wawainfo.pl
s

Jak skutecznie i wygodnie rejestrować czas pracy pracowników?

19 Maja 2022

Autor tekstu:

Redakcja

Udostępnij:

Wiele firm oraz przedsiębiorstw zaczyna inwestować w nowoczesne rozwiązania pozwalające na rejestrowanie czasu pracy osób, tak aby skutecznie nadzorować takie czynności. Najlepszym sposobem jest używanie narzędzi online dostępnych z każdego miejsca. Poza tym, korzystanie z takich systemów pozwala efektywniej pracować oraz nadzorować określone czynności w firmach. Warto więc zapoznać się z programami umożliwiającymi rejestrowanie czasu pracy użytkowników.

Co to jest oprogramowanie do rejestrowania godzin pracy?

Oprogramowania do rejestrowania czasu pracy można podzielić na te, które działają online oraz te pracujące lokalnie w danej firmie na serwerze. Oczywiście każde z tych metod pozwala na lepsze zarządzanie czasem. Można wdrożyć systemy w każdej firmie czy też przedsiębiorstwie. Jednak ostatnio coraz częściej właściciele korzystają z aplikacji działających w chmurze. Są to narzędzia, które można stosować zdalnie w dowolnym miejscu o każdej porze. Program współpracuje z serwerem obliczeniowym, pozwala na zarządzanie dowolną liczbą użytkowników, gdyż działa w czasie rzeczywistym i równolegle przetwarza informacje cyfrowe. Wiele użytkowników jest w stanie edytować, aktualizować informacje, pracować na tych samych danych, strukturach. Wszelkie zmiany są od razu widoczne w programie.

Ciekawym narzędziem dającym możliwość zapisywania czasu zadań jest aplikacja inEwi dostępna na: https://inewi.pl/Funkcje/Rejestracja-Czasu-PracyGwarantuje bezproblemową i precyzyjną kontrolę czasu pracy pracowników w przedsiębiorstwie. 

Jakie są zalety używania systemów online do ewidencji czasy pracy?

Aby skutecznie oraz wygodnie rejestrować czas pracy pracownika, jak zostało już wspomniane powyżej potrzeba do tego celu użycia specjalnych aplikacji online. Oczywiście pracodawca nie jest zobowiązany do stosowania programów informatycznych, może oczywiście korzystać z ewidencji czasu pracy w tradycyjny sposób z użyciem długopisu i kartki. Jednak takie rozwiązanie może powodować pomyłki lub brak zarejestrowania przez danego pracownika godzin. Natomiast programy komputerowe w znacznym stopu eliminują takie błędy. Wysyłają informacje o konkretnym zdarzeniu na określoną skrzynkę mailową pracownika.

System ma wiele przydatnych funkcji, które między innymi umożliwiają monitorowanie spóźnień, nieobecności, nadgodzin, a także ulepszają prowadzenie miesięcznych rozliczeń płacowych. Program można również stosować do zapisywania godzin związanych z określonym projektem w firmie. Pozwala to na codzienne monitorowanie, sprawdzanie przepracowanego czasu, lepsze rozliczanie godzin podczas wystawiania faktur klientowi za określone zadanie.

Rejestrowanie czasu pracy

Nowoczesne systemy online dostępne w chmurze obliczeniowej do rejestrowania czasu pracy (RCP) umożliwiają efektywną, bezproblemową ewidencję przepracowanych godzin. Pozwalają na rejestrowanie czasu z użyciem nowoczesnych technologii takich jak kody QR. Pracownicy, używając oprogramowania online, mogą zgłaszać także rozpoczęcie oraz zakończenie dnia pracy czy też przerwy z poziomu strony internetowej. Program automatycznie generuje elektroniczne odpowiedniki kart ewidencji czasu pracy, które są zgodne z Kodeksem Pracy. Aplikacja tego rodzaju jest w pełni bezpieczna. Posiada automatyczne kopie danych oraz certyfikaty bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany.

RedakcjaAutor

Redakcja goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Zofia Gordon ps. "Iskra". Była sanitariuszką z Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej >