Ludzie godzinami stali w deszczu. Ogromne kolejki do przedszkoli

Autor Alicja Guz - 1 Września 2020
kolejki do przedszkoliŹródło: Fot. Czytelniczki

Powrót do szkoły w reżimie sanitarnym to nie lada wyzwania zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Od rana docierają do nas oburzone głosy osób, które ze swoimi pociechami stały po kilkadziesiąt minut przed budynkami przedszkoli, czekając na swoją kolej, by wejść do środka.

Kolejki do przedszkoli

Kolejki do przedszkoli przywitały 1 września rodziców i ich pociechy. Media obiegły zdjęcia przedstawiające długie kolejki przed placówkami. Rodzice z dziećmi stali w deszczu nawet kilkadziesiąt minut. Wszystko przez obowiązujące w reżimie sanitarnym nowe zasady funkcjonowania placówek.

Burza na Facebooku

Niezadowoleni z zaistniałej sytuacji rodzice swoje opinie wyrażali w mediach społecznościowych. Na facebookowych grupach zawrzało. - Przecież to jest chore. Pierwszy dzień i połowa dzieci już będzie przeziębiona przez stanie w takiej pogodzie, a za trzy dni połowa z tego będzie z pozytywnym covidem, bo przecież katarek i kaszelek to już koronawirus i trumnę najlepiej dziecku szykować - czytamy na jednej z grup sąsiedzkich. - Teraz to będzie standard codziennie rano. Niestety, ale takie są obecnie procedury i nie da się ich przeskoczyć - skomentował ktoś inny.

Jednorazowy incydent?

Sytuację próbowano też rozsądnie wytłumaczyć. - Ale to nie jest tak, że wpuszczają pojedynczo, bo Covid bla bla. Byłam z moją córką, na wejściu trzeba podpisać oświadczenie (bez niego nie można wejść) plus rutynowe już sprawne mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk stąd ten korek na wejściu. A w szatni jest więcej niż jeden rodzic z dzieckiem, więc to dzisiejsze apogeum. Jutro będzie sprawniej, bo tylko temperatura i dezynfekcja - napisała jedna z mam. Jaka okaże się "nowa rzeczywistość" w szkołach i przedszkolach pokażą zatem najbliższe tygodnie. Jeśli macie zdjęcia z dzisiejszego rozpoczęcia roku szkolnego, zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach na naszym Facebooku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News