Wyższe kary za niesprzątanie po psie. Co o tym myślicie?

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Sierpnia 2020
karyŹródło: um.warszawa.pl

Kary za niesprzątanie po swoim pupilu obowiązują w polskim systemie prawnym od 1996 roku. Kwestia ta uregulowana została ustawą z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jednak nie wszyscy ten obowiązek biorą sobie do serca. Wciąż pojawiają się więc głosy, że kary powinny być wyższe, by zmusić nieodpowiedzialnych właścicieli do sprzątania po swoich czworonogach.

Kary za niesprzątanie po psie

Kary obowiązują, a właściciele psów najczęściej zdają sobie z nich sprawę, ale liczą, że się im upiecze. Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda osoba wyprowadzająca zwierzę domowe na spacer jest zobowiązana do ochrony terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przed zanieczyszczeniami, na przykład psimi odchodami. Nieprzestrzeganie przepisu grozi otrzymaniem mandatu w wysokości do 500 złotych. Jedynie osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie psów będących w służbie policji są zwolnione z tego obowiązku.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

Odpowiedzialność właściciela za swojego pupila i otoczenie

Każdy z nas przynajmniej raz spotkał się z niemiłą niespodzianką pozostawioną na parkowej ścieżce czy osiedlowym chodniku. W Warszawie z obowiązku sprzątania po psie są zwolnieni jedynie niewidomi, niepełnosprawni i policjanci z psami na służbie. Wszyscy inni "psiarze" muszą sprzątać po swoich czworonogach. Na chwilę obecną za udowodnione nieposprzątanie po pupilu możemy otrzymać mandat w wysokości do 500 zł. Ze względu na ignorowanie tego obowiązku przez część właścicieli, co jakiś czas podnoszą się głosy, że kwota mandatu powinna zostać podwyższona. Co o tym myślicie? Zachęcamy do podzielenia się opinia na naszym Facebooku.

Mężczyzna z Warszawy złowił ogromną rybę. WooowMężczyzna z Warszawy złowił ogromną rybę. WooowCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Część polskiego wojska z podwyższonym alertem gotowości. Robi się niebezpiecznie, niepokojące informacje
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję
  4. Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionki
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzamiŁowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News