wawainfo.pl
kary

um.warszawa.pl

Wyższe kary za niesprzątanie po psie. Co o tym myślicie?

30 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Kary za niesprzątanie po swoim pupilu obowiązują w polskim systemie prawnym od 1996 roku. Kwestia ta uregulowana została ustawą z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jednak nie wszyscy ten obowiązek biorą sobie do serca. Wc

Kary za niesprzątanie po psie 

Kary obowiązują, a właściciele psów najczęściej zdają sobie z nich sprawę, ale liczą, że się im upiecze. Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba wyprowadzająca zwierzę domowe na spacer jest zobowiązana do ochrony terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przed zanieczyszczeniami, na przykład psimi odchodami. Nieprzestrzeganie przepisu grozi otrzymaniem mandatu w wysokości do 500 złotych. Jedynie osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie psów będących w służbie policji są zwolnione z tego obowiązku.

Odpowiedzialność właściciela za swojego pupila i otoczenie 

Każdy z nas przynajmniej raz spotkał się z niemiłą niespodzianką pozostawioną na parkowej ścieżce czy osiedlowym chodniku. W Warszawie z obowiązku sprzątania po psie są zwolnieni jedynie niewidomi, niepełnosprawni i policjanci z psami na służbie. Wszyscy inni "psiarze" muszą sprzątać po swoich czworonogach. Na chwilę obecną za udowodnione nieposprzątanie po pupilu możemy otrzymać mandat w wysokości do 500 zł. Ze względu na ignorowanie tego obowiązku przez część właścicieli, co jakiś czas podnoszą się głosy, że kwota mandatu powinna zostać podwyższona. Co o tym myślicie? Zachęcamy do podzielenia się opinia na naszym Facebooku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

[EMBED-632]

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >