Kierowcy mogą zapłacić nawet pięć razy więcej. Chodzi o wysokość kary za nieopłacone parkowanie w strefie

Autor - 29 Lipca 2020
kierowcyŹródło: um.warszawa.pl

Kierowcy, którzy dotychczas nie przejmowali się mandatami za unikanie płacenia za parkowanie w płatnych strefach, niedługo zaskoczą się na widok mandatu, który wzrośnie nawet do 250 złotych. Miasto na tych zmianach może zyskać nawet pięć milionów złotych rocznie. W czwartek na sesji rady miasta po 17 latach warszawscy radni zajmą się zmianą wysokości ceny mandatu.

Kierowcy zapłacą wyższy mandat?

Kierowców czekają wyższe mandaty? To nie pierwszy raz, kiedy temat zwiększenia kwoty mandatu pojawi się na sesji rady miasta. W maju tego roku propozycję w tej sprawie składał radny Marek Szolc. W tamtym czasie pomysł radnego poparła tylko jedna osoba, pozostali wstrzymali się od głosu lub byli przeciwni. Teraz nad wysokością kary ponownie pochylą się warszawscy radni, a nowe przepisy mogą wejść w życie już 3 sierpnia.

Dzisiaj grzeje:
1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Zmiany w opłatach mogą zaskoczyć kierowców

Projekt uchwały został podpisany przez wiceprezydenta stolicy Roberta Soszyńskiego. W uzasadnieniu wyjaśnił, że wysokość kwoty mandatu, która obecnie wynosi 50 złotych, nie uległa zmianie od 17 lat. Soszyński podkreślił, że kiedy kwota mandatu była ustalana kilkanaście lat temu "zdecydowanie inna wartość". Porównał również wysokość mandatu za unikanie opłat w płatnej strefie parkowania, do mandatów za jazdę na gapę w komunikacji miejskiej, która wynosi obecnie 266 i 182,20 złotych.

Służby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywySłużby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywyCzytaj dalej

Ile kierowcy zapłacą za niedokonanie opłaty za postój?

Wiceprezydent zaznaczył również, że maksymalna wysokość mandatu za niedokonanie opłaty za postój w SPPN może wynosić 260 złotych. Jeśli w czwartek radni przegłosują uchwałę, warszawscy kierowcy zapłacą mandat w wysokości 250 lub 170 złotych.

Miasto zarobi około pięć milionów złotych

Według ustaleń ratusza kwota, jaką zyska miasto z mandatów, pozostanie na podobnym poziomie, czyli będzie to około 10 milionów złotych rocznie. Jednak wysokie kary mogą wpłynąć na zmniejszenie się liczby kierowców unikających opłat za parkowanie. Warszawscy urzędnicy wskazują, że może ona spaść nawet o 75 procent. Dzięki temu miasto zyska część miejsc parkingowych, a co za tym idzie około 4,7 milionów złotych zysku w ciągu roku.

Mężczyzna odprowadzał ścieki do Wisły. Sprawa trafiła do sąduMężczyzna odprowadzał ścieki do Wisły. Sprawa trafiła do sąduCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniu
  3. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  5. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  6. Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna
  7. 2-latek umarł po zjedzeniu popularnego owocu. Zalana łzami matka ostrzega wszystkich rodziców
Będzie podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął projekt, pensje pójdą w góręBędzie podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął projekt, pensje pójdą w góręCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News