Zabrała kluczyki i nie pozwoliła jechać dalej. Szybka reakcja kobiety zapobiegła tragedii

Autor Karolina Kraushar - 31 Sierpnia 2020
Kierowca autobusu poruszał się po ulicach Warszawy pod wpływem alkoholuŹródło: wtp.waw.p

Kierowca autobusu poruszał się po ulicach Warszawy pod wpływem alkoholu. Dzięki błyskawicznej i godnej pochwały reakcji pasażerki autobusu miejskiego udało się uniknąć tragedii. Zaniepokojona zachowaniem mężczyzny kobieta postanowiła zatrzymać pojazd i odebrać kluczyki pijanemu kierowcy. O całym zdarzeniu poinformowała funkcjonariuszy ze stołecznej policji.

Kierowca autobusu miała prawie 2 promile

Kierowca autobusu miejskiego linii 724 został zatrzymany w poniedziałek po godzinie 15.00 przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji, którzy postanowili przebadać mężczyznę na obecność alkoholu w organizmie, po tym, jak otrzymali zgłoszenie od pasażerki zaniepokojonej stanem kierowcy. - Dzięki błyskawicznej i godnej pochwały reakcji 37-letniej pasażerki autobusu udało się zatrzymać kierowcę - chwali obywatelską postawę kobiety nadkom. Jarosław Florczak.

Kierowca był pod wpływem alkoholu

Kierowca zaniepokoił swoim zachowaniem 37-latkę podróżującą autobusem. W pewnym momencie kobieta podeszła do mężczyzny i wyczuła od niego silną woń alkoholu. Nie czekając ani chwili dłużej, pasażerka postanowiła działać. Zabrała kluczki pijanemu kierowcy i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. O całej sytuacji niezwłocznie poinformowała policję, która pojawiła się przy ulicy Wąwozowej 8. Jak się okazało, kobieta nie myliła się co do stanu kierowcy.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz pobrali od niego krew do badania. - Alkomat wykazał, że kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu - przekazał nadkom. Jarosław Florczak. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Dzięki wzorowej postawie 37-latka udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę i nie dopuścić do tragedii.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News