wawainfo.pl
kontrola biletów

ZTM

Kontrolerzy chcieli wlepić mandat, a sami dostali karę? ZTM nie zna takiej sprawy

1 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Media donoszą o niespotykanej sytuacji w warszawskiej komunikacji miejskiej. Sprawa obiegła także portale społecznościowe. "Dziś. W drodze do pracy. Autobus miejski. Kontrola biletów. Kanarzy bez masek. Dyskretnie robię foto i odmawiam pokazan

Mandat za brak biletu

Za jazdę warszawskim transportem publicznym bez ważnego biletu można zapłacić ponad 260 zł kary. Bilety sprawdzają kontrolerzy, którzy wsiadają do komunikacji miejskiej bez zapowiedzi, że będą dokonywać kontroli w danym pojeździe, stając się postrachem wielu pasażerów na gapę. 

Kontrolerzy ukarani mandatem?

W sobotę (30.05) miała wydarzyć się sytuacja, która miała wywrócić ten porządek do góry nogami. W mediach społecznościowych pojawił się wpis: "Dziś. W drodze do pracy. Autobus miejski. Kontrola biletów. Kanarzy bez masek. Dyskretnie robię foto i odmawiam pokazania biletu. Wzywają patrol. Przyjeżdża policja. Okazuje bilet i foto. Kanarzy wyłapują po 200 zł na głowe. Piękny dzień".- czytamy we wpisie, który udostępniło kilkanaście osób.

ZTM dementuje

Warszawski ZTM pozostaje jednak sceptyczny wobec tych rewelacji. - Kontrolerzy w transporcie publicznym są zobowiązani nosić maseczki - mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM w Warszawie. Zaznacza również, że dotychczas do warszawskiego ZTM-u nie napłynęły informacje na temat opisanego zdarzenia. - Nie możemy w żaden sposób potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce w Warszawie. Nie mieliśmy w żadnym raporcie kontrolerskim takiej informacji. Również rozmowy z kontrolerami nie wykazały, że coś takiego się zdarzyło - podsumowuje Kunert.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >