wawainfo.pl > Mazowsze > Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:22

Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje

korek po karambolu
facebook/patrol policji kolbiel i okolice

Karambol na DK50

Jak informuje GDDKiA, do wypadku doszło pomiędzy Kołbielą a Mińskiem Mazowieckim w miejscowości Zamienie. - Zderzyły się 3 samochody osobowe, 2 samochody dostawcze, 1 samochód ciężarowy - czytamy w komunikacie.

- Kierowca ciężarówki który jechał do Kołbieli drogą numer 50 z nieustalonych przyczyn nie wyhamował i wjechał w pojazdy, które oczekiwały na skrzyżowaniu na czerwonym świetle - mówi starszy aspirant Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Kierowca ciężarówki nie żyje

I dodaje, że następnie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z kolejnymi pojazdami. - Ostatecznie zjechał do rowu. W wyniku obrażeń kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Są też osoby ranne - potwierdził Zagórski.

Część rannych została opatrzona na miejscu, pozostali trafią do szpitali.

Utrudnienia

Droga jest kompletnie zablokowana. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przewidują, że utrudnienia potrwają bardzo długo. Policja wyznaczyła objazd trasą: Stojadła- DK92 - węzeł Konik - autostradę A2 - węzeł Lubelska - droga S17 - Kołbiel.

- Wypadek miał miejsce na 211 kilometrze drogi. Do akcji ratunkowej wysłaliśmy 10 zastępów straży pożarnej. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin - podsumował st. kpt. Kamil Płochocki ze straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Wypadek w miejscowości Zamienie

To kolejny wypadek w tej miejscowości o którym piszemy na naszym portalu. Na Wawa Info informowaliśmy o zderzeniu busa z samochodem osobowym. Wówczas rannych zostało pięć osób.

Tagi: