

Podczas gdy ograniczone formalności i krótki czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku oraz przelew środków to najważniejsze zalety pożyczek z sektora pozabankowego, trzeba pamiętać o potencjalnych ryzykach związanych z tym produktem. Wynikają one przede wszystkim z wysokich kosztów, jakimi jest obłożony. W porównaniu z kredytami pożyczki pozabankowe bywają nawet kilkadziesiąt razy droższe – RRSO na poziomie np. 300-400% to wcale nie niezwykła oferta na tym rynku.

Co wybrać?

Podsumowując, wybór pomiędzy kredytem a pożyczką pozabankową zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeżeli bankowe wymagania nie są dla Ciebie przeszkodą i dysponujesz odpowiednią zdolnością kredytową, zaciągnięcie kredytu będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak zależy Ci na czasie lub nie spełniasz kryteriów wskazanych przez bank, nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z pożyczki z sektora pozabankowego.

Tekst zewnętrzny

Barbara DaszutaAutor

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Od kilkunastu dni nie wpuszczają do szkoły dwóch dziewczynek. Poszło o maseczki, rodzice mówią o terrorze

Czytaj więcej >

Mazowsze

Skrzeszew. Śmiertelny wypadek na DK62

Czytaj więcej >
policja.pl

Mazowsze

Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pomiechówek. Potrącenie pieszego

Czytaj więcej >

Mazowsze

Zderzenie dwóch aut pod Sochaczewem

Czytaj więcej >

Mazowsze

Legionowo. Samochód wbił się w dom. 80-latka myślała, że "wybuchł jej telewizor"

Czytaj więcej >