wawainfo.pl
kontrola biletów

ZTM

Kontrolerzy chcieli wlepić mandat, a sami dostali karę? ZTM nie zna takiej sprawy

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Media donoszą o niespotykanej sytuacji w warszawskiej komunikacji miejskiej. Sprawa obiegła także portale społecznościowe. "Dziś. W drodze do pracy. Autobus miejski. Kontrola biletów. Kanarzy bez masek. Dyskretnie robię foto i odmawiam pokazan

Mandat za brak biletu

Za jazdę warszawskim transportem publicznym bez ważnego biletu można zapłacić ponad 260 zł kary. Bilety sprawdzają kontrolerzy, którzy wsiadają do komunikacji miejskiej bez zapowiedzi, że będą dokonywać kontroli w danym pojeździe, stając się postrachem wielu pasażerów na gapę. 

Kontrolerzy ukarani mandatem?

W sobotę (30.05) miała wydarzyć się sytuacja, która miała wywrócić ten porządek do góry nogami. W mediach społecznościowych pojawił się wpis: "Dziś. W drodze do pracy. Autobus miejski. Kontrola biletów. Kanarzy bez masek. Dyskretnie robię foto i odmawiam pokazania biletu. Wzywają patrol. Przyjeżdża policja. Okazuje bilet i foto. Kanarzy wyłapują po 200 zł na głowe. Piękny dzień".- czytamy we wpisie, który udostępniło kilkanaście osób.

ZTM dementuje

Warszawski ZTM pozostaje jednak sceptyczny wobec tych rewelacji. - Kontrolerzy w transporcie publicznym są zobowiązani nosić maseczki - mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM w Warszawie. Zaznacza również, że dotychczas do warszawskiego ZTM-u nie napłynęły informacje na temat opisanego zdarzenia. - Nie możemy w żaden sposób potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce w Warszawie. Nie mieliśmy w żadnym raporcie kontrolerskim takiej informacji. Również rozmowy z kontrolerami nie wykazały, że coś takiego się zdarzyło - podsumowuje Kunert.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

brak biletumandatZTM

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >