wawainfo.pl
Kamil z rodziną

zrzutka.pl

Kamil miał wypadek, walczy z glejakiem. Potrzebuje pilnej pomocy

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Kamil walczy z glejakiem. Żeby wygrać, potrzebuje 150 tysięcy złotych na kosztowną operację za granicą. Mieszkańcy Łosic organizują zbiórki pieniędzy na operację dla 31-latka. Każdy może pomóc. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze info

Wypadek, który uratował życie

Pod koniec 2019 roku 31-letni Kamil z Łosic stracił przytomność za kierownicą samochodu i spowodował wypadek. Rezonans magnetyczny w szpitalu wskazał winowajcę zasłabnięcia. To duży, 8 cm guz w lewej półkuli. Jak czytamy w opisie internetowej zrzutki pieniędzy: "W Centrum Onkologii na Ursynowie potwierdzają diagnozę - guz to glejak, nowotwór mózgu. [] Po wielu rozmowach zostaje podjęta decyzja o pierwszym etapie operacji, która odbywa się w marcu 2020".

Polscy lekarze nie podejmują się dalszej walki

Niestety, rezonans wykonany półtora miesiąca po operacji pokazał, że guza nadal zostało dużo, ok. 5 cm. Polscy neurochirurdzy nie podejmują się jednak dalszych operacji. Tłumaczą, że ingerencja jest zbyt ryzykowna, że guz umiejscowiony jest w trudno dostępnych miejscach. Jednogłośnie oświadczają, że jest nieoperacyjny.

Walka trwa

Ta diagnoza nie zakończyła jednak walki o życie młodego mężczyzny. Ratunek dla 31-latka z Łosic jest za granicą - w Szpitalu Uniwersyteckim w Brukseli. Niestety, jej koszt przewyższa możliwości finansowe rodziny mężczyzny. Aby, Kamil mógł dalej żyć, i patrzeć, jak jego półtoraroczny syn dorasta, potrzeba 150 tys. złotych.

Mieszkańcy Łosic ruszyli z pomocą

Z pomocą Kamilowi ruszyła nie tylko rodzina i znajomi, ale wszyscy mieszkańcy Łosic i okolicznych miejscowości. Na zrzutka.pl zorganizowana została zbiórka pieniędzy na ratującą życie operację. Wpłaty może dokonać każdy, a link do zbiórki znajduje się na zrzutka.pl. Dodatkowo mieszkańcy Łosic zorganizowali licytacje charytatywne na Facebooku oraz zbiórkę plastikowych nakrętek. Czasu jest niewiele, a każda wpłacona na zbiórkę złotówka daje 31-letniemu Kamilowi siłę do dalszej walki i przybliża go do koniecznej operacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >