wawainfo.pl > Wiadomości > Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Komunikaty prasowe
Komunikaty prasowe 21.10.2022 14:03

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?

zaklad pogrzebowy Heron 184
materiał partnera

Organizacja pogrzebu zdaje się kwestią z pozoru prostą. Każda firma funeralna oferuje swoim klientom te podobne usługi, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest organizacja pogrzebu. W istocie pogrzeb służy nie tylko uhonorowaniu ludzkiego życia, ale również pomaga najbliższej rodzinie rozpocząć spokojne przeżywanie żałoby.

Nie jest tajemnicą ani tematem tabu to, że utrata bliskiej osoby jest najtrudniejszą sytuacją, z jaką musi zmierzyć się człowiek. Ból i żal potrafią być obezwładniający, mimo tego każdy chce pożegnać jak najgodniej drugiego człowieka. Każdy zakład pogrzebowy organizuje pogrzeb, ale ważne, aby wybrać firmę, która zrobi to w sposób właściwy. Tylko co oznacza „właściwy sposób” w praktyce?

Organizacja pogrzebu inna niż wszystkie

Każdy człowiek był wyjątkowy. Różnią nas poglądy, pasje, upodobania i styl. Wiele ceremonii pogrzebowych jest robionych na jedną modłę, co odbiera indywidualnego charakteru i sprawia, że to ostatnie pożegnanie pozostawia pustkę w sercach rodzin. Chociaż pogrzeb się odbył, to większość ceremonii oferowanych przez firmy pogrzebowe w Warszawie są świadczone wręcz mechanicznie. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest zorganizowanie pogrzebu o osobistym charakterze. Pierwszym krokiem do zrealizowania tego jest obsługa domu pogrzebowego.

To od ludzi zależy najwięcej. Wybierając firmę pogrzebową, dobrze jest zdecydować się na zakład, w którym pracownicy potrafią wysłuchać swoich klientów i realizować ich oczekiwania. Dzięki temu rodziny mogą mieć pewność, że ceremonia pogrzebowa zostanie zorganizowana zgodnie z ich prośbą.

Jak zorganizować pogrzeb?

Pracownik zakładu pogrzebowego w Stolicy udzieli najważniejszych informacji na temat organizacji i kwestii formalnych. Już po pierwszym telefonie do biura, każda osoba uzyska odpowiedzi na swoje pytania oraz niezbędne wsparcie. W biurze zakładu pogrzebowego Heron w Warszawie personel poświęca czas na wysłuchanie rodzin. Każdy człowiek to inna historia, a pożegnanie drugiej osoby to okazanie szacunku i pomocy krewnym w rozpoczęciu żałoby. I właśnie dlatego pogrzeb powinien być zorganizowany w sposób indywidualny. Co to oznacza?

>

Pogrzeb świecki lub wyznaniowy

Jednym z pierwszych pytań, jakie zadaje pracownik domu pogrzebowego, jest to, czy pogrzeb powinien być humanistyczny, czy zorganizowany zgodnie z tradycją i obrzędami danej religii. Jeśli Zmarły żył zgodnie z zasadami danej religii, jego pogrzeb powinien zostać dokładnie tak zorganizowany. Pracownicy domu pogrzebowego Heron mają doświadczenie w realizacji uroczystości funeralnych wszystkich wyznań. Dzięki temu w kaplicy pogrzebowej zawsze obecne są symbole religijne. Dodatkowo obsługa na ceremonii zapewnia wyznaniowe utwory żałobne. Jeśli Zmarły nie chciał, aby w dniu jego pogrzebu była obecna osoba duchowna, obowiązek pożegnania przejmuje Mistrz Ceremonii. Osoba ta w sposób godny wygłosi mowę pogrzebową, a w swojej przemowie skupi się na życiu, pasji i marzeniach Zmarłego.

Muzyka i kwiaty na pogrzebie

Wiele osób myśli, że oprawa florystyczna i muzyczna jest zbędnym wydatkiem. Jak jest naprawdę? Koszt oprawy pogrzebu nie jest duży, a potrafi wpłynąć bardzo na charakter uroczystości żałobnej. Rodzina może wybrać muzykę na żywo lub utwór odtworzony ze sprzętu nagłaśniającego. Druga opcja pozwala bardziej spersonalizować repertuar, aby w dniu pogrzebu została zagrana na przykład ulubiona piosenka osoby zmarłej. Również kwiaty odgrywają ważną rolę. Wieńce i wiązanki można przygotować na planie koła, serca lub łezki, a ich wypełnienie może składać się z kwiatów, które Zmarły lubił najbardziej.

To, co nadaje uroczystości pogrzebowej osobistego charakteru, to też elementy nawiązujące do życia i pasji drugiego człowieka. Pogrzeb wojskowy lub z asystą honorową to często spotykany widok. W przypadku innych profesji ceremonię pogrzebową można również poprowadzić w sposób indywidualny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy trumnie lub urnie, zamiast tradycyjnego zdjęcia postawić fotografię, na której Zmarły zdobywał szczyty gór, łowił ryby, nurkował lub wykonywał inne ukochane czynności.

>
Tagi:
Powiązane