wawainfo.pl

policja.pl

Zakończył się proces "Hannibala z Żoliborza". Jeden z najgroźniejszych przestępców ostatnich czasów skazany

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Morderstwo na Woli

Uzasadnienie wyroku podano za zamkniętymi drzwiami. Kajetan P. nie stawił się na jego odczytaniu, ponieważ nie chciał wziąć udziału w finale swojego procesu.

Kajetan P. został uznany za winnego zabójstwa lektorki Katarzyny J. w lutym 2016 roku. Kobieta zginęła we własnym mieszkaniu, w którym P. umówił się z nią na korepetycje. Mężczyzna kilkukrotnie dźgnął 30-latkę w szyję, następnie rozczłonkował jej ciało i przewiózł taksówką do wynajmowanego mieszkania przy ulicy Potockiej na Żoliborzu. Żeby policja nie odkryła śladów zabójstwa, podpalił mieszkanie w którym znajdowały się zwłoki.

Śledztwo

Śledczy jednak bardzo szybko dotarli do P. Od 6 lutego 2016 roku był poszukiwany listem gończym. 11 dni później wpadł na Malcie i został przetransportowany do Polski. W trakcie przesłuchania nie wyraził skruchy. Twierdził, że zabił człowieka w "ramach pracy nad swoimi słabościami". P. przyznał w prokuraturze, że targały nim sprzeczne emocje, chciał się samodoskonalić, stosował głodówki i intensywne ćwiczenia fizyczne. Na pewnym etapie zerwał kontakty z rodziną i - jak sam mówił - stwierdził, że musi zabić jakąś osobę.

Korepetytorka była przypadkową ofiarą. Mężczyzna trafił do niej, bo jej telefon znalazł na stronie internetowej z ogłoszeniami. Wcześniej P. dzwonił do kilku innych osób, ale wybrał Katarzynę, bo w sieci nie było jej zdjęcia.

"Hannibal z Żoliborza"

Proces "Hannibala z Żoliborza" (tak Kajetana P. określały media) ruszył w maju 2018 roku. Śledztwo prokuratury zakończyło się rok wcześniej. Na wniosek rodziny pokrzywdzonej wszystkie rozprawy odbyły się w trybie niejawnym.

Rozprawy odbywały się w sali dla najgroźniejszych przestępców w sądzie na Bemowie. Budynek sądu na Kocjana jest ogrodzony, a sala w której zeznawał P. znajduje się w osobnym budynku. 29-latek traktowany był jako szczególnie niebezpieczny. Policja przywoziła go do sądu przy zachowania najwyższych środków ostrożności. Do momentu ogłoszenia wyroku przebywał w areszcie śledczym w Poznaniu na oddziale psychiatrycznym o wzmożonym zabezpieczeniu.

Kajetan P. podczas badań 23 maja 2016 roku zaatakował psycholog. Na oczach personelu medycznego chwycił ją za szyję i zaczął dusić.

U 29-letniego bibliotekarza nie stwierdzono choroby psychicznej. Sąd uznał go winnego i skazał go na dożywocie pomimo tego, że w chwili popełniania obu czynów miał ograniczoną poczytalność. Kajetan P. odbędzie karę w systemie terapeutycznym. Musi także zapłacić po 75 tysięcy złotych matce i ojcu zamordowanej przez niego kobiety.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Porażające odkrycie pod Warszawą.Przed szkołą leżało ciało kobiety

  • Nagła akcja strażaków i policjantów w parku. Służby przeczesują staw, szukają zaginionego pieska

  • Młoda kobieta w małym samochodzie nie miała szans. Tragiczny wypadek, 27-latka zginęła na miejscu

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >