Straż miejska nadaje komunikaty, policja może surowo ukarać. "Skończyło się pobłażanie"

Autor Alicja Guz - 10 Października 2020
koronawirusŹródło: um.warszawa.pl

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Od soboty w całym kraju obowiązują dodatkowe obostrzenia. Wprowadzono m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych również na zewnątrz. Kary za brak maseczki będą wysokie. Przypomina o tym również stołeczna straż miejska.

Koronawirus w Polsce

Koronawirus przybiera na sile. W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne niepokojące dane. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 5 300 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Najwięcej zachorowań odnotowano w województwach: mazowieckim (816), małopolskim (631), kujawsko-pomorskim (554), śląskim (412) i łódzkim (411). Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami kolejnych 49 pacjentów.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
2. Od dziś maseczka obowiązkowa. Jednak nie wszędzie musisz ją nosić, wyjaśniamy nieścisłości

3. Miss Warszawy 2020 wybrana. 21-latka jest obłędnie piękna, aż ciężko oderwać wzrok

Cała Polska na żółto

Decyzją rządu od soboty strefa żółta rozszerzona zostaje na terytorium całego kraju. Z kolei 38 powiatów zaliczonych jest do strefy czerwonej, w której panują najostrzejsze obostrzenia. W związku z podjętymi działaniami od 10 października w całej Polsce obowiązuje zasłanianie ust i nosa również na zewnątrz.

Wracają godziny dla seniorów. Pilna decyzja, znów nie zrobimy zakupówWracają godziny dla seniorów. Pilna decyzja, znów nie zrobimy zakupówCzytaj dalej

"Zero tolerancji"

Od soboty w ramach akcji "Zero tolerancji" służby porządkowe kładą szczególny nacisk na przestrzeganie przez mieszkańców Warszawy obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Po stołecznych ulicach jeżdżą patrole straży miejskiej, która przypomina o panujących zasadach. "Przypominamy, aby ze względów bezpieczeństwa zasłaniać nos i usta. Noś maseczkę - chroń siebie i innych" - słychać z głośników.

Co grozi za brak maseczki?

Przypominamy, że za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych grozi sroga kara. Zgodnie z zapowiedzią policji mandat wynosi 500 złotych. To jednak nie koniec. W przypadku nieprzyjęcia mandatu, winowajcy grozi nie tylko postępowanie sądowe, ale także kara z sanepidu, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Kierowcy złapią się za kieszeń. Wszystkich czeka nowa opłata, będzie dużo drożejKierowcy złapią się za kieszeń. Wszystkich czeka nowa opłata, będzie dużo drożejCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Polacy na potęgę wzywają pogotowie. Liczby nie pozostawiają złudzeń, karetki stoją w ogromnych kolejkach
  4. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Chodzi o zamknięcie szkół
  5. Partner Roberta Biedronia zakażony COVID-19. Co z wiceszefem Lewicy?
  6. Hipokryzja posła Boska? Sprawdzamy jego słowa ws. maseczek
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News