wawainfo.pl
Kobiety modliły się w pociągu

Bartosz Treder - Radny Dzielnicy

Kobiety modliły się na środku pociągu. "Przed koronawirusem mają ubezpieczenie od Pani Bozi"

4 Marca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Gdański radny opublikował zdjęcia kobiet, które modliły się w pociągu z Warszawy do Trójmiasta. Zdjęcie bardzo szybko obiegło internet, a w sieci pojawiła się lawina komentarzy. | wawainfo.pl - najciekawsze informacje z Warszawy.

"Ubezpieczenie od Pani Bozi"

Radny gdańskiej dzielnicy Suchanino wracał do Gdańska ze stolicy w poniedziałek. Jego podróż była na tyle nietypowa, że postanowił pochwalić się nią na Facebooku. "Moje wczorajsze widoki podczas podróży pendolino z Warszawy do Gdańska. Panie modliły się na klęczkach na środku pociągu i zapewniały wszystkich, że nie potrzebują maseczek ochronnych bo przed koronawirusem mają „ubezpieczenie od Pani Bozi” ????" - napisał Bartosz Treder na swoim oficjalnym profilu, a pod postem umieścił zdjęcie, które publikujemy na górze. 

Dyskusja o polityce

Jak relacjonował w rozmowie z wawainfo.pl radny, pociągiem jechało pięć kobiet. - Nie modliły się całą drogę. Były chyba takie dwa lub trzy momenty po parę minut. Natomiast, głośno rozmawiały o tym kiedy była ostatnia droga krzyżowa, bo nie mogły dojść do porozumienia, czy w piątek, czy w sobotę - tłumaczył, i dodał, że pierwotnie zaregował jeden z pasażerów, który nawiązał do epidemii koronariusa i powiedział, że go w Polsce nie będzie. Dyskusja bardzo szybko przeszła na temat polityki.

"Śmiały się z mojej maski"

- Potem jedna pani podeszła do mnie i próbowała dać mi "święty" obrazek. Powiedziałem, że nie życzę sobie obnoszenia się w pociagu ze swoją wiarą, że ona jest sprawą osobistą. Panie zareagowaly śmiechem i powiedziały, że jestem uroczy. Gdy potem śmiały się z mojej maski ochronnej - lecialem z Budapesztu przez Warszawę do Gdańska, więc przez wczesniejszą obecność na lotniskach miałem ją na sobie - powiedziałem, że przezorny zawsze ubezpieczony. A one na to stwierdziły, że mają ubezpieczenie od Bozi. Reszta pasażerów nie reagowała i nie wdawała się z nimi w dyskusję - podsumował Bartosz Treder. 

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >