wawainfo.pl > Wiadomości > Kobiety modliły się na środku pociągu. "Przed koronawirusem mają ubezpieczenie od Pani Bozi"
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Kobiety modliły się na środku pociągu. "Przed koronawirusem mają ubezpieczenie od Pani Bozi"

Kobiety modliły się w pociągu
Bartosz Treder - Radny Dzielnicy

"Ubezpieczenie od Pani Bozi"

Radny gdańskiej dzielnicy Suchanino wracał do Gdańska ze stolicy w poniedziałek. Jego podróż była na tyle nietypowa, że postanowił pochwalić się nią na Facebooku. "Moje wczorajsze widoki podczas podróży pendolino z Warszawy do Gdańska. Panie modliły się na klęczkach na środku pociągu i zapewniały wszystkich, że nie potrzebują maseczek ochronnych bo przed koronawirusem mają „ubezpieczenie od Pani Bozi” ????" - napisał Bartosz Treder na swoim oficjalnym profilu, a pod postem umieścił zdjęcie, które publikujemy na górze. 

Dyskusja o polityce

Jak relacjonował w rozmowie z wawainfo.pl radny, pociągiem jechało pięć kobiet. - Nie modliły się całą drogę. Były chyba takie dwa lub trzy momenty po parę minut. Natomiast, głośno rozmawiały o tym kiedy była ostatnia droga krzyżowa, bo nie mogły dojść do porozumienia, czy w piątek, czy w sobotę - tłumaczył, i dodał, że pierwotnie zaregował jeden z pasażerów, który nawiązał do epidemii koronariusa i powiedział, że go w Polsce nie będzie. Dyskusja bardzo szybko przeszła na temat polityki.

"Śmiały się z mojej maski"

- Potem jedna pani podeszła do mnie i próbowała dać mi "święty" obrazek. Powiedziałem, że nie życzę sobie obnoszenia się w pociagu ze swoją wiarą, że ona jest sprawą osobistą. Panie zareagowaly śmiechem i powiedziały, że jestem uroczy. Gdy potem śmiały się z mojej maski ochronnej - lecialem z Budapesztu przez Warszawę do Gdańska, więc przez wczesniejszą obecność na lotniskach miałem ją na sobie - powiedziałem, że przezorny zawsze ubezpieczony. A one na to stwierdziły, że mają ubezpieczenie od Bozi. Reszta pasażerów nie reagowała i nie wdawała się z nimi w dyskusję - podsumował Bartosz Treder. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: