wawainfo.pl
koronawirus

um.warszawa.pl

Straż miejska nadaje komunikaty, policja może surowo ukarać. "Skończyło się pobłażanie"

10 Października 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Od soboty w całym kraju obowiązują dodatkowe obostrzenia. Wprowadzono m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych również na zewnątrz. Kary za brak maseczki będą wysokie. Przypomina o tym r

Koronawirus w Polsce

Koronawirus przybiera na sile. W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne niepokojące dane. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 5 300 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: mazowieckim (816), małopolskim (631), kujawsko-pomorskim (554), śląskim (412) i łódzkim (411). Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami kolejnych 49 pacjentów.

Cała Polska na żółto

Decyzją rządu od soboty strefa żółta rozszerzona zostaje na terytorium całego kraju. Z kolei 38 powiatów zaliczonych jest do strefy czerwonej, w której panują najostrzejsze obostrzenia. W związku z podjętymi działaniami od 10 października w całej Polsce obowiązuje zasłanianie ust i nosa również na zewnątrz.

"Zero tolerancji"

Od soboty w ramach akcji "Zero tolerancji" służby porządkowe kładą szczególny nacisk na przestrzeganie przez mieszkańców Warszawy obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Po stołecznych ulicach jeżdżą patrole straży miejskiej, która przypomina o panujących zasadach. "Przypominamy, aby ze względów bezpieczeństwa zasłaniać nos i usta. Noś maseczkę - chroń siebie i innych" - słychać z głośników.

Co grozi za brak maseczki?

Przypominamy, że za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych grozi sroga kara. Zgodnie z zapowiedzią policji mandat wynosi 500 złotych. To jednak nie koniec. W przypadku nieprzyjęcia mandatu, winowajcy grozi nie tylko postępowanie sądowe, ale także kara z sanepidu, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >