wawainfo.pl
Kierowca autobusu poruszał się po ulicach Warszawy pod wpływem alkoholu

wtp.waw.p

Zabrała kluczyki i nie pozwoliła jechać dalej. Szybka reakcja kobiety zapobiegła tragedii

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Kierowca autobusu poruszał się po ulicach Warszawy pod wpływem alkoholu. Dzięki błyskawicznej i godnej pochwały reakcji pasażerki autobusu miejskiego udało się uniknąć tragedii. Zaniepokojona zachowaniem mężczyzny kobieta postanowiła zatrzymać pojazd i od

Kierowca autobusu miała prawie 2 promile 

Kierowca autobusu miejskiego linii 724 został zatrzymany w poniedziałek po godzinie 15.00 przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji, którzy postanowili przebadać mężczyznę na obecność alkoholu w organizmie, po tym, jak otrzymali zgłoszenie od pasażerki zaniepokojonej stanem kierowcy. - Dzięki błyskawicznej i godnej pochwały reakcji 37-letniej pasażerki autobusu udało się zatrzymać kierowcę - chwali obywatelską postawę kobiety nadkom. Jarosław Florczak.

Kierowca był pod wpływem alkoholu

Kierowca zaniepokoił swoim zachowaniem 37-latkę podróżującą autobusem. W pewnym momencie kobieta podeszła do mężczyzny i wyczuła od niego silną woń alkoholu. Nie czekając ani chwili dłużej, pasażerka postanowiła działać. Zabrała kluczki pijanemu kierowcy i uniemożliwiła mu dalszą jazdę. O całej sytuacji niezwłocznie poinformowała policję, która pojawiła się przy ulicy Wąwozowej 8. Jak się okazało, kobieta nie myliła się co do stanu kierowcy. 

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz pobrali od niego krew do badania. - Alkomat wykazał, że kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu - przekazał nadkom. Jarosław Florczak. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Dzięki wzorowej postawie 37-latka udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę i nie dopuścić do tragedii.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Dwa ciała w samochodzie przed centrum handlowym

Wiadomości

Dwa ciała znalezione w samochodzie przed centrum handlowym

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa podpisała umowę na III linie metra

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda? Na spotkanie z księdzem trzeba będzie się umówić

Czytaj więcej >
/fot. wawainfo.pl

Wiadomości

"Zosia" zabiła dwie osoby. Tragiczne szczegóły śmierci nastolatków w Warszawie

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Rafał Trzaskowski weźmie udział w wysłuchaniu ws. stanu demokracji w Polsce

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >