wawainfo.pl > Rozrywka > Jak dbać o skórę
Grupa Iberion
Grupa Iberion 13.10.2022 17:36

Jak dbać o skórę

obr
fot. Materiały Partnerskie

Skóra jest największym organem Twojego ciała, dlatego tak ważne jest, aby o nią dbać! Jej wygląd jest odzwierciedleniem Twojego stanu zdrowia, trybu życia jaki prowadzisz oraz zaangażowania, które wkładasz we właściwą pielęgnację. Aby zapewnić sobie estetyczny wygląd, należy stosować kosmetyki i zabiegi odpowiadające konkretnym potrzebom. W tym artykule omówimy kilka wskazówek dotyczących tego, jak utrzymać jak najlepszy wygląd i kondycję skóry.

Podstawy pielęgnacji skóry

Jak dbać o skórę twarzy by utrzymać zdrowy i młody wygląd. Oto podstawy właściwej pielęgnacji:

 1. Utrzymuj skórę w czystości. Oznacza to codzienne mycie twarzy łagodnym mydłem lub środkiem oczyszczającym. Należy również unikać dotykania twarzy brudnymi rękami.

 2. Złuszczaj ją regularnie. Pomaga to usunąć martwe komórki skóry i rozjaśnić cerę. Możesz użyć kupionego w sklepie peelingu lub zrobić własny, używając tylko naturalnych składników. Stosuj  to raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od rodzaju skóry.

 3. Codziennie nawilżaj. Dobry krem do twarzy to podstawa.Ten krok jest ważny dla wszystkich typów skóry, nawet jeśli masz skórę tłustą. Rano używaj lekkiego kremu nawilżającego, a wieczorem cięższego, bogatszego w składniki odżywcze. Szukaj produktów zawierających kwas hialuronowy lub glicerynę, które pomagają zatrzymać wilgoć.

 4. Chroń swoją skórę przed słońcem. Stosuj krem z filtrem każdego dnia, nawet gdy na zewnątrz jest pochmurno. Wybierz produkt o SPF co najmniej 30 i nakładaj go ponownie co dwie godziny jeśli są gorące, słoneczne dni. Pamiętaj również o noszeniu odzieży ochronnej, gdy będziesz przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas. Noś kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

 5. Odwiedź dermatologa. Jeśli masz obawy dotyczące niepokojącego stanu skóry lub zauważysz jakiekolwiek zmiany, takie jak nowe znamiona lub narośla, ważne jest, abyś udała się do lekarza. Może on dokonać oceny i w razie potrzeby zaproponować odpowiednie leczenie.

Różne rodzaje skóry

Istnieją cztery podstawowe rodzaje: normalna, sucha, tłusta i mieszana. Każdy z nich wymaga innego rodzaju pielęgnacji.

 • Skóra normalna jest zrównoważona, bez szczególnych obszarów przetłuszczania się lub wysuszenia. Raz lub dwa razy dziennie należy umyć twarz delikatnym preparatem oczyszczającym i zastosować lekki krem nawilżający, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

 • Skóra sucha jest napięta i może się łuszczyć lub być matowa. Do oczyszczania twarzy należy stosować kremowy preparat oczyszczający, a następnie mocniejszy krem nawilżający, który pomoże skórze zachować wilgoć. Nakładaj krem nawilżający co najmniej raz dziennie, a jeśli skóra jest przesuszona - częściej.

 • Skóra tłusta wygląda na błyszczącą i może być tłusta w dotyku. Ten rodzaj  jest podatny na powstawanie wyprysków i niedoskonałości, dlatego ważne jest, aby utrzymywać twarz w czystości. Dwa razy dziennie myj twarz żelem lub pianką i używaj bezolejowego kremu nawilżającego, który pomaga kontrolować błyszczenie. Pamiętaj o usunięciu całego makijażu przed pójściem spać, aby zapobiec zatkaniu porów.

 • Skóra mieszana charakteryzuje się zarówno tłustymi, jak i suchymi obszarami na twarzy. W celu pielęgnacji tego typu skóry należy stosować delikatny środek oczyszczający na obszarach suchych oraz żel lub piankę oczyszczającą na obszarach tłustych. Następnie należy zastosować lekki krem nawilżający w przypadku obszarów suchych i bezolejowy krem nawilżający w przypadku obszarów tłustych.

Jak wybrać odpowiednie produkty

Wejście do sklepu i zobaczenie wszystkich dostępnych produktów do pielęgnacji skóry może być przytłaczające. Skąd masz wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Twojej skóry? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać produkty odpowiednie dla Twojej skóry:

 • Czytaj uważnie etykiety, aby znaleźć produkty przeznaczone specjalnie dla Twoich potrzeb.

 • Poproś o rekomendacje. Jeśli nadal nie jesteś pewien, który produkt jest dla Ciebie odpowiedni, poproś sprzedawcę o poradę.

 • Przetestuj. Kiedy już zawęzisz swój wybór, nadszedł czas na przetestowanie produktów. Zacznij od niewielkiej ilości na małym obszarze skóry, aby sprawdzić, jak reaguje Twoja skóra.

 • Porozmawiaj z dermatologiem, lub innym specjalistą od pielęgnacji skóry. które produkty są dla Ciebie odpowiednie.

Podsumowanie

Zakładając, że zastosowałaś się do rad zawartych w tym artykule i prawidłowo zadbałaś o swoją skórę, powinna ona teraz wyglądać niesamowicie! Nie zapominaj jednak, że wymaga ona stałej pielęgnacji, więc upewnij się, że przestrzegasz swojego nowego reżimu.Ciesz się swoją piękną skórą!

Artykuł sponsorowany

Tagi:
Powiązane