wawainfo.pl > Wiadomości > Kontrolerzy chcieli wlepić mandat, a sami dostali karę? ZTM nie zna takiej sprawy
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:24

Kontrolerzy chcieli wlepić mandat, a sami dostali karę? ZTM nie zna takiej sprawy

kontrola biletów
ZTM

Mandat za brak biletu

Za jazdę warszawskim transportem publicznym bez ważnego biletu można zapłacić ponad 260 zł kary. Bilety sprawdzają kontrolerzy, którzy wsiadają do komunikacji miejskiej bez zapowiedzi, że będą dokonywać kontroli w danym pojeździe, stając się postrachem wielu pasażerów na gapę. 

Kontrolerzy ukarani mandatem?

W sobotę (30.05) miała wydarzyć się sytuacja, która miała wywrócić ten porządek do góry nogami. W mediach społecznościowych pojawił się wpis: "Dziś. W drodze do pracy. Autobus miejski. Kontrola biletów. Kanarzy bez masek. Dyskretnie robię foto i odmawiam pokazania biletu. Wzywają patrol. Przyjeżdża policja. Okazuje bilet i foto. Kanarzy wyłapują po 200 zł na głowe. Piękny dzień".- czytamy we wpisie, który udostępniło kilkanaście osób.

https://twitter.com/brzozix78/status/1265596449213030400

ZTM dementuje

Warszawski ZTM pozostaje jednak sceptyczny wobec tych rewelacji. - Kontrolerzy w transporcie publicznym są zobowiązani nosić maseczki - mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM w Warszawie. Zaznacza również, że dotychczas do warszawskiego ZTM-u nie napłynęły informacje na temat opisanego zdarzenia. - Nie możemy w żaden sposób potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce w Warszawie. Nie mieliśmy w żadnym raporcie kontrolerskim takiej informacji. Również rozmowy z kontrolerami nie wykazały, że coś takiego się zdarzyło - podsumowuje Kunert.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.